Babalar Günü Hediyeleri

Toplam 7 sonuç

Aradığınız ürünü bulamadınız mı?

Formu doldurarak aradığınız ürünü bize iletin, sizin için ürünü bulalım.

Teşekkürler, ürün talebiniz alınmıştır.

Babalar Günü Ne Zaman?

Babalar Günü fikri, 1910 yılında Amerika’da ortaya çıkmış; 1966 yılında resmi olarak kabul edilmiştir. Amerika’dan tüm dünyaya yayılan Babalar Günü, her yıl haziran ayının üçüncü pazar günü kutlanır. Bu şekilde kabul edilmesinden dolayı, kesin bir tarih vermek mümkün değildir. Çünkü bugüne denk gelen tarih, her yıl değişmektedir.

1910 yılından 1966’ya kadar resmen takvimlere eklenmeden kutlanan Babalar Günü, resmi olarak kabul edilmesinin ardından çok daha geniş kitleler tarafından kutlanmaya başlamıştır. Çıkışından itibaren Babalar Günü, her sene milyonlarca insan tarafından babalara verilen değeri göstermek ve teşekkür sunabilmek için çeşitli hediyeler alınarak kutlanır. Babalar Günü’nde babaya hediye almak artık bir gelenek hâline gelmiştir. 

Babalar Günü’nde babalara hediye alarak verdikleri emekler için bir teşekkür etme şansı bulunur. Bu özel günde sadece çocuklar babalarını değil anneler de eşlerini kutlar. Hatta henüz baba olmamış genç erkeklerin Babalar Günü de eşleri veya sevgilileri tarafından kutlanabilir. Babalar Günü, babalara karşı duyulan minnet duygusunu gösterebilmek adına bir fırsat sunar; bu açıdan oldukça kıymetli bir gündür.

Babalar Günü Hediye Fikirleri Nelerdir?

Her yıl Haziran ayının üçüncü pazar gününün yaklaşması ile Babalar Günü için hediye arayışı başlar. Erkeklere hediye almanın zor olduğu sıkça söylense de bu özel gün için çok sayıda hediye seçeneği bulmak mümkündür. Babalar Günü için hediye alırken hediye alınacak olan kişinin yaşı ile kişisel zevklerini dikkate almak daha isabetli seçimler yapma imkânı sunabilir. 

Babalar Günü için hediye alırken babanın mesleğine uygun hediyeler almak iyi bir fikirdir. İşini yaparken kullanabileceği ürünler seçerek kullanışlı bir hediye vermek mümkündür. Örneğin, öğretmen bir babaya dosyalama ve arşivleme ürünleri alınabilir. Arşivleme kutusu, karton klasör, sunum ve evrak dosyası gibi öğretmenlerin sıklıkla kullandığı ürünlerden Babalar Günü için bir hediye kutusu yapılabilir. Bu hediyeler, çalışırken verimlerini artıracağı için oldukça iyi bir babalar günü hediyesi olacaktır. Mesleğe yönelik hediyeler ile babalara verilen değeri onların hayatlarını kolaylaştırarak göstermek oldukça güzel bir fikirdir. 

Babaya alınacak hediyeler, babanın hobilerine göre de seçilebilir. Yapmaktan zevk aldığı aktivitelere dair hediyeler alarak Babalar Günü kutlanabilir. Hobi olarak resim yapan bir baba için boya ve resim kalemleri hediye olarak düşünülebilir. Akrilik boya veya sulu boya gibi, tercih ettiği boya türlerini içeren bir hediye paketi yapılabilir. Farklı ve kaliteli ürünler alarak babanın hobisine katkı sağlanabilir ve daha keyifli zaman geçirmesi de desteklenebilir. 

Babalar, sıklıkla ev tamiri ve tadilatı işlerini yapar. Bu nedenle Babalar Günü hediye seçiminde hırdavat reyonu, çok sayıda seçenek sunabilir. Babalar Günü için alet takım çantası, elektrikli el aletleri ile metre ve ölçüm aletleri arasından ihtiyaca yönelik seçimler yapılabilir. Bu hediyeler sayesinde babanın tamirat ve tadilat işlerini daha profesyonel ve kolay şekilde yapmasına katkı sağlanabilir. Bu ürünlerin büyük çoğunluğu uzun kullanım ömrüne sahiptir; bu nedenle her sene bu kategoriden farklı ürünler seçerek hediye almak da mümkündür. Böylece zamana yayılmış bir biçimde alet takımının eksik olan tüm parçaları tamamlanabilir.

Babalar Günü hediye seçiminde artık klasik hâline gelen bazı seçenekler de vardır. Kravat ve saat en klasik hediyelerin başında gelir. Babalar Günü hediye seçiminde risksiz tercihler yapmak isteyenler için klasik hediyeler oldukça makuldür. Dolma kalem, bu tarzda seçilebilecek bir hediyedir. Oldukça şık duruşlara sahip dolma kalem çeşitleri arasından babanızın tarzına uygun sofistike bir model tercih ederek Babalar Günü hediyesi olarak sunabilirsiniz. Dolma kalem, klasik olmasına rağmen son derece şık bir üründür; bu nedenle Babalar Günü hediye seçimi olarak rahatlıkla tercih edilebilir. İmza kalemleri de dolma kalemlere kıyasla günlük kullanıma daha uygun olmaları açısından Babalar Günü hediye seçimi yapılırken değerlendirilebilecek ürünler arasındadır.

Babaya Alınabilecek Yaratıcı Hediyeler Nelerdir?

Babalar Günü için klasik seçimlerden ziyade daha yaratıcı hediye arayışı da oldukça yaygındır. Senede bir gün babalara verilen değeri gösterme ve emekleri için teşekkür etme şansı sunan bu özel günü yaratıcı hediyeler eşliğinde daha unutulmaz kılmak mümkündür. Yaratıcı hediye seçiminde babanın tarzı ve tercihleri, son derece önemlidir. 

Babalar Günü hediyesi için kişisel bakım ürünleri içerisinden farklı seçimler yapılabilir. Erkek bakım seti veya saç kesme makinesi, babalara traş esnasında kolaylık sağlar ve bu işlemleri daha hızlı şekilde gerçekleştirmelerine de imkân tanır. Kişisel bakım ürünleri içerisindeki deodorant ya da tıraş losyonu gibi klasikleşmiş ürünler yerine bu tarz farklı seçimler yaparak babalara keyifli bir tıraş deneyimi hediye edilebilir. İsteğe göre tıraş losyonu ve deodorant eşliğinde bir hediye kutusu da hazırlanabilir.

Babalar Günü hediye seçiminde gıda takviyesi ve vitaminler son derece yaratıcı bir hediye seçimi olabilir. Babanın sağlığının önemsendiğini göstermenin oldukça iyi bir yolu olan gıda ve vitamin takviyeleri, ilaç değildir. Ancak yine de babanın sağlık durumu hakkında detaylı bilgi sahibi olarak bilinçli bir şekilde alınmasında fayda vardır. Takviye ürünler, güzel bir meyve sepeti içerisinde Babalar Günü hediyesi olarak sunulabilir.

Bir diğer yaratıcı Babalar Günü hediye fikri de çay ve kahve seven babalar için ekipmanlardır. Kahve makineleri içerisinde babanın damak zevkine göre Türk kahvesi makinesi ya da filtre kahve makinesi hediye olarak alınabilir. Alınan makine; çekirdek, öğütülmüş kahve ya da Türk kahvesi ile hediye paketine dönüştürülerek verilebilir. Çay seven babalar için de aynı şekilde çay makinesi hediye olarak tercih edilebilir. 

Babaya Verilebilecek Manevi Hediyeler Nelerdir?

Babalar, çocukları daha doğmadan ona iyi bir hayat sunabilmek adına planlar yapar. Doğum anından sonra ise hem anneye hem de genel olarak eve destek olarak büyük bir fedakarlık ve özveri gösterirler. Bu nedenle, Babalar Günü hediye seçimi sırasında manevi değeri yüksek hediyeler vermeyi istemek oldukça yaygındır. 

Kişiye özel ürünler, Babalar Günü’nde hediyelere manevi bir değer yüklenmesine imkân sağlar. Özel baskı teknikleri kullanılarak seçilen hediyeler, kişisel hâle getirilebilir. Bu sayede manevi değeri olan bir hediye sunulabilir. Kişiye özel ürünler içerisinde sıklıkla isme özel baskı yapılmış kupa, cüzdan, defter ve ajandalar yer alır. Babanın kişisel zevklerine hitap eden hediyeleri isme özel hâle getirerek manevi değeri yüksek bir Babalar Günü hediye seçimi yapılabilir.

Babaya manevi hediye arayışında özel olarak hazırlanan bir fotoğraf albümü de tercih edilebilir. Çok sayıda fotoğraf kullanarak bir kolaj yapılabilir. Teknolojinin ilerlemesi ile baskı fotoğrafların giderek kaybolduğu bu günlerde anıları bir araya toplayan bir albüm, oldukça güzel bir hediye seçimi olabilir. Nostaljik olmasının yanı sıra anıları ölümsüzleştirmesi açısından da manevi değeri yüksek bir hediye arayışında olanlar için son derece uygun bir tercihtir.

Babalar Gününde manevi değeri yüksek bir hediye için emek verilerek hazırlanan el yapımı hediyeler de tercih edilebilir. El emeği hediyeler, çok çeşitli olabilir. El örgüsü bir atkı ya da bere, en sık tercih edilenler arasındadır. Babalar Günü için özel yapışkanlı not kâğıtları kullanılarak özgün ve manevi değeri yüksek bir hediye hazırlamak da mümkündür. Küçük not kâğıtlarına verilen değeri anlatmak için babaya özel notlar yazarak bu kâğıtları onun göreceği yerlere yapıştırmak da bir seçenektir. Duyguların ifade edilmesine imkân sağladığı için manevi değeri yüksek olan bu hediye, varsa alınan başka bir hediyenin içerisine de eklenebilir. 

Bu şekilde babaya karşı hissedilen duyguları dile getirmek başka bir hediye olsun ya da olmasın Babalar Günü içerisinde yapılabilecek en kıymetli hareketlerden biridir. Hislerin açıkça ifade edilmesi, sözlü ya da yazılı olabilir; her iki durumda da son derece değerlidir. Ayrıca baba ve evlat arasındaki bağın güçlendirilmesine çok büyük katkı sağlayacağı da kesindir.

İlk Babalar Gününde Alınabilecek Hediyeler Nelerdir?

Bütün babalar için her Babalar Günü, ayrı bir heyecandır. Duygularını ifade etme sıklığı konusunda biraz daha geri planda kalan babalar için bu özel gün oldukça önemlidir. Ancak hiçbir Babalar Günü, bir erkeğin ilk Babalar Günü kadar özel ve heyecanlı değildir. Henüz belki 1 yaşında bile olmayan çocuk, bu günün anlamını bilmese bile babanın kendisi için bu gün, oldukça kıymetli ve özeldir. Bu nedenle ilk Babalar Günü hediyesini alan anneler ve yakın aile çevresidir.

İlk Babalar Günü hediyesi için teknoloji ürünleri oldukça iyi bir seçimdir. Yeni baba olan bir erkek, çocuğunun her anını fotoğraflamak ve video olarak kaydetmek isteğine sahiptir. Bu nedenle ilk Babalar Günü hediye seçiminde usb bellek ve harici disk gibi çeşitli veri depolama ürünleri tercih edilebilir. Bu sayede yeni baba çocuğunun her anını gönlünce ölümsüzleştirebilir. Ayrıca çekilen fotoğrafların basılması da yeni babalar tarafından sıklıkla tercih edilir. Böylece çocuklarının büyümelerini anbean gösteren albümler oluşturabilirler. Yeni babaların bu isteğini ev şartlarında daha kolay ve masrafsız şekilde gerçekleştirmesine imkân sağlamak için yazıcılar hediye olarak seçilebilir. 

Yeni doğmuş bebeklerin hassas ciltleri için yüksek tahriş riski taşıyan sakal ve bıyıklara karşı pürüzsüz bir yüz sunan erkek bakım seti ilk Babalar Günü hediyesi olarak tercih edilebilir. Kişisel hijyen ürünleri içerisinde yer alan çeşitli nemlendirici kremler ile yeni babanın yüzünün sürekli yumuşak kalmasına destek olunabilir. Bu sayede bebek cildinin tahriş olması engellenirken babanın da çocuğunu hiçbir endişe duymadan sevebilmesine katkı sağlanabilir.

İlk defa Babalar Günü kutlayan erkekler için çocuk bakımında yardımcı olabilecek ıslak mendil ve sabun gibi ürünler içeren bir temizlik ve sağlık kutusu hazırlanabilir. Bu ürünler içerisinde ıslak mendil gibi yeni doğan bebeğin cildi ile temas etme ihtimali olanların dikkatle seçilmesi oldukça önemlidir. Doğru ürünlerden oluşan bir hediye kutusu sayesinde yeni babaların çocuklarının bakımını rahat ve kolay şekilde gerçekleştirmesine destek olmak mümkündür. 

Sevgiliye Babalar Günü Hediyesi Ne Alınabilir?

Babalar Günü hediyeleri, sadece babalara değil potansiyel babalara da alınabilir. Sevgililere bir jest olarak Babalar Günü hediyesi almak da oldukça yaygındır. Sevgiliye Babalar Günü hediyesi olarak çok sayıda farklı seçenek arasından seçim yapılabilir. Henüz baba olmamış genç erkeklere bu özel günde hediye almak oldukça ince bir davranıştır.

Sevgiliye Babalar Günü hediye seçimi, görece daha kolaydır. Sevdiği ve beğendiği herhangi bir eşya bu özel günde hediye olarak sunulabilir. Hediye seçimi yaparken, özellikle teknoloji kategorisine göz atılabilir. Bu kategoride yer alan yüzlerce çeşit ürünün her biri, farklı bir hediye alternatifi olarak değerlendirilebilir. Cep telefonu aksesuarları ile bilgisayar aksesuarları arasından ihtiyaca yönelik seçimler yapılarak bu özel günde hediye olarak sunulabilir. 

Sevgiliye Babalar Günü hediyesi seçimi sırasında otomobil ürünleri de değerlendirilebilir. Erkeklerin büyük çoğunluğu arabaları ve arabalar ile ilgili aksesuarları bir hayli sever. Otomobillerin hijyeni için özel içeriklere sahip temizlik ürünleri, araç kokuları ve trafik setleri; Babalar Gününde hediye olarak  sevgiliye verilebilir. Ayrıca daha güvenli bir araç deneyimi sunan trafik malzemeleri de hediye olarak değerlendirilebilir.

Sevgiliye Babalar Günü için hediye alırken, kişisel ihtiyaçlara göre de hareket edilebilir. Ofis çalışanı bir sevgili için Babalar Günü bahane edilerek çeşitli masaüstü gereçler alınabilir. Zımba, ataş, yapışkanlı not kâğıtları ve hesap makineleri gibi çok sayıda masaüstü ekipmanı içerisinden seçim yapılabilir. Birden fazla ürün alınarak bir hediye kutusu hâlinde de sunulabilir. Bu şekilde sevgililerin hem Babalar Günü kutlanabilir hem de ihtiyaçları karşılanabilir. 

Babalar Günü için Organizasyon Fikirleri

Babalar Gününde babalara çeşitli hediyeler vermek gelenek hâlini almıştır ve bu özel günü güzel hediyeler eşliğinde kutlamak oldukça kıymetlidir. Ancak daha farklı ve deneyimsel hediye arayışında olanlar için bu özel günde keyifli zaman geçirilecek bir organizasyon, son derece iyi bir tercihtir. Güzel ve keyifli bir etkinlik aracılığı ile baba ile vakit geçirmek hem manevi değeri yüksek hem de sıradışı bir hediye fikridir. Ancak deneyim içeren hediyeler seçerken babanın zevklerine ve beğenilerine uygun şekilde planlamalar yapılmasının organizasyondan alınacak keyif açısından son derece önemli olduğu unutulmamalıdır. 

Babalar Günü hediyesi olarak ailece babaya sürpriz bir parti düzenlenebilir. Aile ve babanın yakın arkadaş çevresini kapsayan bir parti ile birlikte keyifli anlar geçirmek mümkündür. Güzel yemekler ve çeşitli oyunlar ile zenginleştirilen bir Babalar Günü partisi ile babalara uzun yıllar unutamayacakları keyifli zamanlar yaşatılabilir. 

Babalar Günü hediye seçiminde baba ile birlikte taraftarı olunan spor takımının müsabakasına gitmeyi tercih etmek de yaratıcı ve farklı bir kutlama yapma imkânı sunabilir. Bu şekilde bir organizasyon ile yine beraberce keyifli zaman geçirilebilir. Spor müsabakası organizasyonu yaparken babaya taraftarı olduğu takıma ait çeşitli ürünler de hediye edilebilir. 

Ailece planlanan bir akşam yemeği, bir hafta sonu gezisi, konser ya da sinema gibi etkinliklere katılımlar da Babalar Günü hediyesi olarak düşünülebilir. Bu şekilde organizasyonlar, fiziksel hediyelere kıyasla daha yenilikçi ve heyecan vericidir. Farklı olmaları nedeniyle de kolayca tahmin edilemez ve sürpriz yapmaya daha elverişlidir. Deneyimsel olarak sunulan tüm hediyelerde çok sayıda anı biriktirme imkânı vardır. Organizasyon boyunca çok sayıda fotoğraf ve video kaydı alarak sonrasında bu kayıtları da ayrı bir hediye olarak sunmak mümkündür. Deneyimsel hediyeler, sundukları uzun süreli etkiler sebebiyle fiziksel hediyelere kıyasla daha yüksek manevi değere sahiptir. 

Babalar Günü hediyesi seçerken unutulmaması gereken, hediyenin veriliş amacıdır. Her yılın haziran ayının üçüncü pazar günü kutlanan bu özel gün, babalara verilen değeri ve duyulan minneti ifade etmek için bir fırsattır. Bu fırsatı değerlendirirken hediye vermek gelenekselleşmiş olsa da hediyenin büyüklüğü, tarzı ya da fiyatı önemli değildir. Önemli olan, teşekkür duygusunu yansıtabilmektir. Bu nedenle pahalı, uygun fiyatlı, büyük ya da küçük hediyeler arasında bir fark yoktur. Babanın zevkine, tercihlerine ve ihtiyaçlarına uygun olan ya da keyifli zaman geçirmesine olanak sağlayan her hediye eşit değerdedir.