İş Hayatınızı Kolaylaştıracak 5 Uygulama

Hiç kendinizi gün içerisindeki işlerin arasında kaybolmuş hissettiniz mi? Ya da günün sonunda kendinizi asıl yapmanız gereken hiçbir işi yapamamış halde bulduğunuz oldu mu? Hepimiz için büyük bir stres ve yorgunluk kaynağı olan iş hayatını küçük uygulamalarla kolay ve verimli hale getirebilirsiniz.

İş hayatını kolaylaştıran uygulamalar arasında proje ve görev yönetim uygulamaları ilk sırada geliyor. Özellikle uyumlu bir ekip çalışması iş hayatındaki en önemli faktörlerden biri. Buna bir de planlı çalışmanın verimliliğini eklediğimizde proje yönetim ve görev listesi uygulamaları projeleri düzene sokup, iş verimliliği arttırmaya yardımcı oluyor.

1- Asana

asana-logoWeb tabanlı bir hizmet olan Asana, özellikle ekip iletişimi ve görev paylaşımı açısından oldukça faydalı bir uygulama. Uygulamada projeler oluşturarak işe başlıyorsunuz. Her proje için görevler tanımlayabiliyor ve görevlere ekibinizden seçtiğiniz kişileri atayabiliyorsunuz. Ayrıca bir göreve alt görevler atamanız da mümkün.

Asana uygulamasını bireysel olarak kullanmanız da mümkün. Günlük, haftalık, aylık işlerinizi kendinize görev olarak atayarak planlı bir şekilde çalışabilirsiniz. Uygulamanın Google Drive, Dropbox gibi pek çok uygulama ile entegre çalışabilmesi de verimli çalışmayı arttırıyor.

Asana iOS uygulamasıAsana Android uygulaması

 

2- Any.Do

anydo-logoAny.Do gibi daha to-do-list (yapılacaklar listesi) odaklı uygulamalarla sadece iş hayatınızı değil, kişisel hayatınızdaki işlerinizi de düzenleyebilir böylece daha hızlı ve verimli ilerleme sağlayabilirsiniz.

Hatırlatma özelliği ile günlük işlerinizi uygulamanın size hatırlatmasını sağlayabilirsiniz. Ses tarama özelliği ile sesinizle yapılacaklar listesini oluşturmanız mümkün. Uygulama çok hızlı bir şekilde söylediklerinizi yazıya çeviriyor. Uygulamayı bayanların alışveriş listesi hazırlarken sıkça kullandıklarını da hatırlatalım.

Any.Do iOS uygulaması – Any.Do Android uygulaması

3- Evernote

Evernote-logoBilim insanlarının araştırmaları not almanın iş hayatındaki başarı ve verimi çok ciddi oranda arttırdığını gösteriyor. Ancak gelişen teknoloji, kağıt kalemle aldığımız notları bilgisayara, maillere, yapılacaklar listelerine çevirirken fazladan zaman kaybetmemize neden oluyor. Evernote dijital not defteriniz olarak burada devreye giriyor. Ancak hatırlatmakta fayda var ek özellikleri sayesinde bir not defterinden çok daha fazlası. Onunla farklı kategorilerde notlar alabilir, fikirlerinizi kaydedebilir, yapılacaklar listesi çıkarabilir, okuduğunuz bir makaleyi kaydedebilir, sunum hazırlayabilir, fotoğraflarınızı anılarınızla birleştirebilirsiniz. Yapabilecekleriniz biraz da sizin ihtiyaçlarınıza ve hayal gücünüze bağlı.

Evernote iOS uygulamasıEvernote Android uygulaması

4- Hootsuite

hootsuite-logoGelişen teknoloji demişken gelişen sosyal medyayı da unutmamak lazım. Kabul etsek de etmesek de sosyal medya artık hem iş hem de kişisel hayatımızın hem önemli hem de en çok zaman öldüren parçalarından biri. Sektördeki son gelişmelerden, yakın arkadaşlardan, iş arkadaşlarınızdan haberdar olmak sizi her zaman bir adım önde tutacak faktörlerden. Hootsuite işte tam burada devreye giriyor ve hem sosyal medyayı etkili kullanmak isteyen hem de çok fazla zaman harcamak istemeyenler için Facebook, Twitter, LinkedIn, Instagram gibi sık kullandığımız pek çok sosyal medya uygulamasını tek elden yönetebileceğiniz, listeler aracılığıyla rahatlıkla takip edebileceğiniz oldukça faydalı bir uygulama olarak öne çıkıyor.

Hootsuite iOS uygulaması – Hootsuite Android uygulaması

5- Way of Life

wayoflife-logoHerhangi bir konuda başarıyı yakalamanın yolu alışkanlıklarınızı değiştirmekten ve bunları düzenli bir şekilde uygulamaktan geçtiğini söylemeliyiz. Kilo vermeye karar verip arkasından tatlı yemek ya da her gün spor yapmaya karar verip hiç yapmamak gibi gün içerisinde pek çok karar alıp, tam tersi şekilde davranırız. Çoğu zaman ne yapmamız gerektiğini de biliriz ancak harekete geçemeyiz. Way of Life adlı mini uygulama ise düzenli yapmak istediğiniz ancak kendinizi disipline etmekte zorlandığınız şeyler için günlük bir liste oluşturmanızı ve bunları haftalık ve aylık olarak yaptığınız yapmadığınız günlere göre takip etmenizi sağlayan oldukça güzel bir uygulama. Başlarda aksattığınız zamanlar olsa da genel ilerlemeyi gösterdiği tablolarıysa sizi devam etmeye motive edecek ve hayatınızı değiştirmeye yardımcı olacak.

Way of Life iOS uygulaması

Paylaş

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir