İşyeriniz Kış Aylarına Hazır Mı?

Kışın gelmesiyle soğuk havalarda çalışmanın zorluklarını bilenler ofis ortamını nasıl daha sıcak hale getirebileceklerini çoktan düşünmeye başladı bile. Sadece sıcak kahve fincanları ile parmak uçlarını ısıtmanın verimli bir çalışma ortamı sağlamak için yeterli olmadığının farkında olan bilinçli tüketiciler, iş yerlerini güvenle ve hesaplı yöntemlerle ısıtmanın yolunun iyi ısıtıcılardan geçtiğini keşfetti.

Özellikle kış aylarında çalışma mekanınızı sıcak tutmanız için gerekli olan unsurların başında gelen ısıtıcılar, sahip oldukları geniş ürün yelpazesi ile kullanımınıza sunuluyor. İşyerinizin fiziki şartlarının yanı sıra bütçeniz ve personelinizin çalışma koşullarını da göz önünde bulundurarak yapacağınız sağlıklı bir ısıtıcı seçimi ile keyifli çalışma ortamınızı kışın çetin şartlarından koruyabilirsiniz.

İşyerinize Uygun Isıtıcı Hangisi?

Elektrikli radyatör, infrared / fanlı ısıtıcı gibi birçok farklı ısıtıcıya ulaşmanın mümkün olduğu düşünülünce seçim yapma konusunda ne kadar hassas davranılması gerektiği de ortaya çıkıyor. Çok sayıdaki ürün arasından seçim yapmak ise durum ve ihtiyaçların iyi analiz edilmesi ile mümkün oluyor. Çalışma ortamınızın iç ya da dış mekan oluşu, genişliği, ısıtıcıdan yararlanmasını beklediğiniz kişi sayısı gibi faktörleri göz önünde bulundurduğunuzda bu çeşitlilik de sizin için avantaja dönüşüyor.

Örneğin; anlık ısıtma sistemlerine kıyasla elektrik kullanımını minimize eden yağlı radyatörler petek görünümleri ile şık bir kullanım sağlarken bulunduğu ortamı ısıtabilmesi için öncelikle kendilerinin ısınması gerekliliği ile diğer ısıtıcılardan ayrılıyor. Bu durum infrared ısıtıcılara göre daha geç ısınmalarına neden olsa da yağlı radyatörlerin uzun süre sıcak kalıyor oluşu önemli bir avantajı oluşturuyor. Isıtıcı alırken ortamın hangi hızda ısınıp ne kadar süre sıcak kalmasını istediğinizi belirlemeniz bu noktada önem taşıyor.

Hızla ısınma imkanı sağlayan infrared ısıtıcılar ise neredeyse açıldığı anda bulunduğu yeri ısıtmaya başlıyor. Bu sayede bölgesel ısıtma konusunda enerji tasarrufu sağlayan bu ürünleri kullanırken cihaz kapatıldığında ısının uzun süre korunamayacağının unutulmaması gerekiyor. Yatay ya da dikey tasarımları ile işyerinizin fiziki imkanlarına göre seçim yapmanızı sağlayan infrared ısıtıcılar, kolay kullanım özellikleri ile de dikkat çekiyor.

Özellikle masa başında çalışanlar için uygun bir seçenek olacak fanlı ısıtıcılar ise hem ısıtıcı hem de soğutucu olarak kullanılabiliyor oluşu ile dikkat çekiyor. Kolaylıkla taşınabiliyor olması da bu tip ısıtıcıların tercih edilme nedenleri arasında yer alıyor.

İşyerinize Uygun Isıtıcıyı Buldunuz! Peki Ofisinizi Sıcak Tutmak İçin Ne Yapmalısınız?

İşyeriniz için uygun ısıtıcı tipini bularak önemli bir basamağı geçmiş oldunuz. Ancak uygun ısıtıcıdan yüksek verim almak için bazı tedbirlere ihtiyacınız olduğunu da unutmamalısınız. Bulunduğunuz mekandaki ısı kayıplarını minimuma indirecek şekilde gerçekleştireceğiniz bir düzenleme ile ısıtıcınızın işyerinizi daha iyi ısıtmasını sağlayabilirsiniz. Mekanın izolasyonunun sağlanması ve havalandırmasının doğru şekilde gerçekleştirilmesinin verimi artıracak uygulamalar olduğunu unutmamalısınız.

Ürün Seçimini Nasıl Yapmalısınız?

Hangi ısıtıcı tipinin uygun olduğuna karar verirken aynı tipte birçok ısıtıcı ile karşılaşacağınızı da bilmelisiniz. Örneğin; yağlı radyatör almaya karar verdiğinizde ortamın büyüklüğünü göz önünde bulundurmanız gerektiğini unutmamalısınız. Nispeten küçük bir işyerinin ısıtılması için Avox Dilimfit 8 dilim elektrikli yağlı radyatör uygun olurken daha büyük bir mekan için Skytech’in 11 dilim elektrikli yağlı radyatörü  daha doğru bir seçim olacaktır.

Uygun fiyatı ile dikkat çeken Skytech ST-311 quartz ısıtıcıyı küçük mekanlarınızda hızla ısınmak için tercih edebilirsiniz. Daha geniş mekanları uzun süre sıcak tutabilmek için ise Skytech’in 2200 Watt’lık ST-2002 quartz ısıtıcısına muhakkak göz atmalısınız.

Güvenliği öncelediğiniz mekanlar için uzaktan kumandalı, devrilme emniyetli ve dört kademeli Veito Blade S ya da ‘yu tercih edebilir, ısıtıcıların yoğun ısıtma gücünden faydalanabilirsiniz.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir