Ofiste Öğle Yemeği Alternatifleri

Ofis yaşamının en keyifli dakikaları öğle yemeği arasıdır. Hem yoğun çalışma temposuna kısa bir mola vermek hem de ofis arkadaşlarınızda günü değerlendirmek ve masum dedikodular yapmak için öğle yemeği arasından daha iyi bir zaman dilimi bulamazsınız. Elbette bu keyfe birbirinden lezzetli yiyecekler de eşlik ederse, tadından yenmez. Sürekli aynı gıdaları tüketmekten sıkılanlar için alternatif öğle yemekleri fikirlerini sizlere aktarmak isteriz.

Bol Malzemeli Kumpir

İşyerlerinin yakınında lezzetli kumpir yapan bir yer varsa, kaçırmayın! Bol malzemeli ve soslu bir kumpir hem kendinizi ofis dışında, bir tatil mekanında hissetmenizi sağlar hem de lezzetiyle tüm stresinizi alıp götürür. Arada bir kendinizi kumpir keyfinden mahrum bırakmayın.

Barbunya Pilaki

Hem sıcak hem de soğuk yenebilen ender yemeklerden biri de barbunya pilakidir. İşyerinizde mikrodalga fırın yoksa soğuk da yiyebilir ve aynı lezzeti eksiksiz olarak alabilirsiniz. Barbunya kelimenin tam anlamıyla bir vitamin deposu… Demirden çinkoya kadar her türlü minerali de vücudunuza kazandırıyor.

Ev Usulü Zeytinyağlı Taze Fasulye

Sebze tüketme konusunda yeterince özenli değilseniz en azından ofiste, öğle yemeklerinde sebze yiyebilirsiniz. Cildinizin çok daha güzelleşmesini sağlayacak olan taze fasulye, ofis için harika bir alternatif. Annesinin yemeklerini özleyenler için de doğru seçim olabilir.

Karışık Malzemeli Pizza

Elbette her öğlen pizza yiyerek sağlığınızı önemsemeyin demiyoruz. Ancak arada bir yapacağınız pizza kaçamağı size çok iyi gelebilir. Eğer öğle arasında ofis dışına çıkma imkanınız yoksa bulunduğunuz yere pizza getirilmesini de sağlayabilirsiniz. Bu kaçamak sırasında size ofisten en sevdiğiniz arkadaşınız da eşlik edebilir. Birlikte keyifli bir öğle arası geçirebilirsiniz.

Nar Ekşisi Soslu Çiğ Köfte

Sürekli aynı yemeği yemekten bunalanlar için alternatif ofis yemeklerinden biri de bol miktarda nar ekşisi içeren çiğ köftedir. Çiğ köfteye kaç kat lavaşın ve ne kadar marulun eşlik edeceği ise tamamen size kalmış! Bu lezzete “hayır” demek olanaksız!

Çok Acıkanlara Mercimekli Bulgur Pilavı

Tek öğünlük hazır yemekler arasında kolaylıkla ayırt edebileceğiniz bol mercimekli bulgur pilavı hem doyurucu olur hem de uzun süre acıkmanızı önler. “Uzun bir gün olacak” diyorsanız öğle yemeğinde size mercimekli bulgur pilavı eşlik etmeli!

Paylaş

Bunlar da İlginizi Çekebilir

1 Yorum

  1. Barış dedi ki:

    Pizzacıları, dönercileri zengin ettik 🙂 Nar ekişisi soslu çiğ köftesini hiç yemedim. Hatta ilk kez okudum bırakın yemeyi. Limon sıkmıyor muyduk biz ona? 😀 Mutlaka deneyeceğim not aldım 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir