Zorlu Kış Aylarında Çalışanların Yeni Tercihi: Ofis Kahvaltıları

Gökyüzünün son derece geç aydınlandığı kış günlerinde çalışan kesim, kahvaltılarını artık işyerinde yapmayı tercih ediyor. Bunun yanına havaların soğuk oluşu ve zorlu kış şartları da eklenince ofis içi kahvaltılar ve gün içindeki atıştırmaların beslenme alışkanlıklarını değiştirdiği gözlemleniyor. Erken kalkmakta zorlanan çalışanlar işyerinde kahvaltı etmeyi tercih ederken hem pratik hem de hesaplı ürünlere yöneliyor. Özellikle plastik ve köpükten üretilen kullan-at bardak, tabak, çatal ve bıçak işyeri kahvaltılarının en çok tercih edilen ürünleri arasında yer alırken en çok tüketilen gıdaların başında ise tost geliyor. Tostun yanında hem pratikliği hem de kahvaltı kültürümüzdeki yeriyle çay, kahve yerini almış gözüküyor.

Ofiste Kahvaltı Yapmak Beslenme Alışkanlıklarını Değiştiriyor

Soğuk ve zorlu kış günlerinde erken kalkmakta zorlanan çalışanların tercihi ofis kahvaltısından yana oluyor. İş yerinde ofis kahvaltısı ve gün içi atıştırmalık tüketimindeki artış özellikle kış aylarında havanın da soğuk oluşuyla birleşince beslenme alışkanlıklarını da değiştiriyor. Özellikle yazın tercih edilen diyet ürünlerin yerini bol kalorili; gofret, bisküvi gibi atıştırmalıklar, kuru yemişler ve hazır kek çeşitleri alıyor. Bu durum, aynı zamanda beslenme alışkanlıklarının zorlu kış şartlarında yaz aylarına göre değiştiğine de işaret ediyor.

İşyeri Kahvaltısının Olmazsa Olmazları

İşyerinin alışveriş yeri Avansas.com tarafından yapılan araştırmalar, ofis içi kahvaltı yapmayı tercih eden çalışanların en çok tost makinesi satın aldığını ortaya koyuyor. Tabii bu durumda ikinci sırayı kahvaltıların olmazsa olmazı çay ve bu bağlamda çay makinesi alıyor. Bunun yanında gün içinde dikkatleri dağılan ve soluklanmak isteyen çalışanlar Türk kahvesi içmeyi de tercih edebiliyor. Bu ürünler özellikle uzun mesai saatleri olan ajanslar ve mimarlık ofisleri gibi iş yerlerince daha fazla rağbet görüyor. Bunun yanında tek kullanımlık plastik ve köpükten üretilmiş tabak, çatal ve bıçak da maliyet olarak uygun fiyatları ve pratik oluşlarıyla en çok satın alınan ürünler arasında yer alıyor.

Kış Aylarında Gün İçi Atıştırmalıklar Bolca Tüketiliyor

Ofis içi kahvaltının yanı sıra gün içinde açlığı bastırmak için atıştırmalık tüketimi de kış aylarında yaz aylarına oranla artmış durumda. Bu durum özellikle; çikolata, kuru yemiş, gofret, kek, bisküvi gibi ürünlerin tüketimine yansımış durumda. Öyle ki yaz aylarına göre bu tarz atıştırmaların tüketiminde %16’lık bir artış göze çarpıyor. Avansas.com’un yaptığı bu araştırmada aynı zamanda kadın ve erkek çalışanların farklı ürün gruplarını tükettiğine işaret ediyor. Kadınlar özellikle tatlı ürünleri tercih ederken erkeklerin daha çok tuzlu gıdalara yöneliyor.

Paylaş

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir