Toplam 9 sonuç

Akım Koruma Prizleri

Priz, elektrik enerjisi ile çalışan cihazları elektrik şebekesine irtibatlandırmak amacıyla kullanılan bir araçtır. Piyasada birçok çeşidi vardır. Ev ve iş yerlerinde birden fazla elektronik aleti çalıştırabilmek için çoklu priz çeşitlerinden faydalanılır. Bu prizler tekli, 2’li, 3’lü, 5’li, 6’lı, 7’li ya da 8’li olabilir. Çoklu prizlerin üzerinde elektrik akımını açmak amacıyla birer düğme bulunur. Bu düğmeler sayesinde elektrik akımını açıp kapayabilirsiniz. Böylece fazla enerji harcanmasının da önüne geçebilirsiniz.

Evinizdeki ve iş yerinizdeki sıradan prizler, elektrik kesilmeleri ya da şalter atmaları gibi nedenler yüzünden özellikle mikro işlemcili elektronik cihazlarda önemli arızalara yol açabilir. Çünkü elektrik dalgalanmaları cihazlara zarar vererek bozulmalarına ve hatta yanmalarına neden olabilir. Bu nedenle tüm elektronik cihazlarınızı akım korumalı priz ürünleri ile ani akım gerilimlerine karşı korumaya çalışmalısınız. Üstelik akım korumalı priz sayesinde güç kaynağı kullanmanıza da gerek kalmaz. Çünkü bu prizler ile yüksek voltajlarla kolaylıkla mücadele edebilirsiniz.

İçerisinde kendi sigortasını barındıran ve aşırı elektrik yüklemesi durumunda elektonik cihazı koruyan ve acil durumlarda da kendi kendini kapatan bu prizlere özellikle iş yerlerinde fazlasıyla ihtiyaç duyulur. Çünkü ülkemizde zaman zaman elektrik hatlarının bakımı amacıyla elektrik kesintileri yapılmaktadır ve bu bakımlar esnasında işyeri bilgisayarlarının zarar görmesini engellememiz gerekmektedir. Olası bir elektrik kesintisi ya da elektrik dalgalanması durumunda elektronik cihazlarının bozulmasını önlemek için alınan bu ufacık önlem sizi çok daha büyük masraflardan koruyacaktır.

Tüm ofis ihtiyaçlarınızı tek bir adresten giderebileceğiniz Avansas.com’da 5’li, 6’lı, 7’li ve 8’li akım koruma priz modellerine uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz. Dilediğiniz her noktaya ulaşabilecek olan 1.5 metrelik ve 3 metrelik kablo uzunluğuna sahip olan bu prizler sayesinde elektronik cihazlarınız Avansas.com güvencesi altında olacak. Müşteri memnuniyetini baz alan satış stratejilerinin bir gereği olarak tüm siparişlerinizi titizlikle hazırlayan ve istediğiniz adrese tam vaktinde teslim eden Avansas.com, online alışverişte güvenirliliği yaşamanız için sizi de kendi dünyasına davet ediyor!