Tıp Bayramı Hediyeleri

Toplam 2 sonuç

Aradığınız ürünü bulamadınız mı?

Formu doldurarak aradığınız ürünü bize iletin, sizin için ürünü bulalım.

Teşekkürler, ürün talebiniz alınmıştır.

Tıp Bayramı Ne Zaman?

Doktorların ve diğer tüm sağlık çalışanlarının önemini tıp bayramlarında hatırlamak gerekir. Yaptıkları olağanüstü görevler için teşekkür etmek bu kişilerin moral ve motivasyonunun artmasına ve dolayısıyla meslekleri ile olan bağın güçlenmesine yardımcı olur. Mart ayının 14. gününe denk gelen Tıp Bayramı, 1919 yılından beri kutlanmaktadır. 14 Mart Tıp Bayramı’nda yapılacak küçük jestler sayesinde tüm sağlık çalışanlarını mutlu edebilirsiniz.

Tıp, insan sağlığının korunması ya da bozulan sağlığın eski işlevlerine kavuşması amacı ile gelişen bir disiplinin genel adıdır. Hastalıklara tanı koyma ve tedavi etme başta olmak üzere birçok sürece sahiptir. Birbirinden farklı uzmanlık alanına sahip sağlık çalışanlarını mutlu edebileceğiniz birçok hediye alternatifi mevcuttur. Doktor, hemşire, eczacı, teknisyenler ya da sağlık sektöründe yer alan her birey için bu alternatiflerden birini seçebilir; çalışma motivasyonlarını arttırabilirsiniz.

En Yaratıcı Tıp Bayramı Hediyeleri

Sağlık mensupları, oldukça yoğun ve önemli bir çalışma alanı içerisinde görev alırlar. Yoğun tempoları esnasında yüzlerini güldüren ya da kullanım kolaylığı sağlayan birçok hediye alternatifi mevcuttur. Doktor ve hemşireye hediye alternatifleri arasından, kişisel zevkinize göre ürünler tercih edebilirsiniz. Son derece yaratıcı olan hediye modellerinden birini tercih ederek sağlık çalışanlarının yüzünde bir gülümseme oluşturmanız mümkündür.

Doktora hediye verilecek en şık ürünlerden biri isim yazılı steteskoptur. Steteskop, tıp dünyasında yaygın olarak kullanılan aletlerin başında gelir. Özellikle 14 Mart Tıp Bayramı’nda steteskop figürünün yer aldığı ürünler ile karşılaşabilirsiniz. Acil durum vakalarında kullanım kolaylığı sunan steteskoplar, boyna asılarak taşınabilir. Üzerinde yer alan isim sayesinde kaybolma riski en aza iner. 

Doktorların yanı sıra hemşireye hediye olarak da verilen farklı ürün çeşitleri de mevcuttur. Tüm sağlık çalışanlarına hediye edilebilecek seçeneklerden bir diğeri de çerçevedir. Çerçeve çeşitleri, her sağlık çalışanının masasında yer alan aksesuarlardan bir tanesidir. Masa üzerinde şık bir görüntüye sahip olan çerçeve, odanın tasarımını güçlendirir. Doktora hediye edilen en şık ürünlerden bir tanesi olan çerçeve ile sağlık çalışanlarının motivasyonunu arttırabilirsiniz. 

Doktora ya da hemşireye hediye için alternatif oluşturan anahtarlıklar, tıp bayramında en kullanışlı seçenekler arasında yer alır. Hem kişisel hem de mesleki hayatında kullanabileceği anahtarlıklar, birbirinden farklı renge ve seçeneğe sahiptir. Hemşireye hediye olarak verebileceğiniz anahtarlıklar, sağlık sektörü figürleri ile güçlendirilebilir. Bu sayede hem kullanışlı hem de eğlenceli bir hediye tercihi yapmış olmak mümkün olur.

Hediye seçenekleri arasında yer alan objeler, yaratıcılık sınırlarını zorlayan tasarımlara sahiptir. Sağlık sektöründe çalışan yakınınız için tercih edebileceğiniz bu objeler, Oscar ödülü ya da plaket şeklinde olabilir. ‘’En iyi sağlık çalışanı’’ unvanına sahip Oscar ödülü figürü ile doktora ya da hemşireye hediye standartları en üst seviyeye çıkarılır. 

Doktora Alınabilecek Hediyeler Nelerdir?

İnsan sağlığını korumak için gece gündüz çalışan değerli doktorlar için birçok hediye alternatifi mevcuttur. Özellikle zorlu çalışma koşullarına sahip olan sağlık çalışanları için pratik, işlevsel ve ergonomik hediye alternatiflerinden bir tanesi seçilmelidir. Doktora ya da hemşireye hediye olarak verilebilecek en kullanışlı ürünler aşağıdaki gibi sıralanmıştır;

Kahve Makinesi

Gün içerisinde yüksek performans ile çalışan doktorlar, düzenli olarak tüketilmesi gereken sıvı miktarını karşılayamayabilir. Uzun süren ameliyat, randevu ve toplantılar; halsizlik ve bitkinliğe sebep olarak enerjilerini düşürebilir. Bu tür durumlar için doktora hediye alternatiflerinden bir tanesi olan kahve makinesi, doktorunuzun gün içerisinde zinde kalmasına yardımcı olur. Belirli miktarlarda tüketilen kahve, yoğun iş temposunun etkilerini en aza indirerek verimli bir gün geçirmeyi sağlar. Doktor odasının hem kullanışlı hem de şık bir tamamlayıcısı olan kahve makineleri, iyi bir hediye alternatifidir.

Kalem

Birçok iş sektöründe olduğu gibi sağlık alanında da ihtiyaç duyulan kalemler, birbirinden farklı yapı ve renk seçeneği ile doktora hediye alternatiflerinden biridir. Bu kategorideki ürünler; kurşun, tükenmez, dolma ve fosfor başta olmak üzere geniş bir yelpazeye sahiptir. Doktorunuzun ihtiyacına yönelik bir ya da birkaç adet farklı ürün tercih edebilir; hediye şeklinde sunabilirsiniz. 

Doktorunuzun günlük işlerine göre tükenmez ya da dolma kalem, hediye olarak sunulabilir. İtibarı ve ciddiyeti arttıran dolma kalem çeşitleri, isme özel olarak özelleştirilebilen ürünlerdir. Kalem setleri de doktora hediye olarak verilen ürünler arasında yer alır.

Ajanda

Yoğun iş temposu sırasında doktorlar, yapılması gereken işleri hatırlamaya ihtiyaç duyabilir. Bu tür durumlar için şık bir hediye alternatifi olan ajanda çeşitleri, doktorunuzun günlük görevlerini düzen içerisinde tamamlamasına yardımcı olur. 

Tüm işlerin haftalık ve aylık olarak planlanmasına imkân veren ajandalar, sistematik çalışma düzenini destekleyerek üretkenliği arttırır. İleri tarihlerde yer alan kontrol, randevu ve ameliyat gibi önemli süreçlerin kolayca hatırlanmasına yardımcı olur.

El Dezenfektanı

Hijyen standartlarının en üst seviyede olması gereken ortamlardan biri de hastanelerdir. Hem doktor hem de hasta sağlığı için el dezenfektanı bulundurmak gerekir. Bu ürünlerin ameliyat, kontrol, hasta tedavisi öncesi ve sonrasında kullanılması büyük önem taşır.

Doktorunuza hediye edebileceğiniz el dezenfektanları, günlük temizlik koşullarının sağlanmasına yardımcı olur. Büyük boy avantajına sahip seçenekler, doktor odasında kullanım kolaylığı yaratır. Aynı zamanda cep boy el dezenfektanları, ergonomik yapısı sayesinde önlük cebinde kolayca taşınır. 

Led Lamba

Günün her saatinde şıklık sağlamak için kullanılabilen led lamba çeşitleri, doktora hediye edilen kullanışlı ürünlerden bir tanesidir. Özellikle gün sonlarına doğru odada ışık yetersizliği oluşabilir. Bu tür durumlar için tercih edilen led lambalar, masa başı işlerin en verimli şekilde tamamlanmasına yardımcı olur. Yetersiz ışığın oluşturduğu göz yorgunluklarını en aza indirerek doktorunuzun sağlığını korumayı amaçlar. 

