Ürün Kodu: 84292

Marka : Diğer Markalar

Product State: A0

Bohui T186 Temassız Ateş Ölçer

Product State: A0
Öne Çıkan Özellikler | Ürün Açıklamasına Git
  • Görsel ve sesle yüksek ateş alarmı
  • 3-5 cm ölçüm mesafesi
  • ± 0,2 ℃ ölçüm doğruluğu
  • 32 ℃ -42,9 ℃ ölçüm aralığı
  • 0.5 s ölçüm süresi

Ürün Hakkında

Ürün Özellikleri Nelerdir?

Ateş ölçer kullanımı, evlerde ve kalabalık ortamlarda oldukça önemlidir. Birçok bulaşıcı hastalığın önemli belirtilerinden olan ateşin ölçülmesi sayesinde, iş yerlerinde hastalıkların yayılması durdurulabilir. 

Bohui T186 temassız ateş ölçer, dayanıklı yapısı ve pratik kullanım özellikleri sayesinde ihtiyaç duyduğunuz her an kullanılabilme olanağına sahiptir.

Ürünün pilsiz ağırlığı 100 gramdır. Ölçüm yapılacak kişi ile olan mesafe 3-5 cm olacak şekilde ayarlandıktan sonra, en doğru sonuçlar elde edilir. Elde edilen sonuçlarda ± 0,2 ℃’ye kadar sapmalar ortaya çıkabilir. Ölçüm işlemini 0,5 saniyede tamamlaması sayesinde, zamandan tasarruf sağlar. 

Marka Bohui
Model T186 Temassız Ateş Ölçer
Ağırlık 100 Gram (pilsiz)
Ölçüm Aralığı 32 ℃ -42,9 ℃
Saklama Sıcaklığı 5 ℃ - 40 ℃
Saklama Ortamı Nem Seviyesi <% 85
Pil Türü DC 3V (2 AAA pil)
Kullanım Kapasitesi >100 bin
Sıcaklık Ayarı  ℃ veya ℉
Ölçüm Mesafesi 3-5 cm
Ölçüm Doğruluğu  ± 0,2 ℃
Otomatik Kapanma Yaklaşık 10 sn
Ölçüm Süresi  0.5 s
Gerilim DC3V

 

Bohui T186 temassız ateş ölçer, kullanılmadığı zamanlarda otomatik olarak kapanma özelliğine sahiptir. Bu sayede, gereksiz pil tüketiminin önüne geçilir. 

Ürünü çalıştırabilmeniz için iki adet No.7 alkalin pile ihtiyacınız vardır. Pillerin artı ve eksi kutuplarının doğru şekilde yerleştirilmesi gerekir. Hatalı yerleştirilen piller sızıntı yaparak cihazınızın bozulmasına yol açabilir. 

Ürün, size 100 binin üzerinde kullanım olanağı sunar. 32 ℃ - 42,9 ℃ arasında sıcaklıklarda ölçüm gerçekleştirmeniz mümkündür. Daha az ya da fazla sıcaklıklar halinde, üründe “lo” ya da “hi” yazısı çıkar. 

Aşırı soğuk ve sıcak yerlerde kullanıma uygun olmayan ürünü 5 ℃ - 40 ℃ arasında sıcaklıklarda kullanabilirsiniz. Yaklaşık olarak 25 ℃’lik bir sıcaklık ideal seviyededir. 

Bohui T186 temassız ateş ölçerin elektronik aletlerin yakınında kullanılması halinde, elektrik çarpması ya da cihazda arıza gibi sorunlar meydana gelebilir. Bu nedenle, kullanım esnasında cep telefonu, TV gibi aygıtlardan uzak tutmakta fayda vardır. 

Sıvı temasından ve darbelerden korunması gereken bu ürün, hasar alması halinde çalışmayabilir ya da yanlış sonuçlar gösterebilir. Hasarlı ürünlerin kullanılmaması daha doğru sonuçlar açısından önemlidir. 

Ürünü karanlık bir ortamda bile kolayca kullanabilmeniz için LCD ekranı, aydınlatma özelliğine sahiptir. Ayrıca, son 32 ölçümü saklaması sayesinde de ateşinizin seyrini kolayca takip etmeniz mümkündür. 

Ürünün yapısında kızılötesi sensörler yer alır. Diğer parçaları ise LCD ekran, düğmeler, devre kartları şeklindedir.

Bohui T186 Temassız Ateş Ölçer Nasıl Muhafaza Edilmelidir?

Bohui T186 temassız ateş ölçer; yüksek nemde, sıcaklıkta, aşırı soğuklarda kullanıma uygun yapıda değildir. Ürünün kullanıldığı ortamın nem seviyesi ~% 85,% 10 aralığında olmalıdır. Ortam sıcaklığının ise 0’ın altında ya da 50 santigrat derecenin üzerinde olmaması gerekir. 

Saklama koşullarının yanı sıra taşıma süreçleri de önemlidir. Bu nedenle, satın aldığınız ateş ölçerin teslimat sürecinde sarsıntılardan ve darbelerden korunması için sizlere en korunaklı şekilde gönderim gerçekleştirilmektedir. 

Bohui T186 Temassız Ateş Ölçer Nasıl Kullanılır?

Bohui T186 temassız ateş ölçer, 3-5 cm mesafeden kolaylıkla ölçüm yapabilir. Fakat, alın bölgesinden ölçüm yapılması halinde dış etkenlere bağlı olarak, hatalı sonuçlar ortaya çıkabileceği için kulak memesi hizasından da ölçüm gerçekleştirilebilir. Alın dışında ölçüm alınmasının mümkün olmadığı durumlarda ise alnınızda makyaj kalıntısı, şapka ya da saç olmaması gerekir. 

Ayrıca, vücut sıcaklıkları; mevsim koşullarına, yaş, cinsiyet gibi kişisel faktörlere göre de değişkenlik gösterebilir. Bu nedenle, en kesin sonuçlar için belirli aralıklarla tekrar ölçüm yapmak gerekir. 

Ölçüm sonuçlarını kaydedebilen bu ürünün ok tuşlarına basarak eski sonuçlarınızı görüntülemeniz mümkündür. Uzun süre kullanılmadığı durumlarda pilin çıkarılması daha sağlıklıdır. 

Kullanım sıklığına göre ürünün düzenli olarak temizlenmesi gerekir. Temizlik esnasında aşındırıcı maddeler kullanılmamalı ve doğrudan sıvı teması engellenmelidir. Hafif nemli bir bez ya da uygun bir temizleme ürünü ile cihazın daha hijyenik olması sağlanabilir. 

Bohui T186 Temassız Ateş Ölçer Uzun Ömürlü müdür?

Bohui T186 temassız ateş ölçer, doğru koşullarda saklandığında ve doğru şekilde kullanıldığında uzun ömürlü bir kullanım imkanı sunar. 

Bohui T186 Temassız Ateş Ölçer Kaç Dereceye Kadar Ölçüm Yapabilir?

32 ℃ -42,9 ℃ arası sıcaklık ölçümü için uygun olan ürün, ortam sıcaklığının çok fazla değişken olduğu durumlarda hatalı sonuçlar ortaya çıkarabilir. Bu nedenle; iş yerlerinde ve farklı noktalarda ateş ölçümü, uygun seviyede havalandırılmış ve sabit sıcaklık seviyesine sahip noktalarda yapılmalıdır. 

Teslimat


100 TL ve üzeri siparişlerinizde teslimat bedava! Belirli bölgelerden verilen siparişlerde kendi araçlarımız ve personelimiz ile 1 iş gününde teslimat
Bölgenize teslimat süresini öğrenmek için lütfen il, ilçe ve mahalle seçimini yapın

İade

30 gün içinde iade etmek veya değiştirmek istediğiniz ürünlere kolay iade imkanı sunuyoruz! İade ve değişim işlemlerinizde yapılması gerekenler:

1
İade/Değişim Sürecine Başlayın

Hesabım altında yer alan Siparişlerim sayfasına girin ve seçtiğiniz sipariş için iade/değişim butonuna basın.

2
Ürünleri Seçin

Talep oluşturmak istediğiniz ürünlerle beraber iade veya değişim nedeninizi ve ürün adedini seçin.

3
Talebinizi Oluşturun

İş yeriniz adına yaptığınız alışverişlerde düzenlediğiniz iade dekont/faturanızı ekleyin ve talebi oluşturun.

Taksit Seçenekleri

Bu ürün için taksit seçeneği bulunmamaktadır.

Bohui T186 Temassız Ateş Ölçer
83,18 TL
KDV
DAHİL

Neden Avansas?


500.000 firmanın bizi tercih etmesinin bir çok sebebi var!
TOBB Güven Damgası

İşyerinizin güvenli alışveriş yeri!

Rekabetçi Fiyatlar

Sürekli uygun fiyatlar

Güvenilir Hizmet

Her aşamada özdenetim

Kolay Sipariş

Kullanıcı dostu ara yüz ile sorunsuz alışveriş deneyimi

Hızlı Teslimat

1 iş gününde, güvenli gönderim

Ürün çeşitliliği

5000’den fazla ürün çeşidi

Kolay İade

Kolaylaştırılmış iade süreçlerimizle alışveriş yaparken içiniz hep rahat.