Toplam 30 sonuç

Cam Kalemleri ve Boya Markörleri

Cam kalemleri, cam, plastik gibi normal mürekkepli kalemlerin tutunamadığı yüzeyler üzerine işaretleme yapmak veya yazı yazmak üzerine tasarlanmış kalemlerdir. Farklı cam kalemi çeşitleri sayesinde zorlu yüzeylere kolayca yazı ve çizim yapabilirsiniz. Ayrıca cam kalemi silinebilir olduğundan yazdığınız yazıları kolayca silebilirsiniz. Boya markörü ise yazılması zor yüzeylerde iyi sonuç verir. Boya markörü silinemez, kalıcıdır.

Ahşap koltuk, sandalye, masa benzeri ürünlerde oluşan çizikleri saklamak için ahşap markörü kullanabilirsiniz. Maun, ceviz, akçaağaç, meşe renklerindeki ahşap ürünleriniz için markör seçenekleri bulunmaktadır.

Kullanım Alanları

Cam kalemleri birçok farklı şekilde kullanabilirsiniz. Cam kapı ve vitrinleri belirgin hale getirebilir beklenmedik kazaların önüne geçebilirsiniz. Aynı zamanda metal yüzeyler üzerinde de etkili olabildikleri için, çalışma ortamınızda tek bir kalemle kategorilere ayırma ve numaralandırma işlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Dilerseniz birçok renk çeşidiyle her türden eşyanızı süsleyebilir, üzerlerine farklı şekiller çizerek yaşadığınız ortamı renklendirebilirsiniz.

Yuvarlak uçlu, kesik uçlu gibi çeşitli uçlara sahip cam kalemi modelleri arasından size en uygununu seçerek rahatlıkla kullanabilirsiniz. Kullanım şeklinize göre farklılık göstermekle birlikte eğer çabuk çözünerek silinebilen bir cam kalemi arıyorsanız su bazlı olan modelleri tercih edebilirsiniz. Böylece nemli bir bezle kolayca yüzeyden silip değişiklikler yapabilirsiniz. Eğer uygulamanızın kalıcı ve silinmez olmasını isterseniz “permanent” yazılı ürünleri tercih etmeniz yararınıza olacaktır. Bu tip ürünler ancak aseton gibi kimyasallarla çıkarılabilirler.

Boya markörleri de cam kalemleri gibi birçok yüzey üzerinde oldukça iyi sonuçlar vermektedir. Boya markörünün zor yüzeylerde tutunabilme özelliği sayesinde özellikle oto sanayide çokça kullanılır. Boya markörü çeşitleri de uçlarına ve ebatlarına göre kategorilere ayrılırlar. Yuvarlak uçlu olanlar size kolayca kaydırmadan yüzey üzerinde ilerleyebilme imkânı verirken, kesik uçlu olan kalemler ile kaligrafi yapabilirsiniz. Böylece farklı markaların boya markörü modelleri arasında size en uygun olanını seçebilir, önemli yazı ve desen işlerinizde kullanabilirsiniz. Boya markörü fiyatları da markalara göre çeşitlilik göstermekle birlikte, markörlerin işlevsellikleriyle karşılaştırıldıklarında oldukça makul fiyatlardadır.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bu iki tip markörü de kullanmadan önce yapmanız gereken iki önemli adım var. Birincisi kalemi iyice çalkalayıp içerisindeki mürekkebi aktif hale getirmek, ikincisi ise kalemi ucundan bir yüzeye hafifçe bastırıp geri çekmektir. Böylece içerisindeki aktif olmuş mürekkep akış kanallarından geçerek kalemin ucuna yönelecek ve kalemin ucunu ıslatılmış olacaktır. Kalemler bu adımdan sonra her yüzeyde kullanılabilir hale gelmiş olurlar.

Cam kalemleri ve boya markörleri modellerine ve fiyatlarına bu kategoriden ulaşabilirsiniz.

Cam ve Boya Markörleri kategorisinde ihtiyacınızı karşılayacak tonerlere Türkiye’nin ilk ve en büyük alışveriş sitesi Avansas.com üzerinden online ve kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Bedava kargo ve 1 iş gününde teslimat avantajıyla siparişlerinizi hemen verebilirsiniz. En popüler ürünleri uygun fiyatlarla satın alın!