Filtre Kahve Nasıl İçilir? Günde Ne Kadar İçilmelidir?

Dünyada en çok ticareti yapılan ve sevilerek tüketilen içeceklerin başını çeken kahve, kendine özgü bir aromaya ve uyarıcı özelliklere sahiptir. Kahvenin en çok tüketilen formu olan filtre kahve ise ofis çalışanlarının favori içecekleri arasında yer alır. Peki, filtre kahve nasıl içilir? Damıtma yöntemiyle elde edilen kahve, filtre kahve makinesi ve French press ile hazırlanır. Türk kahvesi gibi telvelere sahip olsa da telvelerinden süzülerek servis edilir. Yüksek oranda kafein içerdiğinden dolayı belli bir miktarın üzerinde kahve tüketilmesi tavsiye edilmez. Bu miktar, kahvenin sertlik miktarı, hazırlama metodu ve kişinin bünyesine göre değişir. Kahve yapımında kullanılan su sıcaklığı ne kadar yüksekse çıkan kafein miktarı da o oranda artar Ortalama olarak günlük vücuda alınabilecek maksimum kafein miktarı 300 – 400 mg arasındadır. En sık kullanılan kahve çekirdeği olan Arabika’nın ağırlığının %1.2si, Robusta’nın %2.2’si kafeindir. Damıtma metodu ile elde edilen 30 ml kahvede, ortalama 21 mg kafein bulunur.

En Güzel Filtre Kahve Nasıl İçilir?

Kahve tiryakilerinin vazgeçilmezi filtre kahve nasıl içilir. Kaliteli üretim sağlayan filtre kahve makinesi yoksa filtre kahve, french press ile hazırlanır. Filtre kahve bardağı, kahveyi sıcak tutmalı, hafif olmalı ve elde kolayca kavranabilmelidir. Yeni damıtılmış kahveyi, mis kokusuyla taze olarak tüketmek ideal olandır. Filtre kahve bardağı içine kahve konmadan önce, sıcak su konulup biraz bekletilip dökülmesi kahvenin bardakta sıcaklığını muhafaza etmeye yardımcı olur. Filtre kahve filtresi kâğıt ise her kullanımdan sonra yenilenerek, kahvenin kalitesine katkı sağlanabilir.

Filtre Kahve Ne Zaman İçilmeli?

“Filtre kahve nasıl içilir?” sorusu kadar “ne zaman içilir?” sorusu da bir o kadar önemlidir. Kahveyi vücuda alınan gıda maddelerinden belli bir süre sonra almak daha sağlıklıdır. Sabah kahvaltısından ve öğle yemeğinden yarım saat – bir saat sonra kahve tüketmek, hem uykuyu açar hem de günün geri kalanında tok tutar. Akşam tüketilmesi pek önerilmese de ofislerde geç saatlere kadar süren ve dikkat gerektiren aktivitelerde kahveden yardım alınabilir. Özellikle konsantrasyon gereken işler sırasında kahve tüketmek, verimli çalışmaya yardımcı olur. Yorgunluk alması da yoğun iş ve tempo gerektiren ofislerde tercih nedenidir.

Filtre Kahvenin Faydaları

 • Kafein maddesi ile uyarılan nöronlar, daha verimli çalışırlar.
 • Zihinsel aktiviteler artar.
 • Vücutta yağ yakımını hızlandırır.
 • Odaklanmaya yardımcı olur.
 • Uykuyu açar, enerji verir.
 • Fiziksel performansı artırır.
 • Kısa süreli hafıza üzerinde başarılı etkiye sahiptir.
 • B2, B3, B5 vitaminlerini, magnezyum ve potasyum minerallerini içerir.
 • Alzheimer, Parkinson, Diyabet II gibi rahatsızlara karşı koruyucu özelliği tespit edilmiştir.
 • Dozunda alındığında, ruhsal durum üzerinde pozitif bir etkiye sahiptir, mutluluk verir.
 • Antioksidanlar içerir.
 • Karaciğeri koruyucu etkisi bulunur.
 • Filtre kahve filtresi süzme işlemi sırasında yağlı maddeleri filtrede tutar, böylece bağırsakta bu maddelerin emilimini ve kahveden kaynaklı kolesterol artışını engeller.

Avantajlı Filtre Kahve Fiyatları İçin Doğru Adres: Avansas

Online web sayfası üzerinden kahve makinesi çeşitlerini inceleyerek ofisiniz için en uygun cihazı, hemen Avansas ayrıcalıkları ile kolayca satın alabilirsiniz. Geniş ürün yelpazesi ile dikkat çeken Avansas’ta dilediğiniz ürünü en uygun fiyat garantisiyle satın alabilirsiniz. Kolayca sipariş verilen site, avantajlı ödeme seçenekleri ve ücretsiz teslimat seçenekleri ile ekonomik alışveriş yapmanıza olanak tanır. Stoklu çalışan Avansas, siparişinizi 1 iş gününde kapınızdan teslim almanızı sağlar. Kolay iade ve değişim ilkesi ile çevirim içi alışverişe güvenle yaklaşmanızı sağlar. Ofisinizde dinamik, keyifli ve işe odaklı bir ortam sağlamak için ihtiyacınız olan filtre kahve filtresi ve filtre kahve ürünlerini hemen kolayca alabilirsiniz.

Paylaş

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir