Her Ofiste Mutlaka Bulunan 5 Klişe Tip

Merhaba sevgili ofis çalışanı. Bu yazımızda biraz senden biraz iş arkadaşlarından bahsedeceğiz.  Aslında her gün içinde bulunduğun ofis diyaloglarını biraz eğlenceli bir şekilde ele alacağız. Hazırsan başlayalım!

1- Güne Kahve ile Başlayan Kahve Bağımlısı Tip

surekli-kahve-icen-ofis-calisani

Kahveyi ne kadar çok sevdiğini dilinden düşürmeyen bu tipler elinden düşürmedikleri kahve fincanları ile de ilk bakışta fark edilirler. Her sohbetin sonu “ o zaman bir kahve içelim”, “bi kahve molası mı versek” şeklinde cümleler ile biterken, Instagram profilleri kahve fincanlarının farklı açılardan çekilmiş #kahvekeyfisi fotoğrafları ile doludur.

2- Herkese Laf Atmadan Duramayan Şakacı Tip

saka-yapan-ofis-calisani

Güne enerjik başlayan bu tipler her gün bitmeyen enerjileri ile dikkat çekerler. Sürekli etrafa bir laf atma şaka yapma halindedirler. Zaman zaman bezdirse de bu enerjik haller ve şakalar, rutin ofis ortamlarına renk katar bu tipler.

3- Şehir Hayatından Kaçmak İsteyen Organik Yaşam Sevdalısı Tip

dogal-hayat-bagimlisi

Her gün en az bir kere tası tarağı toplayıp gideceğim buralardan diye söze başlayan bu tipler, herkes gibi Ege sahillerine yerleşme hayalleri kurarken organik yaşama da değinmeden geçemez. Bahçesine ektiği hayali sebze ve meyveleri ile mutlu olurlar.

4- Sürekli İşe Geç Kalıp Sıradışı Bahaneler Uyduran Tip

surekli-ise-gec-kalan-calisan

Bu tipler işe geç kalmayı alışkanlık haline getirmiş kronik geç kalma hastalarıdır. İlginç bir şekilde her güne farklı bahaneler üreterek geç kalma rutinlerini bir düzene oturtmuşlardır. “ Yaaa kedim sabah çatıya kaçtı, köpeğim tuvalette mahsur kaldı” gibi dumur edici bahaneler ile önce düşündürüp sonra güldüren bu tipler sempatik tavırları ile olayları yumuşatırlar. 🙂

5- Her Gün ‘Bugün Ne Yiycez Abi ya’ Soruları Soran Tip

surekli-yemek-dusunen-ofis-calisani

Her gün aynı soru ile farklı ve doyurucu bir cevap bekleyen bu tipler öğle saatlerinin yaklaşması ile birlikte can alıcı o soruyu sorarlar: “ Yemek vakti de yaklaştı ne yiycez abi ya?” Üzerine düşünülecek milyon tane şey varken  günün belli bir kısmını ne yiyeceği üzerine ayıran bu tiplerin dünyaya geliş amacı yemek yemek midir tartışılır fakat her ofiste mutlaka bu soruyu soran bir tip mutlaka vardır. 🙂

Paylaş

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir