Ramazan Kolileri

Toplam 0 sonuç

 

Ramazan Kolisi Nedir?

Ramazan, İslam inancına göre her sene oruç ibadetini yerine getirmek için Müslümanların oruç tuttukları aydır. Kutsal olarak görülen bu ayda ibadetler de yoğunlaşmaktadır. Bunun sebebi insanlar oruç tutarken ibadetlerinin daha fazla kıymetli olduğuna inanmalarıdır. Ramazan kolisi, içerisinde en temel ihtiyaçların yer aldığı gıdaların bulunduğu paketlerdir. Bu kutsal ayda yardıma ihtiyacı olan insanlara verilen en güzel ve en anlamlı hediyelerden biri olduğu da düşünülmektedir.

Ramazan ayının yaklaşmasıyla e-ticaret siteleri ve marketler ramazan kolilerini satışa sunmaktadır. Farklı boyutlara sahip olan ramazan kolileri genellikle büyük, orta ve küçük seçenekleri ile karşımıza çıkmaktadır. Firmalar tüketicilerinin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak bu kolilerin içerisine erzak türü bakliyat, yağ, salça, şeker ve çay gibi öncelikli yiyecekleri koymaktadır. Ramazan kolisi dağıtacak olan kişiler aldıkları paket içeriğinin dışında ürünlerin sadece fiyatına değil, kaliteli ve hızlı teslimata da büyük önem vermektedirler.

Ürün çeşitliliğine oldukça büyük önem veren tüketiciler, alacakları ramazan kolilerinde her evin ihtiyacı olmazsa olmaz ürünlerin olmasına dikkat etmektedir. Ramazan kolisi alanların paket tercihi yaparken dikkat etmesi gereken diğer noktalar da şunlardır:

 • Ramazan kolisi içerisinde bulunan ürünlerin güvenilir markalardan oluşturulması gerekmektedir.
 • Ramazan ayında en çok tüketilecek gıdaların bulunmasına dikkat etmeleri gerekir.
 • Ürünlerin gramajlarını ve son tüketim tarihlerini kontrol etmelidirler.
 • Ramazan kolilerini aldıktan sonra hızlı ve sorunsuz bir şekilde paketin eline ulaşmasını sağlamaktadırlar.
 • Ürün seçimlerinin ve gönderimin pratik olması gerekmektedir.

Ramazan kolilerini alacak kişiler bu konuda beklentilerini en üst seviyede tuttuklarından dolayı ürünlerin en sağlıklı biçimde eline ulaşmasını beklemektedir. Ramazan ayında sadece sahur ve iftar öğünleri olduğundan dolayı yemekler ayrı bir özenle yapılmaktadır. Sahurda yenilecek gıda ve yemeklere de ayrıca dikkat edilmektedir. Özellikle doyurucu olması için vücudun günlük ihtiyacını karşılayacak biçimde yenmesine önem verilmektedir. Bu açıdan bakıldığında bakliyatlar, bu ayda en çok tercih edilip tüketilecek gıdalar arasında yerini almaktadır.

Ramazan Kolisi İçindekiler Nelerdir?

Ramazan kolisi içindekiler, bakliyattan makarnaya kadar hemen her türlü gıda ihtiyaç ürünlerini barındırmaktadır. Ramazan ayında çok fazla açlık hissiyatı oluşmaması, şeker gibi rahatsızlıkların oluşmaması ve vücudunuzun günlük enerji miktarını karşılayacak biçimde gıdaların tüketilmesi gerekmektedir. Besin değeri yüksek yiyeceklerin tüketilmesi bu noktada oldukça önemli bir yere sahip olmaktadır. Peki Ramazan kolisinde neler olur, Ramazan kolisi içerisinde neler bulunur? Bunları şöyle sıralayabiliriz:

ÜrünAdet
Başhan Pilavlık Pi̇ri̇nç 1 Kg1
Başhan Kırmızı Merci̇mek 1 Kg.1
Başhan Pi̇lavlik Bulgur 1 Kg.1
Türk Şeker Toz Şeker 1 Kg.1
Si̇nangi̇l Un 1 Kg1
Sali̇na Tuz 750 Gr1
Tukaş Salça 830 Gr1
Oba Makarna Arpa Şehri̇ye 500 Gr1
Oba Makarna İnce Kesi̇m 500 Gr1
Oba Makarna Burgu 500 Gr1
Bi̇ryağ Ayçi̇çek 1 Lt1
Marmara Bi̇rli̇k Lüks 381-4101
Oba Makarna İrmi̇k 500 Gr1
Ülker Bi̇zi̇m Çorba Şehriyeli Tavuk Çorbasi 51 Gr1
Ülker Bi̇zi̇m Çorba Şehriyeli Tavuk Çorbasi 51 Gr1
Nar Küp Şeker 750 gr1
Gali̇p Gold Çay 500 gr1
Kenton Puding 100 gr1

Kuru bakliyat en uygun temel gıda ihtiyaçları arasında yer almaktadır. Besin değeri yüksek olduğundan ve karbonhidrat içerdiğinden dolayı hem sağlıklı hem de doyurucu bir etkiye sahiptir. Birçok yemeğe ve çorbaya ilave edilebilmektedir. Bundan dolayı Ramazan kolilerinin demirbaşı olmaktadırlar. Makarnalar da en çok sevilen ve fazla tüketilen gıdalar arasında yer almaktadır.

Şeker ve çay öncelikli gıda ürünlerinin arasında bulunmaktadırlar. Özellikle sahur öğününde sıklıkla tüketilmektedir. Büyük, orta ve küçük Ramazan kolilerinin olmazsa olmazı, vazgeçilmez ürünlerdendir. Hemen her pakette bulunmaktadırlar. Hazır çorbaların bulunmasının amacı pratik, yapımı kolay ve besleyici olmalarıdır. Ramazan ayında rahatlıkla hemen hazırlanabilmektedir. Bundan dolayı Ramazan kolilerinde tercih edilebilecek gıda ürünleri arasında bulunmaktadır.

Ayçiçek yağı her yemekte kullanılan en önemli gıda ihtiyaçları listesinde en baştadır. Zeytin, salça, tuz gibi önem taşıyan gıdalar da bazı Ramazan kolilerin içerisinde yerini almaktadır. Ramazan ayının simgelerinden biri olan hurma da bu ihtiyaç kolilerin bazılarına yerleştirilmektedir. Ramazan kolileri bozulma ihtimali yüksek gıdaları içermemektedir. Bu kutularda uzun süre boyunca muhafaza etmesinde sakıncası olmayan ürünler tercih edilmektedir. Genel itibariyle çoğunlukla kuru gıdalardan oluşmaktadır.

Ramazan Kolisi Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Ramazan yardım kolisi satın alırken dikkat edilmesi gerekenlerin en başında son tüketim tarihleri bulunmaktadır. Tarihi geçmiş ürünler bayatlayıp bozulabilmektedir. Bu Ramazan kolilerinin gideceği kişiler, ihtiyacı olan bireyler olduğundan dolayı bu olay hiç hoş karşılanmamaktadır.

Özellikle Ramazan kolisi hazırlayan firmaların ve kişilerin son tüketim tarihi geçmiş olan ürünleri alarak bu paketlere yerleştirmemesi konusunda dikkatli olunmalıdır. Bundan dolayı Ramazan kolisini aldığınız firmaların marka bilinirliği yüksek olması ve kaliteli ürünleri bünyesinde barındırması gerekmektedir. Bu konuda hem kendine hem de müşterilerine karşı güven sağlayan sayfamızdan Ramazan kolilerini inceleyebilirsiniz.

Ramazan kolisi satın alırken dikkat edilmesi gerekenler şöyledir:

 • Öncelikle ürünlerin markalarına dikkat edilmesi gerekmektedir.
 • Her ürünün market raflarında çoğunlukla karşılaşılan markalara ait olmasına özen gösterilmelidir.
 • Hem ürün güvenilirliği hem de gıda ürünlerinin kalitesi, yardım kolisini vereceğiniz kişilerin memnuniyeti için olduk büyük önem taşımaktadır.
 • Son tüketim tarihi kısa bir süre sonra geçecek gıda ürünlerine yönelmemek gerekmektedir.
 • İnternet üzerinden yaptığınız alışverişlerinizde sevkiyat süresi boyunca bozulabilecek gıda ürünlerini kesinlikle tercih etmemeniz gerekmektedir.
 • Ambalajı olmayan, üzerinde markası bulunmayan poşetlerin içerisine konulmuş olan gıda ürünlerini almamanız gerekmektedir. Bu durum sağlık açısından olumsuz sonuçlara yol açabilmektedir.

İhtiyaçlarınızı iyi analiz eden Avansas olarak, ramazan kolisi siparişlerinizi websitemizden vermeniz halinde yukarıdaki sorunların hiçbirini yaşamazsınız.

Ramazan Yardım Kolisinde Bulunan Markalar Kaliteli ve Güvenilir midir?

Ramazan yardım kolisinde bulunan markalar hem kaliteli hem de oldukça güvenilirdir. Ramazan kolisi satın alırken aldığınız firmaya da dikkat etmeniz gerekir. Ürünlerin kalitesi, gıdaların güvenliği, sağlığı etkilemeyecek biçimde olmaktadır. Ürün çeşitliliği açısından zengin olan sayfamızda dilediğiniz gıda ürünlerine ulaşabilirsiniz. Kaliteli ve zengin içerikli markaları ile öne çıkan sitemiz müşterilerine güven aşılamaktadır.

Ayrıca sayfamızın kendi müşterilerine sağladığı birçok olanak da bulunmaktadır. Ramazan kolileri, çift oluklu dopel kolilerde ulaşım imkanı sağladığından dolayı ürünler zarar görmemektedir. Çift oluklu dopel koliler, diğer kolilere oranla daha dayanıklıdır ve kolayca deforme olmamaktadır. Oluk yapısı iki kat olduğundan dolayı çok uzak yerlere göndereceğiniz ürünler en güvenli biçimde taşınmakta ve zarar görmemektedir.

Avansas’ta Satılan Ramazan Kolilerinin Ürün Çeşitliliği Nasıldır?

Avansas’ta satılan Ramazan kolileri çeşitleri gıda ürünlerini içermektedir. Koli içerisinde zengin içeriği, kaliteli markaları ve ürün çeşitliliği ile göz doldurmaktadır. Kahvaltılık çeşitlerinin de bulunduğu Ramazan kolileri bulunmaktadır. İhtiyaca yönelik yapılan alışverişlerde kişiler, dağıtacakları kolinin içerisindeki gıda ürünlerini kendileri de belirleyebilmektedir.

Ramazan kolileri, Ramazan ayında yardıma muhtaç ve ihtiyacı olan kişilerle paylaşılabilecek önemli ürünlerdir. Ramazan alışverişlerinin de bu paketler ile toplu bir biçimde yapılması da oldukça avantajlıdır. Hemen her tüketici grubu için Ramazan kolilerinin alternatif seçenekleri de mevcuttur.

Ramazan Kolisi Fiyatları Ne Kadardır?

Ramazan kolisi fiyatları en uygun ve en avantajlı ürünler ile Avansas’ta bulunmaktadır. Ramazan ayı boyunca en çok ihtiyaç duyulacak, en gerekli gıda ürünlerini sayfamızdan alabilirsiniz. Avansas geniş ürün yelpazesi ve kalitesinden ödün vermeyen en değerli markaları ile tüketicilerine ve müşterilerine en güvenilir hizmeti vermektedir.

7/24 online alışveriş imkanı sağlayan sitemizden dilediğiniz ve ihtiyacınız olan her türlü ürünü sepetinize atıp hızlı ve kolayca satın alabilirsiniz. TOBB Güven Damgası ve sağlıklı ürünleri ile oldukça güvenilir bir e-ticaret sitesi olan sayfamıza her zaman online olarak ulaşabilirsiniz. Memnun kalmadığınız ürünü 30 iş günü içerisinde değiştirebilir ya da iade edebilirsiniz.