2017 Ajandanızı Seçin, Yeni Yıl Planlarınızı Yapın!

Günümüzün gittikçe mobilize olan teknoloji dünyasında her ne kadar birbirinden farklı ve etkileyici to-do list ( yapılacaklar listesi) uygulamaları olsa da, geleneksel kalem-kağıt yöntemiyle ajandaya not tutma alışkanlığı etkili bir şekilde kullanılmaya devam ediyor. Ajanda kullanmanın pratik faydalarını bilen firmalar, her yılbaşında çalışanlarına yeni yıl ajandası dağıtarak onları bu faydalı alışkanlığı sürdürmeleri için teşvik ediyor.

Kalem ve kağıt kullanmak, kişiye kendisine en kolay gelecek çalışma sistemini yaratması için özgürlük sunuyor. Size lazım olan bilgileri dilediğiniz gibi yazarken onları aynı zamanda hafızanıza da kaydetmiş oluyorsunuz. Geleneksel ajandalar, online düzenleyiciler gibi göz yorucu çizelgeler içermiyor, üstelik şarjlarının bitme sorunu da yok. Onları güncellemek zorunda kalmıyorsunuz, versiyonlarını takip etmiyorsunuz. Sadece size sundukları boş alanı dilediğiniz gibi dolduruyor ve bitince yeni bir ajandaya geçiyorsunuz. Üstelik beynimiz, klavyede parmaklarımız gezinirken ayrı, bir kalemle yazarken farklı çalışıyor. Fiziksel olarak sayfaları çevirmek bile bazılarımızı daha iyi motive edebiliyor. Peki bu kadar çok faydası olan ajandaları nasıl kullanırsak daha etkili sonuç alabiliriz? 2017 ajandanızdan daha çok faydalanmanız için bazı ipuçlarını sizin için derledik.
ikon-yesil

Ajandanızı Düzenli Kullanın

Ajandanızı ancak düzenli olarak kullandığınızda ondan maksimum fayda sağlayabilirsiniz. Bunun için ajandanız her zaman çantanızda olmalı ve masada bilgisayarla çalışırken de o günün sayfası mutlaka açık olmalıdır. Bu sayede yaptığınızı yazıp, yazdığınızı yaparak gününüzü ve işinizi çok kolayca planlayabilirsiniz. Eğer ajandanız seveceğiniz bir tarzda ise, işiniz daha da kolaylaşacaktır.

ikon-sari

Yeni Bir Bilgiyi Hemen Ajandanıza Kaydedin

Bazılarına yapışkan not kağıtları kullanmak daha pratik gelse de bu yöntem aslında karmaşayı da beraberinde getirir. Gün içinde önemli bir gelişme olduğunda, mesela yeni bir toplantı daveti aldığınızda ajandanızın ilgili gününe hemen bu bilgiyi kaydederek işinizi kolaylaştırabilirsiniz.
ikon-mavi

Kendi Ajanda Sisteminizi Oluşturun

Başkalarına karmaşık gelen, size oldukça pratik gelebilir. Dolayısıyla işinizi kolaylaştıracak herhangi bir yöntemle ajandanızı düzenleyebilirsiniz. Renkli kalem kullanmak, şekiller çizmek, ajandanın belirli sayfalarını belirli başlıklara bölmek gibi kendinizi rahat hissettiğiniz bir yöntemi tercih edebilirsiniz.
ikon-kirmizi

Ajanda Kullanırken Yaratıcı Olun

Örneğin; farklı geometrik şekilleri farklı olaylar için kullanabilirsiniz. Daireler toplantıyı, kareler siparişleri, üçgenler ise randevularınızı simgeleyebilir. Bu sayede hem zaman kazanabilir, hem de ajandanızı kişiselleştirebilirsiniz.

Farklı renklerdeki kalemlerin size farklı çağrışımlar yapmasını sağlamanız da mümkün olabilir. En önemli işleri mor kalemle yazmak ya da biten işleri sarı fosforlu kalemle boyamak ajandanızı kontrol ederken zaman kazanmanızı sağlayabilir.
ikon-siyah

Belirli Aralıklarla Ajandanızı İnceleyin

Günlük rutin kullanım haricinde geçmişe dönük aylık, haftalık ve günlük olarak ajandanızı kontrol edin. Bu sayede hayatınızı, sorumluklarınızı ve bağlantılarınızı kuş bakışı ile inceleme fırsatı elde etmiş olursunuz. Böylece sadece yapacaklarınıza değil, yaptıklarınıza da odaklanarak ajandanızın geri kalan sayfalarını çok daha iyi planlayabilirsiniz.

Bütün bu ipuçlarını kullanarak yeni yılda çok daha planlı hareket etmek istiyorsanız, Avansas‘ın hazırladığı birbirinden güzel ve kullanışlı 2017 ajanda çeşitlerini inceleyebilir; beğendiğiniz modelleri kendiniz, çalışanlarınız ve sevdikleriniz için hemen satın alabilirsiniz.

Paylaş

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir