Ofiste Yetiştirilebilecek Özel Bitkiler

Çalışma alanlarında bitki bulunması, ortamın daha canlı ve daha natürel bir görünüm almasını sağlar. Ofis dekorasyonlarında, yeşilin gücünün hafife alınmaması ve canlı bitkilerin mutlaka kullanılması önerilir. Ancak her bitki ofisler için uygun olmayabilir. Bitkinin hem ihtiyaçları hem de görünümü bakımından ofislerde yetiştirilmeye uygun olanların seçilmesi gerekir. Aslında ofislerde yetiştirilebilecek çok sayıda özel bitki var. Kolaylıkla temin edebileceğiniz bu özel bitkilerden birkaçını sizler için seçtik.

minyatur-yusa-agaciMinyatür Yuşa Ağacı

Minyatür yuşa ağacı Cezayir dağlarında yetişen bir bitki. Mini ağaç görünümü ile ofislerde hoş bir görüntü ortaya çıkarıyor. Büyüdükçe hem boyu uzayan hem de dallanarak genişleyen bu bitki bir sedum türüdür. Boyu sadece 20 cm’ye kadar ulaşabilen minyatür yuşa ağacı çalışma masalarında da konumlandırılabilir. Yaz boyunca dinlenen bu bitki diğer mevsimlerde büyümeye devam eder.

telgraf-cicegiBambu Dallı Telgraf Çiçeği

Ofislerde sıklıkla tercih edilen bitkilerden bir diğeri de telgraf çiçeğidir. Boyu yarım metre ile 2 metre arasında değişir. Bu nedenle yerde konumlandırılması gereken bir bitki türüdür. Geniş bambu yaprakları ofislerde doğal ve hoş bir görüntü ortaya çıkarır. Çok özel bir bakım gerektirmez. Bu nedenle ilgilenilmesi kolay bir bitkidir. Güneşten hoşlanmayan bu bitki güneş görmeyen bir yerde muhafaza edilmelidir.

mandalina-agaciOrta Boy Mandalina Ağacı

Ofislerde muhteşem mandalina kokusunun hakim olmasını sağlayan mandalina ağacı ideal tercihlerden biri olabilir. Yeşil yaprakları son derece yoğundur ve bu sayede dolgun bir bitki görünümü sunar. Boyu 1,5 metreye kadar ulaşır. Ayrıca normal bir mandalina ebatlarında mandalina da verir. Ofisinde sıra dışı bitkiler yetiştirmek isteyenler minyatür mandalina ağacını da tercih edebilir.

Paylaş

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir