Toplam 0 sonuç

Güvenlik Kameraları

Ofisinizin güvenliğini sağlamak için ihtiyaç duyacağınız en temel ürün kameralar olmaktadır. Doğru ürün seçimi ve doğru konumlandırma ile ofisinizde güvenlik sisteminizi oluşturabilirsiniz. Caydırıcı bir özellik taşıyan güvenlik kamera sistemleri hırsızlık olaylarını da büyük oranda önleyebilmektedir. Çünkü hırsızlık öncesinde yapılan keşif ziyaretlerinde bu sistemlerin olması mekanın hırsızlık olayına maruz kalmasını engellemektedir.

İşyeri Güvenlik Kamerası Özellikleri

Ofislerde ve işyerlerinde kullanım için tasarlanmış olan güvenlik kameralarının bazı teknik özelliklere sahip olması gerekir. Teknik destek gerektirmeyen ve birkaç dakika içerisinde kurulumu gerçekleştirilebilen işyeri kameraları pratik bir kullanım şansı tanımaktadır. Ayrıca görüş alanının geniş olması beklentisi de mevcut.

Yatay ve dikey tarama yapabilen güvenlik kameraları öncelik vermeniz gereken güvenlik ürünleri arasındadır. Daha geniş bir alanı tarayabilen bu tasarımlar ihtiyacınız olan kamera sayısı adedinde de düşüş sağlayacaktır. Ayrıca bu ürünlerin çözünürlüğü yüksek, net görüntü sağlayabilen özelliklerde olduğunu belirtmemiz gerekir. HD kayıt yapabilen modelleri bu bağlamda örnek verebiliriz.

Hareket sensörü özelliği bulunan güvenlik kameraları hareket algıladığında fotoğraf çekerek daha önce sisteme eklenmiş e-mail adresine verileri gönderir. Teknolojik yenilikleri yakından takip eden Avansas.com olarak sizlere bu özellikleri sağlayan ofis kameralarını en uygun fiyatlarda sunuyoruz.

Ayrıca ofis kameralarının birçoğunun yüksek ısı derecelerine karşı da duyarlı olduğunu belirtmeliyiz. Yaz aylarında yüksek sıcaklık değerlerini gördüğümüz günlerde ofis kamerasının birden bozulmaması için bu özellik de ürünü satın alırken göz önünde bulundurmamız gerekenler listesinin başında yer alıyor.

Güvenlik Kamerasını Araç İçi Kamera Olarak Kullanabilirsiniz

Haftanın 7 günü ve günün 24 saati görüntüleme yapabilmenizi sağlayan güvenlik kameralarının bazılarında gece görüş özelliği de mevcut. Karanlık bir ortamda gayet net bir görüntü alabiliyor, kayıt yapabiliyor. Dahili mikrofon gibi farklı teknik özelliklerle donatılmış olan bu modeller aynı zamanda araç içi görüntüleme sistemi olarak da kullanılabilmektedir.

Dilediğiniz zaman araç içine yerleştirebileceğiniz, isterseniz işyerine kolayca kurulumunu yapabileceğiniz kamera sistemleri küçük ebatlara sahip olduğundan minimum yer kaplıyor. Bu özelliği ile de ticari araçlarda sıkça tercih ediliyor.

Wi-Fi Görüntü Aktarımı Yapan IP Kameralar

Güvenlik kameraları arasında IP kamera tasarımları da mevcut. Ethernet bağlantısına gerek duymadan Wi-Fİ üzerinden kesintisiz ve aynı zamanda gayet hızlı bir görüntü aktarımı yapabiliyor. IP kameralar aynı zamanda Micro SD karta kayıt da yapabiliyor.

Ofise Güvenlik Kamerası Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Tüm güvenlik kameralarında net görüntü en önemli faktörlerin başında gelir. Dolayısıyla yüksek çözünürlük özelliğine sahip bir model tercih edilmelidir. Dilediğiniz zaman kayıtlara ulaşabiliyor olmalısınız. Ayrıca kamera kadar destek ekipmanlarının kalitesi de mühimdir.

Kameralardan yüksek kalite düzeyinde görüntü kaydı yapmasını beklerken düşük hafıza boyutlarına sahip bir cihazı tercih etmek ise büyük bir hata olacaktır. Bu sebeple geniş hafıza boyutu olan modellere öncelik vermeli, SD kart ile hafıza kapasitesini artırmanıza izin veren modelleri tercih etmelisiniz.

Görüntü transfer hızı yine önem verilmesi gereken bir diğer husustur. Uyarı sistemine sahip olan ve fotoğraf veya video ile anında veri gönderimi yapan sistemler, hırsızlık olaylarına karşı anında müdahale imkanını tanıyabilir.

Cihazların üzerindeki kablo çıkışları da bir diğer önemli detaydır. Yaygın olarak kullanılan HDTV-HDMI ve Av çıkışlarını destekleyen modeller pratik kullanım açısından oldukça önemlidir.