Toplam 0 sonuç

Projeksiyon Perdeleri

Projeksiyon makinesi okullarda, iş yerlerinde ya da evlerde kullanılabilen bir görüntüleme cihazıdır. LCD teknolojisi ile çalışan bu alet, görüntüleri projeksiyon perdesi denilen bir yere yansıtarak net bir görüntü elde edilmesini sağlar. Bu nedenle projeksiyon perdesi de en az projeksiyon cihazı kadar önemli bir konuma sahiptir.

Projeksiyon perdeleri değişik ebatlarda üretilebilirler. Ayrıca storlu, ayaklı ya da motorlu olmak üzere değişik türlerde çeşitlerine de rastlanmaktadır. Storlu projeksiyon perdesi bulunduğu yere sabitlenebilir. Özellikle sınıflarda ve küçük toplantı odalarında kullanıma uygundur. Ayrıca kullanımı kolaydır ve fazla yer kaplamamasından dolayı ergonomik bir tasarıma sahiptir. Daha büyük odalar ve daha büyük görüntüler için motorlu projeksiyon perdesi kullanılır. Ancak taşınabilir bir perdeye ihtiyacınız varsa ayaklı projeksiyon perdesi kullanmanızı öneriyoruz.

Projeksiyon perdesi seçiminizi etkileyecek en önemli faktör, kullandığınız projeksiyon aletidir. Çünkü projeksiyon cihazınızın DLP ya da LCD özellikle olması, alacağınız perdenin özellikleri üzerinde belirleyici etkiye sahip olacaktır. LCD projeksiyon kullanan kişilerin griye yakın, mat bir perde seçmeleri gerekmektedir. Bu şekilde perde kenarında oluşabilecek görüntü kirliliğinden kurtulmuş olursunuz. Bu nedenle saf beyaz bir perde yerine, gri tonuna yakın bir rengi seçmenizde fayda görüyoruz. Ayrıca gelen ışığı arka tarafa iletmeyecek kalınlıkta bir perde ile görüntü kalitesinde ciddi artışlar elde edebilirsiniz. Cam elyaflı, kontrast düzeyini artıran ve gain oranı yüksek projeksiyon perdeleri ile görüntüleme cihazınızdan tam performans almanız mümkündür. Yeter ki makinenin yerleştirildiği odanın fiziksel özelliklerine uygun bir perde seçimi yapın.

Projeksiyon perdesi alırken dikkat edilecek bir diğer kriter ise maliyettir. Rekabetçi fiyatlarla kaliteli markaların satışını gerçekleştiren Avansas.com, değişik ebatlardaki çeşitleri ile aradığınızı bulabileceğiniz bir online alışveriş sitesidir. Eğer siz de kaliteli ürünlere kaliteli hizmet ile sahip olmak istiyorsanız, mutlaka Avansas.com’un fırsatlar dünyasındaki yerinizi almalısınız.