Kartvizit

Toplam 5 sonuç

Kartvizitler firmalara ya da şahıslara özel olarak hazırlanan bilgi kartlarıdır. Üzerinde şirketin kurumsal renklerini ve logosunu barındıran bir tasarıma sahip olan, üzerinde firmaya ait adres, faks, telefon numarası, e-posta ve kimi zaman sosyal medya hesaplarının bulunduğu tanıtıcı kartlardır.Kartvizit Ölçüleri Nelerdir?

Her ülkede kullanılan standart kartvizit ölçüleri farklıdır. Bunun yanında kartvizit çeşitlerine göre de ölçüler değişir. Kimi firmalar marka imajını daha iyi yansıtacaklarını düşündüğü için farklı kartvizit çeşitleri tercih eder.

Türkiye’de matbaaya göre kimi zaman 1-2 milimetre fark etse de çoğunlukla kullanılan standart kartvizit ölçüsü 84 x 52 mm’dir.

Diğer kartvizit ölçülerini listeleyecek olursak,

 • Kare kartvizitlerde kullanılan ölçüler 50 x 50 mm, 52 x 52 mm, 55 x 55 mm şeklindedir.
 • Mikro kartvizitler, ince yapılarıyla şık bir tarz sunduğu için markaların tercih sebebidir. Mikro kartvizitlerde ise 35 x 85 mm ya da 25 x 65 mm ölçüleri en sık kullanılanlardır.
 • Katlamalı kartvizitlerde 84 x 104 mm ölçüleri genellikle kullanılan ölçülerdir.
 • Bunların dışında özel kesim kartvizitlerde belirli bir ölçü yoktur. Firmanızın logosunu kartvizit kesiminde kullanabilir ya da imajınızı daha güçlü yansıtacağını düşündüğünüz farklı fikirleri kartvizitinizde uygulayabilirsiniz. Bu gibi durumlarda ölçü, firmanız tarafından belirlenir.

Özel Kartvizit Tasarımı Yükleyebilir Miyim?

Kendin tasarla bölümünden ister online bir tasarım oluşturabilir ister daha önce oluşturduğunuz tasarımınızı sisteme yükleyebilirsiniz.

Baskı seçeneklerini belirledikten sonra “Tasarım Yükle” butonuna tıklayarak, 90 x 58 mm ölçülerinde .PDF, .JPG, .JPEG ve .PNG formatlarındaki kartvizit tasarımlarınızı yükleyerek kartvizit satın alabilirsiniz. Ayrıca yükleme ekranında bulunan tasarım şablonlarıyla uygun formatlarda kartvizit tasarlayabilirsiniz.

Kartvizit Kullanım Alanları Nerelerdir?

Kartvizitlerin en önemli kullanım amaçları etkili birer iletişim aracı olmasıdır. Her ne kadar dijital çağda iletişim bilgilerini bulmak kolaylaşsa da kartvizitler, insanların gözündeki değerini korur. Kartvizitler çoğunlukla iş görüşmeleri, iş yemekleri ve toplantı tarzı yerlerde de kişilerin birbirleriyle iletişim halinde kalabilmek adına kullanılır. İşyerlerinde yalnızca yönetim kurulu gibi yüksek mertebelerde değil, çoğu pozisyonda çalışan kişilere özel olarak kartvizitler hazırlatılır.

Avukatlar İçin Kartvizit

Avukatlar ile iletişimin en önemli araçlarından biri olan ve avukatların vazgeçilmezlerinden biri olan kartvizitler kullanışlı ve uzun ömürlü olduğu kadar şık da olmalıdır.

Emlakçılar İçin Kartvizit

Mülk kiralama ve satın alma işlemleri için hemen her dakika iletişim kurulacak kişi olan emlakçılar için doğru kart seçimi müşteriyi etkilemede büyük rol oynar.

İnşaat Sektörü İçin Kartvizit

Yeni projelerin hayata geçirilmesinde önemli bir yeri olan inşaat firmalarının kaliteli ve güven veren bir karta sahip olması olası iş birlikleri için kapı aralar.

Mali Müşavirler İçin Kartvizit

Finansal işlemlerin teslim edileceği bir mali müşavir güven duygusunu her yönüyle kişilere hissettirmelidir. Bu kapsamda kurumsal bir kartvizit oluşturulması önemlidir.

Kurumsal Çalışanlar İçin Kartvizit

Kurumsal bir firmada çalışanlar için kurumsal kimliğin yansıtılması baskı ürünleri aracılığı ile gerçekleştirilir. Kurumun ve pozisyonun ciddiyetini göstermek için doğru bir kartvizit seçimi hayati önemdedir.

Kişisel Kartvizit

Kendi işini yapanlar için tanınmak ve iş ağı oluşturmak için kullanılacak kartvizitlerin ilk izlenimi oluşturmada rolü önemlidir.

Kartvizit Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

 • Kartvizit, bir firma için kurumsal kimlik çalışmalarının başında gelir. Kurumsal kimliğiniz ne kadar doğru hazırlanırsa rakiplerinizden o kadar ayrılırsınız. Bu da hedef kitleniz tarafından daha çok tercih edilmenizi sağlar. Bu yüzden kartvizit kullanmanın en büyük avantajlarından bir tanesi marka imajına olan desteğidir.
 • Diğer önemli avantajı ise istenilen zaman insanların firmanızla kolayca iletişim kurabilmelerine fırsat tanımasıdır. Acil bir anda iletişim bilgilerinizi araştırmakla vakit kaybetmeyecek olan insanlar, firmanıza kolayca ulaşır. Böylelikle o araştırma esnasında rakiplerinizden bir markayla iletişim kurmayı düşünmez.
 • Müşterilerinizin yanında iş ortaklarınızın da sizi kolayca bulabilmesini sağlayan kartvizitler, yeni iş anlaşmaları için kolay bir iletişim kanalı sunar.

Kartvizit Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

 • Kullanılan tasarımda firmanın kurumsal renkleri ve logosunun olduğuna emin olun. Herhangi bir kişi bu kartvizite baktığında sizin firmanızı hatırlamalıdır.
 • Kartvizit üzerinde isim, soy isim, iş pozisyonu, telefon, adres, e-posta ve faks bilgilerinin muhakkak olmasına dikkat edin. Ayrıca firmaya ait sosyal medya hesaplarınızı da eklemek, kartviziti verdiğiniz kişi ile daha güçlü bir iletişim kurmanızı sağlayabilir.
 • Kartvizit üzerinde yer alan bilgiler okunabilir ve dikkat çekici olmalıdır.
 • Yapılan tasarım, marka imajına uygun olmasının yanında gözü yormamalı ve üzerinde yer alan bilgileri öne çıkarmalıdır.

Ayrıca basım öncesi kartvizit üzerinde yazılan bilgilerin doğruluğunu tekrar tekrar kontrol ederek bir hata olmadığından emin olun. Bir basımda kimi zaman yüzlerce kartvizit basıldığından hepsinin boşa basılmasının önüne geçebilirsiniz. Basım sonrası da yine kontrollerinizi yapın.