Salça

Toplam 0 sonuç

 

Aradığınız ürünü bulamadınız mı?

Formu doldurarak aradığınız ürünü bize iletin, sizin için ürünü bulalım.

Teşekkürler, ürün talebiniz alınmıştır.

Salça Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Salçalar, özellikle Türk mutfağının yemeğe lezzet veren altın değerindeki bileşenlerinden birisidir. Herkesin mutfağında bulunur ve genellikle kahvaltılardan, akşam yemeğine kadar her öğünde tüketilir. Kahvaltılık salça özellikle güne besleyici ve lezzetli bir öğünle başlamanızı sağlar. Biber ve domatesten elde edilen çeşitleri de damak zevkinize göre farklı tatları size sunar. Seçim noktasında ise hem lezzetini hem de kalitesini dikkate alabilirsiniz. Tercih edeceğiniz ürünün: 

 • Ambalajı açılmamış, hasar görmemiş olmalıdır.
 • Ambalaj içindeki salçanın hava ile temas etmiş olmamalıdır.
 • Üretimi, kalite ve hijyen standartlarına uygun şekilde yapılmış olmalıdır.
 • Kalp ve damar sağlığını korumak için salçanın tuz oranı düşük olmalıdır.
 • Salçanın içerisindeki kuru madde oranı olarak da bilinen domates veya biber oranı yüksek olmalıdır.
 • Salçanın kırmızı rengi, renklendiricilerden değil, kaliteli domates ve biberlerden gelir. Bu sebeple kaliteli salçanın renklendirici içermemesi gerekir.
 • Üretim sürecinde üründeki suyun büyük bir bölümü buharlaşır ve ürünün içerisinde  düşük oranda su kalır. İçerisinde az miktarda su bulunduğunda ise bakteriyel aktivite çok düşüktür. Bu sebeple koruyucu katkı maddelerinin kullanılmasına gerek yoktur. 
 • Elde edilen üründe mevsiminde olgunlaşmış yüksek kaliteli domates ve biberlerler kullanılmış olmalıdır. Aksi durumda ürün kalitesi de düşük olur.
 • Ambalajdaki etiket mutlaka dikkatlice okunmalıdır. 
 • Ürünün son kullanma tarihi yaklaşmış veya geçmiş olmamalıdır.

Fabrikalarda üretilen ve satışa sunulanların dışında, ev yapımı salça çeşitleri de bulunur. Ev yapımı salçanın yapım aşamasında, domatese yüksek miktarda tuz eklenir. Bu sayede alınan yüksek miktardaki tuz, hipertansiyona sebep olur ve bu durum kalp ve damar sağlığı için risk teşkil eder. Fabrikada üretilenler, ev yapımı olanlara oranla daha düşük oranda tuz içerirler. 

Bunun yanında evde hazırlanan ürünlerde pastörizasyon işlemi tam olarak yapılamaz. Pastörizasyon işlemi, salçanın içerisinde bulunan zararlı mikroorganizmaları öldürmek için uygulanır. Fabrika koşullarında bu işlemin kalitesi belirli aletlerle ölçülmektedir fakat ev şartlarında tam olarak ölçmek mümkün olmaz. Bu durum da pastörizasyon işleminin etkin şekilde uygulanmasına engel olur. Böylece zararlı mikroorganizmalar, salçanın içerisinde hızla çoğalabilir. Fabrikada üretilen ürünlerin ömrü daha uzundur ve buzdolabında oldukça dayanıklı bir şekilde saklanabilir. 

Salçanın Faydaları Nelerdir?

Salça, domates ve biber gibi kırmızı sebzelerin gerekli işlemlerden geçirilmesi sonucu elde edilir. İçerisine hiçbir koruyucu katkı maddesi içermeyen ürün, doğal ve kaliteli yapıda üretilir. Domates ve bibere kırmızı rengini veren likopen, salçanın içeriğinde çiğ sebzeye oranla daha yüksek oranda bulunur. A vitaminin bir formu olan likopen vücutta üretilmez, besinlerle alınması gerekir. Bu maddenin vücut sağlığı için birçok faydası bulunur. Bu faydalar ise şöyle sıralanabilir:

 • Likopen, güçlü bir antioksidandır. Bu özelliği sayesinde serbest radikaller olarak bilinen ve vücuda zarar veren maddelerin indirgenmesini sağlar. Aynı zamanda kansere karşı savaşır. 
 • Cilt tabakasında depolanan likopen, cildi güneşe karşı korur. Güneş ışınlarının ciltte oluşturduğu yaşlanma ve leke oluşumu gibi yan etkileri gözle görülür şekilde azaltır.
 • Damarların içinde dolaşır ve okside olmuş kolesterol ile tepkimeye girerek, kolesterolü zararsız hale getirir. Böylece kalp ve damar sağlığını korur.

Likopen, aynı zamanda, yağda çözünen bir maddedir. Bu özelliği sayesinde yağ ile birlikte tüketildiğinde emilimi artar  vücuda yarar sağlar. Mutfakta sıvı yağ kullanarak yapılan kuru bakliyat yemeklerinde likopenin emilimi ve yararı yüksek olmaktadır. Salçanın içeriğinde likopen dışında, D vitamini ve kalsiyum bulunur. Bu özelliği sayesinde kemik ve iskelet sistemini desteklemesi de salçanın faydaları arasındadır.

Yemeklerinizin lezzet kazanması ve renklenmesi için salçalar oldukça sık kullanılır. Bu anlamda ürünün hem sağlıklıdır hem de iştahınızı açar. Özellikle kısırlarda, sebze yemeklerinde ve et marinelerinde oldukça sık kullanılan ürün, içeriğindeki besleyici vitaminleri de yemeğe aktarır. Bu nedenle sofraların vazgeçilmezlerindendir. Bazen sadece üzerine baharat ve peynir eklenerek, ekmek üzerine sürülüp tüketilebilir. Bu nedenle her zaman mutfağınızda bulunmasını isteyeceğiniz bir üründür. 

En Kaliteli Salça Markaları Hangileridir?

Fabrikada üretilen salçalar, kalite standartlarına uygun olarak üretilmelidir. Kalitesi yüksek ve sağlığı tehdit edici madde içermeyen salçayı satın almak için ise, en iyi salça markası seçeneklerine göz atmak gerekmektedir. Tat ve tukaş, yıllardır gıda ürünleri üretimi yapan güvenilir salça markaları arasında bulunmaktadır.

Tat Salça

Tat salça, zamanında yetiştirilmiş ve hasadın en iyisi olan sebzelerden üretilir. Gün içerisinde toplanan domateslerin en kırmızı ve olgun olanları seçilir, elekten geçirilir ve hazırlanır. Salçalar ambalajlanmadan önce pastörizasyon işleminden geçirilir. Böylece salçanın içerisinde bulunan zararlı mikroorganizmalar öldürülmüş olur. Firma, üretimin her aşamasında kalite kontrolü yapar. Uluslararası standartlara uygun olarak üretilen yüksek yoğunluklu salçanın yarım kaşığı bile yemeklere ekstra tat verir.

Tukaş Salça

Güvenli gıda, tarladan başlar.” sloganı ile yıllardır hizmet veren Tukaş, lezzetli salçalar üreten bir firmadır. Tamamen katkısız salçalar üreten firma, uluslararası standartlarda kaliteye sahiptir. Tukaş, her zaman en sağlıklı ürünleri sunar. Özellikle salça konusunda Türkiye’nin en çok tercih edilen markalarından olan Tukaş, doğal ve besleyici ürünleri sayesinde her yemeğe lezzet katar. Bu nedenle sıkça tercih edilir. 

Salça Nasıl Muhafaza Edilmelidir?

Ürünü uzun süre kullanmak için kullandıktan sonra ambalajı sıkı bir şekilde kapatmanız ve hava almasını engellemeniz gerekir. Kavanozu dışarıda bırakmak da ürünün kısa sürede bozulmasına neden olabilir. Bu nedenle genellikle buzdolabında saklanması tercih edilir. Özellikle ofis gibi kalabalık ortamlarda, daha uzun süre kullanabilmek için doğru muhafaza edilmesi önemlidir. Salça kolay küflenebilen bir besindir. Bu nedenle küfü engellemek için sıvı yağdan yardım alabilirsiniz. Ürünü kullandıkça üzerine ekleyeceğiniz sıvı yağ, kurumanın önüne geçecek ve uzun süre buzdolabında saklamanıza yardımcı olacaktır. 

Salça Fiyatları Ne Kadardır?

Salça fiyatları hem gramaja hem de kalitesine göre değişebilir. Aynı zamanda üretildiği sebzenin türü de fiyatları etkiler. Biber ve domatesten üretilen ürünlerin fiyatları değişkenlik gösterebilir. Avansas’ta en iyi salça markalarına rekabetçi fiyatlarla ulaşabilirsiniz. Böylece mutfakların en sık kullanılan bu lezzetli besininden toptan sipariş verebilir ve tasarruf sağlayabilirsiniz. 

Avansas’ta Satılan Salça Çeşitleri Güvenilir ve Sağlıklı mıdır?

Avansas, kullanıcılarına her zaman güvenilir ve sağlıklıgıda ürünleri sunar. Avansas’ta satılan salçalar, kaliteli markalara aittir. Böylece sağlığınızı riske atacak ürün seçimi yapmamış olursunuz. Salçalar, ulusal ve uluslararası kalite standartlarındaki fabrikalarda, yılın en verimli zamanında hasat edilen domateslerden üretilir. Aynı zamanda Avansas’ın ideal koşullardaki depolarında saklanır. Isı ve nem dengesi açısından besinleri saklamaya uygun olan depolarımızda, gıda ürünleri sağlıklı bir şekilde muhafaza edilir. Bu nedenle alışverişinizde aldığınız ürünün kalitesi ve tazeliği hakkında hiçbir şüphe yaşamazsınız. 

Avansas’tan Toptan Gıda Alışverişi Yapılır mı?

Avansas, hem ofisinizin hem de evinizin toptan gıda alışverişi için en uygun fiyatları sunar. Web sitemizde bulunan ürünlerin hepsi orijinaldir ve rekabetçi fiyatlarla size sunulur. Bu nedenle toptan ürün alımında bütçenizi korumanızı sağlar. Profesyonel sevkiyat ekibimiz ve geniş stok kapasitesine sahip depolarımız sayesinde dilediğiniz miktarda ürün, hiçbir hasar görmeden adresinize teslim edilir. TOBB Güven Damgası sahibi web sitemizde bilgileriniz tamamen güvende tutulur. Böylece alışverişin her adımında ayrıcalıkları yanınızda hissedebilirsiniz.