Duvar Saati

Duvar saatleri, hastane ortamının en önemli aksesuarlarından biridir. Doktora alınacak hediyeler arasında yer alan ürün, birbirinden farklı renk ve şekillere sahiptir. Zamanla yarışan sağlık çalışanları, bir saniyenin bile büyük öneme sahip olduğu riskli durumlarda duvar saatlerine ihtiyaç duyar. İlaçların verildiği saatler, ameliyat başlangıç ve bitiş zamanı başta olmak üzere birçok tıbbi süreç için duvar saatleri oldukça kullanışlı ürünlerdir. Bu ürünler, işlevselliğinin yanı sıra şık tasarımıyla da dikkatleri üzerine çeker. Doktorunuzun oda tasarımını tamamlayan aksesuarlardan bir tanesidir.

Maske

Maskeler hijyen standartlarını destekleyen ürünlerin başında gelir. Çeşitli salgın ve mevsimsel hastalıklardan korunmak için maske kullanımı şarttır. Birbirinden farklı desene ve seçeneğe sahip maske çeşitleri, doktora hediye alternatiflerini oluşturan ürünlerdendir. 

Doktorunuzun branşına ya da zevkine göre maske tercihi yapabilir; iş performansını arttırabilirsiniz. Örnek olarak çocuk doktoruna hediye edebileceğiniz hayvan desenli ve renkli maskeler, doktorunuzun küçük yaştaki çocuklarla iletişimini kuvvetlendirir. Aynı zamanda hem kullanışlı hem de eğlenceli bir hediye alternatifi olur.

Kartvizitlik

Özellikle yeni doktorlara hediye edebileceğiniz kartvizitlik çeşitleri, doktorun iletişim gücünü arttırarak mesleğinde ilerlemesini sağlar. Masaüstü ya da taşınabilen kartvizitlik çeşitlerinden birini seçebilirsiniz. 

Taşınabilir modeller, doktorunuzun bulunduğu ortamlarda çevresini genişleterek sosyal ağ oluşturmasına yardımcı olur. Masaüstü kartvizitlik modelleri, dayanıklı yapıları sayesinde darbelere karşı koruma sağlar. Kontrole ya da randevuya gelen hastaların doktor ismini kolayca hatırlaması için zemin hazırlar.

Hemşireye Alınabilecek Hediyeler Nelerdir?

Çevrenizdeki hemşireleri yalnızca Tıp Bayramı’nda değil dilediğiniz her an mutlu edebilirsiniz. Uzun saatler boyu nöbet tutan hemşireler için hem kullanışlı hem de ergonomik hediyeler arasından seçim yapabilirsiniz. Hemşireye hediye seçenekleri aşağıdaki gibi sıralanmıştır;

Yastık

Yastık, hemşireye hediye edilen en işlevsel ürünlerden bir tanesidir. Hemşireler, uzun süren ameliyat ya da nöbetler sonrası dinlenmek için yastık kullanır. Konforlu yapısı sayesinde yorulan bedeni dinlendirir. Dinlenen beden, fonksiyonlarını güçlendirerek tüm gün zinde ve enerjik olur.

Matara

Yoğun iş temposuna sahip olan hemşireler, tüketilmesi gereken günlük sıvı miktarını karşılayacak zamanı bulamayabilir. Bu tür durumlarda etkili olan mataralar, hemşireye hediye edilen alternatiflerden birisidir. Akıtmayan yapısı ve kolay kullanıma sahip mataralar, önlük ceplerinde bile taşınabilir. 

Vitamin

Zorlu koşullarda çalışan kişiler için vitamin takviyesi, oldukça önemlidir. Vücut yoğun çalışma şartları karşısında bitkin düşebilir, bu sebeple takviye alınması gerekir. Hemşireye hediye alternatiflerinden bir tanesi olan vitamin ve mineral takviye gıdaları, günlük enerjinin korunmasına yardımcı olur. Vitamin takviyesi seçimi yaparken hemşirenin sağlık koşulları göz önünde bulundurulmalıdır.

Diş Hekimine Alınabilecek Hediyeler Nelerdir?

Diş hekimi ünvanına sahip olan kişiler için birçok hediye alternatifi mevcuttur. Muayenehane için şık bir obje ya da kullanım kolaylığı sağlayan araç ve gereçlerden dilediğinizi seçebilir; diş hekiminizi mutlu edebilirsiniz. Bu alanda tercih edebileceğiniz diş hekimi hediyelerinden bazıları şunlardır;

Diş Fırçası ve Macun

Diş fırçası ve macunu modellerine her geçen gün bir yenisi eklenmektedir. Diş hekimlerinin yeni ürünlere dair bilgi sahibi olmaları ve kendi alanlarındaki güncel seçenekleri takip edebilmeleri için bu ürünler, hediye olarak sunulabilir. Elektrikli diş fırçası modelleri arasından kullanışlı ürünler tercih edilerek oldukça hoş bir tıp bayramı hediyesi verilebilir. 

Kolonya

Birden fazla aromaya ve markaya sahip kolonya çeşitleri, en kullanışlı hediye alternatifleri arasında yer alır. Keskin kokusu ile odanın havasını değiştirirken aynı zamanda hijyen sağlar. Yoğun çalışma temposu içerisinde diş hekimleri, hediye ettiğiniz kolonya ile kolayca ferhalayabilirler.

Mouse Pad

Hemen akla gelmese de bilgisayar başında geçirilen süreyi konforlu ve keyifli hâle getirmek için bilgisayar aksesuarları da ideal bir hediye olabilir. Özellikle bu konuda ihtiyacı olduğunu bildiğiniz bir diş hekimi tanıdığınıza, farklı desenleri ve şekilleri ile göze de hitap eden mouse pad’lerden hediye edebilirsiniz. Hem ofiste hem de evde en çok kullanılan ürünlerden biri olan mouse pad, özellikle bilgisayar başında rahatlarken de kolaylık sağlayacak ve tıp bayramı için alternatif bir hediye seçeneği olacaktır.

Kadın Doktora Alınabilecek Hediyeler Nelerdir?

Sağlık alanının en önemli çalışanlarından biri olan doktorlara farklı hediye alternatifleri mevcuttur. Özellikle kadın doktorların seveceği bazı ürünleri tercih ederek onların yanında olduğunuzu gösterebilirsiniz. Kadın doktora alınabilecek hediyeler aşağıdaki gibi listelenmiştir;

Nemlendirici Krem

Hijyen için kullanılan dezenfektanlar ve sayısız ameliyatta takılan eldivenlerden sonra eller, kuruyarak tahriş olabilir. Doktorların sıkça karşılaştığı bu duruma nemlendirici krem ile son verilebilir. 

Vitaminli nemlendirici kremler; ellerde oluşan egzama, kızarıklık ve tahriş başta olmak üzere tüm cilt problemlerini en aza indirir. Aynı zamanda uzun süreli nemlendirici etkisi ile gün boyu ferahlık sunar. Doktora hediye alternatiflerinden biri olan kremleri aynı zamanda kadın hemşireye hediye seçeneği olarak da tercih edebilirsiniz. 

Oda Kokusu

Oda kokusu çeşitleri, ortamın havasını değiştiren ürünlerden bir tanesidir. Kadın doktorlara hediye edilebilecek bu ürünler, birden fazla çeşide ve yapıya sahiptir. Otomatik, çubuklu ya da spreyli modelleri mevcut olup doktorunuzun zevkine göre dilediğinizi seçebilirsiniz. Yoğun kokuları tercih edenler için şekerli; yumuşak koku severler için ise çiçeksi kokular tercih edilebilir.

Masa Altı Ayak Desteği

Uzun süre masa başında çalışan doktorlar için masa altı ayak desteği, kullanışlı hediye seçeneklerinden biridir. Sandalyedeki oturuşu destekleyen ürün, ergonomik çalışma ortamı yaratır. Doktorunuzun varsa bel ve sırt ağrılarının azalmasını sağlayan masa altı ayak desteği, omurga yapısını da korur. Fiziksel sağlığın korunabilmesi için oldukça ideal bir hediye seçeneğidir.

Dekoratif Biblolar

Bulunduğu ortamı güzelleştirmek isteyen her doktorun ilk tercihi dekoratif biblolardır. Doktora hediye seçeneklerinden bir tanesi olan dekoratif biblolar, birbirinden farklı model seçenekleri ile bulunduğu ortamın havasını değiştirir. Masa üzerinde, rafta ve dolapta olmak üzere birçok alanda konumlandırılan dekoratif biblolar, şık görünümleri sayesinde dikkatleri üzerine çeker. Kadın doktorların zevkine ve tercihlerine uygun olan dekoratif biblolardan birini seçebilir, şık bir hediye alternatifi yaratabilirsiniz.

Erkek Doktora Alınabilecek Hediyeler Nelerdir?

Sağlık problemleri karşısında soğukkanlılığını koruyan ve bu alanda desteklerini esirgemeyen tüm doktorlara teşekkür edilmelidir. Bu teşekkür, tıp bayramı için hediye çeşitleri ile kolayca sağlanabilir. Erkek doktorların zevkine ve tercihlerine göre birçok hediye alternatifi mevcuttur. Erkek doktora alınabilecek hediyelerden bazıları aşağıdaki gibi sıralanır;

Kupa Bardak

Kupa bardaklar, doktora hediye olarak verilebilen en kullanışlı ürünler arasında yer alır. Gün içerisinde sıvı tüketimini kolaylaştırmayı sağlayan kupalar, masa üzerinde konumlandırılarak şık bir görüntü sunar. Hem sıcak hem de soğuk içecek tüketimine izin veren kupa bardak, gün içerisinde sudan kahveye kadar tüm içecek ihtiyaçlarını gidermeyi sağlar.

İsim veya fotoğraf baskısı ile kişiye özel hale getirilebilen kupa bardaklar, şıklıkları ile doktorlar için uygun bir hediye seçeneği olarak karşımıza çıkar. Şeffaf yapıda veya minimal desenlerle tasarımı tamamlanmış oldukça şık cam kupa seçenekleri de mevcuttur. 

Yapışkan Not Kâğıdı

Not tutmak, iş yaşamındaki başarıların önemli bir parçasını oluşturur. Birbirinden farklı renk seçeneklerine sahip yapışkan not kâğıtları, doktora hediye olarak verilen alternatiflerden bir tanesidir. Sağlık alanında yoğun iş temposu ile çalışan bireyler, önemli bilgileri hafızada tutmakta zorlanabilir. Bu noktada sıkça kullanılan yapışkan not kâğıtları, tüm yüzeylere kolayca yapışarak istenen performansı sunar. 

Yapışkan not kâğıtları, uyarıcı niteliği taşıyarak önem arz eden tüm bilgilerin hatırlanmasına yardımcı olur. Hastalara ve yapılacak işlere dair tüm bilgiler, bu ürünler ile kolayca hatırlanabilir.

Taşınabilir Şarj Cihazı

Akıllı telefonların vazgeçilmezi hâline gelen taşınabilir şarj cihazları, telefonunu her an şarj edemeyenler için iyi bir hediye alternatifidir. Özellikle yoğun çalışan sağlık çalışanları, günlük koşuşturma esnasında yerleşik bir priz bulamayabilir. Bu tür durumlar için kullanılabilen taşınabilir şarj cihazları, bataryanın bitmesini engelleyerek kullanıcılara kolaylık sunar.

Hem şık hem de kullanışlı bir hediye seçeneği olan ürün, iletişimin önemli olduğu durumlarda doktorunuza birçok fayda sağlar. Kişisel hayatta da sıkça kullanan taşınabilir şarj cihazları, ergonomik yapısı sayesinde her yere götürülebilir. 

Termos

Her an sıcak  ya da soğuk içeceklere ulaşmak isteyen doktorlar için termos, kullanışlı bir hediye alternatifidir. Masa üzerinde konumlandırılabilen termoslar, kalabalık evraklara veya hasta muayenelerine yoğunlaşırken sıvı tüketemeyen tüm sağlık çalışanlarının kullanımına elverişlidir. Taşınabilir yapısı sayesinde yalnızca ofiste değil kişisel hayatta da sıkça tercih edilir. 

Paslanmaz çelikten üretilen özel malzeme, dış ortamlardan gelebilecek zararları en aza indirmeyi amaçlar. Geniş haznesi sayesinde birkaç bardaklık içeceği barındırma imkânı veren termoslar, doktorunuzun günlük sıvı ihtiyacını kolayca karşılar. Düzenli ve yeterli miktarda sıvı tüketen doktorlar, beden sağlığını korurken aynı zamanda iş performanslarını yükseltir.