İşyerinde Odaklanmaya Yardımcı Kahve Çeşitleri

Ofislerde en çok tüketilen içeceklerin başında kahve geliyor. Her ne kadar tüm ofis çalışanlarının kahve seçimi farklı olsa da kahveden alınan haz ve keyif aynı. Günün her saatinde tüketilebilen bu içeceğin tek faydası lezzeti değil. Aynı zamanda odaklanmayı kolaylaştıran kahve, konsantrasyonu arttırıyor ve çalışmanıza daha kısa sürede adapte olmanızı sağlıyor. Odaklanmayı en hızlı sağlayan kahve çeşitlerini sizler için araştırdık. İşte ofisinizde başarı grafiğinizi yükseltmek için masanızdan eksik etmemeniz gereken kahve çeşitleri.

Türk Kahvesi

turk-kahvesiYapılan araştırmalara göre uyku açıcı özelliği bulunan Türk kahvesi, günün ilk saatlerinde tüketildiğinde, sabah sendromundan daha kısa sürede kurtulmanızı sağlıyor. Dolayısıyla ofiste daha kısa sürede çalışmanıza konsantre olabilirsiniz. Günde 2 ya da 3 defa tüketilebilen Türk kahvesi gece az uyuyarak işe gidenlerin en büyük yardımcısı olabilir. Türk kahvesinin bir diğer faydası da beyin aktivitelerini hızlandırmasıdır. Dolayısıyla odaklandığınız problemi daha kısa sürede giderebilir, yeni fikirler bulma süreciniz hızlanabilir.

Filtre Kahve

filtre-kahveEvde, ofiste, çalışma sahalarında ve daha birçok farklı yerde günün her saatinde odaklanmaya ve stresten uzaklaşmaya en çok yardımcı olan şeylerden birisi de kahveler. Bunlar arasında, ofisler gibi çalışma ortamlarında en çok tercih edilenlerden biri ise filtre kahvelerdir. Filtre kahvenin aroması diğerlerine nazaran çok daha yoğundur. Dolayısıyla sadece aroması dahi odaklanmanızı kolaylaştırıyor. İçerdiği kafein uyku halinden kurtulmanızı sağlarken konsantrasyon gücünüzü de daha fazla arttırıyor. Gün içerisinde birkaç fincan filtre kahve tüketebilirsiniz.

Çekirdek Kahve

cekirdek-kahveEğer kısa sürede tüm çalışmalarınızı bitirmek ve günü verimli bir şekilde değerlendirmek istiyorsanız tercih etmeniz gereken kahve çeşitlerinden biri de çekirdek kahvedir. Diğer kahve türlerine göre daha az işlem görmüş olan çekirdek kahve, kafein oranı yüksek olduğundan odaklanmayı da kolaylaştırır. Çekirdek kahve algılama yeteneğini hızlı bir şekilde arttırmasıyla bilinir. Bu nedenle ofiste toplantı öncesi az miktarda tüketilmesi önerilir.

Paylaş

Bunlar da İlginizi Çekebilir

1 Yorum

  1. Kahve Madeni dedi ki:

    bak bu işime yaricak 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir