Pazartesi Sendromunu Yenmenin 5 Altın Kuralı

1 – Pozitif Düşünün

Pazartesi günüyle ilgili genel düşünme biçimi, hafta sonu tatilinin bitmiş ve yeni bir çalışma haftasının başlıyor olduğu yönündedir. Fakat siz, bu duruma olumlu yönünden bakın. Önünüzde hafta sonunu planlamak için sadece beş gün var. İlk üç gününüzü, cumartesi gününde yapacaklarınızı planlamaya, son iki gününüzü de pazar gününde yapacaklarınızı planlamaya ayırın. Korkmayın, sayılı gün çabuk geçer.

pozitif-dusun-optimist-ol

2 – Aslında Sen de Diğerleriyle Aynısın !

Unutmayın, pazartesi de diğerleri gibi bir gün. O da tıpkı diğerleri gibi 24 saatten ve 1440 dakikadan oluşuyor. Pazartesi günleri de güneş yine doğudan doğup batıdan batıyor. O da tıpkı diğer günler gibi. O da artık herkes gibi.

sende digerleri ile aynisin

3 – Şaire Kulak Verin

“yemek yemek üstüne ne düşünürsünüz bilmem
ama kahvaltının mutlulukla bir ilgisi olmalı”

En azından pazartesi kahvaltınızı yolda, vapurda, yürürken, ya da ofiste tost ve çay eşliğinde değil, dolu dolu yapın. Öyle ki pazar sabahı kahvaltısı ritüelini pazartesilere de uyguladığınızda, bünyenizde sendromun S’sinin bile kalmadığını göreceksiniz. Güne sıkı bir kahvaltıyla başlayın ve aynı sıkılık ile tüm haftayı adeta devirin.

pazar-kahvaltisi

4 – Kendinize Söz Verin

“Bugün hiçbir şey moralimi bozmayacak.” Haftaya ve ofisinize bu motivasyonla girerseniz, emin olun motivasyonunuz fazlasıyla yerinde olacak.

Daha fazlası için “Çalışan motivasyonu arttırma yöntemleri” yazısına göz atabilirsiniz.

kendine-soz-ver

5 – Mizah Dergisi Okuyun

Mizah ya da karikatür dergileri genellikle çarşamba ya da perşembeleri bayilerde oluyor. Umursamayın. Siz, derginizin pazartesi takipçisi olun. Güne gülümseyerek başlamak önemli, hele ki gün pazartesi ise.

dergi-okumak

 

Paylaş

Bunlar da İlginizi Çekebilir

1 Yorum

  1. Faruk Yıldız dedi ki:

    Tavsiyeler harika. Olay tamamen kafada bitiyor. İşine odaklanan kariyer hedefleyen kişiler çalışma sırasında bile işin zevkini çıkarabiliyor. Önemli olan geleceğe odaklanmak ve kendine güvenmek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir