Kışın Gidebileceğiniz 5 Kayak Merkezi

Kış gelip de ülkenin dört bir yanı beyazlara büründüğü vakit, içimizi bir heyecan kaplar. Atkılar, bereler, eldivenler hiç olmadığı kadar kıymetlidir. Sanki küçüklerin dünyasında kar daha önemliymiş gibi gelse de aslında yetişkinler için de karın anlamı bir başkadır. Yoğun iş temposundan ve hayatın getirdiği yüklerden kaçmak için kışın karda eğlenmekten iyisi yoktur.

Koca bir yıl geçerken sevinçler, üzüntüler, stres, başarılar, başarısızlıklar kısacası hayatın iyi kötü her yanı üst üste gelir ve birikir. Tüm bunlardan biraz uzaklaşmak için yaz tatillerini, denizi, havuzu, dalgaların o şen seslerini hayal eder dururuz yıl boyu. Ancak, tatilin keyfi sadece yazın çıkarılmaz. Gökyüzü griden beyaza dönerken, ağaçların üstleri ve evlerin çatıları da beyaz örtüyle kaplandığında minik bir tatil fırsatı da doğmuştur artık.

İşte sizi yılın tüm stresinden arındıracak Türkiye’nin 5 popüler kayak merkezi:

1.  Uludağ Kayak Merkezi – Bursa

El değmemiş doğası ile Türkiye’nin ilk kayak merkezi olan Uludağ, her yıl Kasım ayı sonlarına doğru sezonun açılmasıyla binlerce ziyaretçinin akımına uğruyor. Helikopterli kayaktan tur Kayağına pek çok farklı seçeneği bir arada sunan Uludağ, birbirinden kaliteli tesisleri ile de dünya çapında bir kayak merkezi olarak anılıyor.

2. Kartepe Kayak Merkezi – Kocaeli

Özellikle İstanbul’a olan yakınlığı ile en çok ziyaret edilen kayak merkezlerinden biri olan Kartepe, hem günübirlik hem de konaklamalı tatiller için oldukça ideal. İş stresinizden kaçmak için yapacağınız ufak kaçamakları Kartepe tatiline saklayabilirsiniz.

3. Erciyes Kayak Merkezi – Kayseri

Sönmüş bir volkan daha ne kadar soğuyabilir? Kayseri’nin 25 km açığındaki Erciyes Kayak Merkezi, bu sorunun cevabı olacak nitelikte. Kışın 2 metreyi aşan kar kalınlığı ile 20 Kasım’dan itibaren 20 Nisan’a kadar kar sporunu hakkını vererek icra etmeniz mümkün.

4. Ilgaz Kayak Merkezi – Çankırı

Ilgaz Milli Parkı’nın doğal güzellikleri içinde beyazın büyüsüne kapılmaya hazırsanız sizi Ilgaz Sıra Dağları üzerindeki Ilgaz Kayak Merkezi‘ne yönlendiriyoruz. Çift iskemleli telesiyej tesisi ve teleski tesisleri ile sadece kış mevsiminde değil dört mevsim ilgi odağı olan Ilgaz Anadolu’nun incilerinden biri. Ankara’ya 210, İstanbul’a 460 km uzaklıktaki Ilgaz, kısa seyahatler için ideal.

5. Palandöken Kayak Merkezi – Erzurum

Aralık ve Mayıs ayları arasında Erzurum‘da kış mevsimi bir başka yaşanır çünkü Palandöken‘de kayak mevsimi başlamıştır artık. Şehir merkezine yakınlığı ile bilinen Palandöken, toz kar denen kar çeşidi ile size bambaşka bir kayak deneyimi sunmak için hazır. Taksi ile 10 dakika gibi kısa bir sürede varabileceğiniz Palandöken Kayak Merkezi, günübirlik seyahatlerin ilk duraklarından biri.

Paylaş

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir