Ramazan Bayramı Ne Zaman Başlıyor?

İş yaşantısına ara verildiği ve ofis ortamından bir nebze uzaklaşabildiğimiz bayram tatilleri bu yıl da belli oldu. Şeker Bayramı olarak da adlandırılan ve küçük büyük herkesin merakla beklediği Ramazan Bayramı, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından takvimlendiriliyor. 2019 yılı itibariyle ramazan ayı 6 Mayıs Pazartesi günü başlayıp 3 Haziran Pazartesi günü son buluyor. 3 Haziran Pazartesi günü Ramazan Bayramı’nın arefesi olarak kabul edilirken; 4 Mayıs Salı günü başlayan Ramazan Bayramı 6 Haziran Perşembe günü son buluyor. Oruç tutacaklar için ilk sahur 5 Mayıs Pazar gününü 6 Mayıs’a bağlayan gece olurken; ilk iftar da pazartesi gününün akşamında yapılacak. Ramazan ayı içerisinde yer alan Kadir Gecesi ise 31 Mayıs gecesine denk düşüyor. Yine ramazan ayı içerisinde bulunan teravih namazı ise ilk olarak 5 Mayıs gününün akşamı kılarken; son kez de 2 Haziran akşamı kılınacak.

Yardımlaşma da bu ay ile birlikte değerini tekrar buluyor. Özellikle ramazan paketleri ile yapılan yardımlaşmalar iki taraf için de önemli görülüyor. Ramazan Bayramı konusunda dini faziletlerin yanı sıra bir diğer merak konusunu da ramazan tatili meselesi oluşturuyor. Şeker Bayramı olarak da adlandırılan bayramdaki ramazan tatili takvimine ilişkin resmi tatil günleri devlet organlarınca açıklanıyor. İnsanlar, resmi tatil günlerinin sayısı için yapılacak açıklamaları her yıl merakla bekliyor.

 

2019 Ramazan Bayramı Resmi Tatil Günleri

Yıl boyu süren ve kimi zaman yorucu olabilen iş yaşantısına bazı tatil fırsatları ile ara veriliyor. Bu tatil fırsatlarının en büyük örneğini ise bayram tatilleri oluşturuyor. Ramazan paketleri yardımlaşmayı arttırırken tatiller de sosyal ihtiyaçları karşılıyor. 2019 yılı Şeker Bayramı için tatil hayali kuranlar, okulun verdiği yorgunluktan uzaklaşmak isteyen öğrenciler ve özel sektör ile devlet kurumlarında çalışanlar için resmi tatil günleri belirlendi. Buna göre; 1 Haziran Cumartesi gününden 9 Haziran Pazar gününe kadarki 9 günlük zaman dilimi ramazan tatili olarak değerlendirildi. Yapılan açıklamalara göre önce 3 Haziran günü yarım gün, diğer günler ise tam gün izinli olunması kararlaştırılmıştır ancak bu durum değiştirildi. Açıklanan takvime göre Şeker Bayramı başlangıcından 2 gün önce başlayan resmi tatil günleri bayramdan sonra 3 günü daha kapsıyor. Böylelikle herkesin istediği 9 günlük bayram tatili yerine getirilirken bu süreyi dileyen yurt içi ya da yurt dışı tatillerde, dileyenler ise evinde ailesi ile birlikte geçirebiliyor.

 

Avantajlı Ramazan Paketi Fiyatları İçin Doğru Adres: Avansas

Şeker Bayramı vesilesiyle maddi durumu yerinde olan kişiler, maddi durumu yeterli olmayanlara yönelik yapılacak yardımların değeri de artmakta. Bayram döneminde fitre ya da zekât yolu ile sağlanan yardımlar, kimi zaman ramazan paketleri ile de yapılabiliyor. Bayram dolayısıyla yapılan yardımları nakdi yardımların yanı sıra gıda yardımı şeklinde yapmak da mümkün. Temel gıda maddelerinden oluşan ve uzun bir süre boyunca yemek ihtiyacını karşılayabilecek yeterlilikte olan ramazan paketi seçenekleri, karşılıklı sevgi ve saygı ortamını arttırmanın dışında çok sayıda iyiliği de beraberinde getiriyor.

Avansas, ramazan paketi çeşitleriyle de ön plana çıkıyor. Gıda paketi şeklinde standart, büyük ve mega olmak üzere toplam üç farklı alternatif sunan Avansas, her üründe olduğu gibi ramazan paketlerinde de avantajlı fiyatlar sergiliyor. Standart pakette 11, büyük pakette 18 ve mega pakette 25 farklı ürün yer alıyor. Her biri güvenilir markalardan oluşturulan paketlerde pirinç, çay, salça, yağ, makarna, un, tuz ve çorba gibi ürünler bulunuyor. Büyük ve mega ramazan paketlerinde ürün çeşitliliği çoğalırken fiyat da bununla doğru orantılı olarak artıyor.

Avansas, ramazan paketi satın almak isteyenler için birçok avantaj ve ayrıcalık sağlıyor. Stoklu çalışma sistemine sahip olan Avansas’tan alınan ürünler 1 iş gününde teslimat ya da ücretsiz teslimat gibi ayrıcalıkların yanı sıra avantajlı ödeme seçenekleri ile birlikte sunuluyor. Alışveriş sonrası iade ve değişim işlemlerinde de kolaylık sağlayan Avansas, her yönüyle kolay bir sipariş ve kolay bir alışveriş vadediyor.

Paylaş

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir