İşyerinde Doğum Günü Kutlama Rehberi

Doğum günü işyerinde de kutlanır. İş arkadaşlarınızın doğum günü partisi organizasyonunu üstlenmek konusunda çekingen davranmayın. Ofis arkadaşlarınızı mutlu etmek ve şaşırtmak için siz de muhteşem bir doğum günü partisine imza atabilirsiniz. Neler yapmanız gerektiğini size adım adım anlatıyoruz. Sadece uygulayın ve böylece çalışma arkadaşınızın yeni yaşına daha mutlu girmesini sağlayın.

1- İş Arkadaşlarınızla Konuşun

is-arkadaslari-ile-konusun

İlk olarak yapmanız gereken ofisteki tüm çalışma arkadaşlarınızla görüşmek olmalı. Hangi tarihte kimin doğum günü olduğunu tüm ofis çalışanlarına söyleyin. Sürpriz bir parti hazırladığınızı ve tüm organizasyonu üstlendiğinizden bahsedin. Bu sayede hiç kimse partiden önce arkadaşınızın doğum gününü kutlamayacak, herkes unutmuş gibi davranacaktır. Tam anlamıyla sürpriz yapabilmeniz için bilgilendirme, önemli bir aşama.

2- Hediye Organizasyonu Yapın

hediyeler

İş arkadaşınıza kimin hangi hediyeyi alacağını hep birlikte kararlaştırmanız, çok daha isabetli hediyeler alınabilmesini sağlar. Olabildiğince ofiste kullanılabilecek hediyelere yönelmenizde fayda var. Eğer iş arkadaşınız biraz unutkan biri ise ona unutmayacağı konuları not alması için bir yapışkanlı not kağıdı alabilir; ya da masaüstü organizer ile çok daha köklü bir çözüm üretebilirsiniz. Lamy dolma kalem; bardak tutucu kalemlik ya da sırt sağlığı için sırt minderi diğer hediyeler arasında yer alabilir. Hediye önerilerini listeledik, ancak burada önemli olan nokta herkesin farklı hediye alması. Eğer bir hediyeyi birden fazla kişi alacak olursa hediyenin bir anlamı kalmayacaktır. Bu yüzden hediye dağılımı yaparak aynı hediyeden iki tane alınmasını önleyin.

3- Görev Dağılımı Yapın

gorv-dagilimi

Doğum gününde hiç şüphe yok ki en önemli detay doğum günü pastasıdır. Bu yüzden doğum günü pastası tam istenen lezzette ve beklenen büyüklükte olmalıdır. Önceden doğum günü etkinliğine katılacak kişi sayısını belirlemeli ve bu kişi sayısına uygun bir pasta siparişi vermelisiniz. Pastanın üretilme tarihini öyle iyi ayarlamalısınız ki fazla uzun süre beklememeli ve böylece taze bir lezzette kalmalıdır. Tabi ki burada istenilen lezzet şeklinde kastedilen doğum günü olan arkadaşınızın damak tadıdır. Diğer kişilerin beklentilerini bir kenara bırakarak doğum günü olan kişinin sevdiği parçacıklardan oluşan pastayı sipariş etmelisiniz.  Dışardan sipariş edilen bu pastanın sürecini ise bir kişi takip etmelidir. Pasta ofise uygun bir saatte gizlice geldikten sonra, diğer kişinin pasta servisini üstlenmesi ve bir kişinin de içecek servisini organize etmesi gerekiyor. Bunlar için bir görev dağılımı yapmayı unutmayın. Pastanın ofis çalışanlarının tümüne yetecek kadar büyük olması lazım. Kola, meyve suyu, çay ve kahve gibi ofiste tüketilebilecek içeceklerin de partiden hemen önce hazırlanmasında fayda var.

4- Parti Saatini Belirleyin

parti-zamani

Ofiste doğum günü için en ideal zaman öğle arasıdır. Eğer öğle arası müsait olunmazsa, mesai bitiminde de parti verilebilir. Parti sonrasında ortalığın hemen toparlanması ve işe geri dönülebilmesi için plastik ya da karton tabak ve karton bardak gibi malzemeleri kullanabilirsiniz. Tüm hazırlıklar bundan ibaret.

Paylaş

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir