2021 Bluetooth Kulaklık Tavsiyeleri

Gelişen teknoloji ile birlikte kullandığımız birçok ürün de farklı özellikler kazandı.

Her geçen gün kullanımı daha çok yaygınlaşan bluetooth kulaklık, sizlere daha rahat bir müzik dinleme deneyimi yaşatırken aynı zamanda da kablo derdini ortadan kaldırır. 

Teknolojinin ilerlemesiyle hayatımıza giren kablosuz kulaklık eşsiz kullanım kolaylığı ve yüksek ses kalitesi ile ön plana çıkar. Yürürken, koşarken,yüzerken veya bisiklet sürerken bizlere büyük bir avantaj sağlayan kablosuz kulaklık birçok kişinin yanından ayıramadığı bir ürün haline gelmiş durumda.

kablosuz kulak üstü kulaklık

Bluetooth Kulaklık Nasıl Kullanılır? 

Yeni nesil bluetooth teknolojisinin telefon başta olmak üzere, pek çok cihazla entegre olmasından ötürü yeni yeni sorular da aklımıza gelir. Son yıllarda kullanımı yaygınlaşan kablosuz kulaklık ürünleriyle ‘Bluetooth kulaklık nasıl kullanılır?’ sorunusu sıklıkla duymaya başladık. Bu sebeple sizler için son teknoloji kulaklıkların kullanımından detaylı olarak bahsedelim istedik. 

Bluetooth kulaklıkların kablo derdine son vermek ve rahat bir kullanım sağlamak için ortaya çıkan fonksiyonel bir ürün olduğunu hepimiz biliriz. Bluetooth teknolojisinin kullanıldığı kablosuz kulaklıklar başta cep telefonları olmak üzere bluetooth özelliği olan birçok akıllı cihaza bağlanabilir, ister telefon aramalarında isterseniz de müzik dinlerken rahatlıkla kullanabilirsiniz. 

Birbirinden farklı kulaklık modellerinin yer aldığı avansas.com’dan uygun fiyat avantajları ile hemen bir bluetooth kulaklık sahibi olabilir ve siz de teknolojinin keyfini doyasıya çıkarabilirsiniz.

 

Bluetooth Kulaklık Telefona Nasıl Bağlanır? 

Geçmişten günümüze kadar gelmeyi başaran kablosuz kulaklık birbirinden farklı versiyonları ile karşınıza çıkar. Çeşit çeşit teknolojik ürünlerle karşılaşınca bluetooth kulaklık telefona nasıl bağlanır ve cihazlarla nasıl eşleştirilir diye söylenir dururuz. 

Aslında yapılması gereken şey çok basit. İlk önce kulaklığın bağlanması istenilen telefondan bluetooth özelliği aktif edilir. Aynı işlem kulaklık için de yapılır. Kablosuz kulaklık açma kapama düğmesine bir iki saniye basılı tutularak aranma özelliği açılır. 

Kulaklığı bağlayacağınız telefondaki kullanılabilir cihazlar bölümünden marka ve modeli çıkan bluetooth kulaklık seçilir ve eşleştirme yapılır. Telefon ve kulaklık arasında eşleştirme işlemi tamamlandıktan sonra kullanıma hazır hale gelmiş olur. 

Kullanılan telefon ve kablosuz kulaklık modeli herkes için farklı olsa bile cihazlar arasında bağlantı sağlamaya çalışırken çok fazla değişiklik olmaz. Sizlere anlattığımız şekilde hemen hemen her türlü kulaklıktan telefona kolaylıkla bağlanabilirsiniz.

kablosuz kulak içi kulaklık

Bluetooth Kulaklık Modelleri Nelerdir? 

Son zamanlarda adından sıklıkla bahsettiren bluetooth kulaklık, kullanım kolaylığı ile dikkatleri üzerine çeker. Kablo probleminin devre dışı bırakıldığı yeni nesil kulaklılar için sektörde yeni bir dönem açtı diyebiliriz. 

Geniş ürün yelpazesi bulunan kablosuz kulaklık modelleri arasından seçim yaparken, üründen beklentinin ne olduğunun tam olarak belirlenmesi gerekir. Herkesin farklı bir amaç için kullandığı kulaklıklar arasından en iyi bluetooth kulaklık modellerini sizler için bir araya getirdik. Kulaklık tercih etmekte zorlanıyor ve bluetooth kulaklık tavsiye ya da incelemeye ihtiyacınız varsa yazdıklarımızı dikkatle okuyabilirsiniz.

 

Kulak İçi Bluetooth Kulaklık 

Kulak içi bluetooth kulaklık modeli birçok farklı avantaj sağlar. Bu tarz kulaklıklar sürekli olarak hareket halinde olanlar ve spor severler kişiler için doğru bir tercih olabilir. Aynı zamanda, çantada gereksiz yer kaplamayan ve sürekli olarak kulakta takılı durabilen bir model olduğu için pek çok kişinin favorisidir. 

 

Kulak Üstü Bluetooth Kulaklık 

Kulak üstü bluetooth kulaklık modeli ilk çıktığı yıllarda oyun oynayan kişilerin sıklıkla tercih ettiği bir çeşit iken son zamanlarda günlük hayatta da kullanılmaya başlandı. 

Yapısının küçük olması ve dışarıdan gelen sesleri büyük oranda kesmesi sebebiyle son derece popüler bir ürün haline geldi. Diğer modellere göre biraz daha büyük olması kaybolma ve bulunamama riskini en aza indirir.

 

Mikrofonlu Bluetooth Kulaklık 

Bluetooth kulaklıkların mono ve stereo olmak üzere iki farklı türü vardır. Genellikle aramalar için kullanılan mono özelliğe sahip kulaklıkların, bir kulaklığı ve mikrofonu vardır. 

Aramaların dışında müzik keyfini de yaşayabileceğiniz stereo özellikli kulaklıkların ise sadece iki kulaklığı mevcuttur. Ayrıca bluetooth desteği olan bazı cep telefonlarında stereo desteği yoktur. Mikrofonlu bluetooth kulaklık ile müziklerinizi dinlemek istiyorsanız, telefonunuzda bu özelliğin bulunduğundan emin olmanız gerekir.

 

Su Geçirmez Bluetooth Kulaklık 

Su geçirmez bluetooth kulaklık, spor yapanlar için özel olarak dizayn edilmiş bir üründür. Bu modeller için tam bir hayat kurtarıcı diyebiliriz. Özellikle yüzme ve koşu ile ilgilenenler düşünülerek tasarlanan bu ürünler, havuzda ve doğa yürüyüşlerinde maruz kalınabilecek hafif şiddetli yağmurlara dayanıklı olacak şekilde üretildiği için gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

bluetooth kulaklık tavsiye

Kablosuz Kulaklık Nasıl Şarj Edilir? 

Yeni nesil teknolojinin bizlere sunduğu kolaylıklar asla göz ardı edilemez. Bize sağladığı avantajlar ile birlikte bazı soruları da beraberinde getirir. ‘Kablosuz kulaklık nasıl şarj edilir?’ sorusu bunlardan biridir. Bu soru, bluetooth kulaklıkların kullanımı yaygınlaştığı günden itibaren son derece popüler olmayı başarmış gibi görünüyor. Biz de bu sorunun cevabını sizlere detaylı bir şekilde anlatacağız. 

Bluetooth kulaklıklarda şarj oldukça önemli bir unsurdur. Hatta kulaklık fiyatlarına bile etki eden bir konudur. Çünkü şarjı tamamen dolu bir cihaz kullanım süresini uzattığı için performans değerini büyük ölçüde artırır. 

Kablosuz kulaklıkları şarj edemediğimiz zaman kulaklığı kullanmaya da devam edemeyiz. Bu sebeple, satın alınan kulaklıkların içerisinde bir adet bağlantı kablosu olduğunu görürüz. Elimizdeki bu bağlantı kablosunu hem bilgisayara hem de cihazla uyumlu herhangi bir adaptöre takarak kulaklığı gönül rahatlığıyla şarj edebiliriz.

Kulaklığın ışığının yanması ile tamamen şarj olduğunu anlayabiliriz. Bu basit işlemler sonrasında bluetooth kulaklık nasıl şarj edilir sorusu bir daha aklımızın ucundan dahi geçmez.

 

Spor Yaparken Kullanabileceğiniz Kablosuz Kulaklık Tavsiyeleri 

Sizlere kablosuz kulaklık önerisi versek de bu tarz ürünler için en son tercihin yine kullanıcıya bağlı olduğunu unutmamak gerekir. Spor yaparken sizi kablosuyla rahatsız etmeyecek şekilde tasarlanan ve performansı ile sizleri etkileyecek farklı modelde kulaklık ürünleri bulunur. 

Spor yaparken en önemli unsur, yapılan spora odaklanabilmek ve motivasyonu en üst seviyede tutmaktır. Siz de kendinize en uygun bir spor bluetooth kulaklık tercih ederek, antrenman sırasında motivasyonunuzu en yüksek seviye çıkarabilir ve kendinizi tam olarak spora verebilirsiniz. 

 

En İyi Bluetooth Kulaklık 2021

Hem kaliteli hem de bütçeye en uygun kulaklığı bulmak için detaylı bir inceleme yapılması gerekir. Bluetooth kulaklık araştırması yapılırken bütçe, marka, şarj süresi, kullanım amacı ve kolaylığı, ses kalitesi gibi noktaların özellikle üzerinde durulur. 

Satın alma aşamasında da fiyat performans açısından en uygun olanı tercih edilir. İşte biz de en iyi bluetooth kulaklık 2021 markalarını sizler için hazırladık. 

Xiaomi, Jbl ve Piranha marka kablosuz kulaklıklar son yıllarda hem özellikleri hem de uygun fiyatları sebebiyle birçok kişi tarafından sıklıkla tercih edilmeye başlandı.

 

  • Apple 
  • Huawei 
  • Xiaomi 
  • JBL 
  • Samsung 
  • Honor 
  • Philips 
  • BlueParrott 
  • Sennheiser 

 

gibi markalara ait kulaklıklar ise kulak içi modeller arasında en popüler olanlarıdır. Fiyat olarak biraz yüksek olmasına rağmen performans açısından memnun kalabilirsiniz. 

Sizlere bahsettiğimiz en iyi kablosuz kulaklık markaları Avansas tarafından stok durumlarına göre dönemsel olarak temin edilir. Kriterlerinize en uygun ürünleri avansas.com’u ziyaret ederek filtreleyebilir, aradığınız kalite ve fiyatta sahip modeli hemen sipariş edebilirsiniz.  

Paylaş

You may also like...