powerbank-250x250Modern yaşamın beraberinde getirdiği ve hayatımıza kattığı en önemli şeylerden birisi de kuşkusuz akıllı telefonlar, tabletler ve diğer cihazlar. Bundan çok değil birkaç yıl öncesine kadar yalnızca arama yapmak, mesaj çekmek ya da en basit teknolojik ihtiyaçlarımızı karşılamak için kullandığımız elektronik cihazlar, yerini artık tamamen akıllı telefonlara, tabletlere ve diğer multimedya cihazlarına bırakmış durumda.

Metroda, otobüste, evde ya da okulda en çok kullandığımız, tüm ihtiyaçlarımızı karşıladığımız akıllı cihazlar, artık neredeyse hayatımızın vazgeçilmez bir parçası. Ancak akıllı cihazların şarjları hızlı bir şekilde tükeniyor, mevcut şarj etme teknolojileri de bu durumu düzeltmede yetersiz kalıyor. Prizlere ve şarj kablolarına bağımlı bir şekilde yaşadığımız günler powerbankler sayesinde neyse ki geride kaldı.

 

 

Powerbank Nedir?

powerbank-sarj-cihaziPowerbank, USB girişi olan tüm elektronik cihazlarınızı, kolaylıkla şarj edebileceğiniz, taşınabilir bir güç deposudur. Farklı mAh değerleri (telefonunuzun ihtiyacı olan güç miktarının birim değeri) ile birlikte piyasaya sürülen powerbankler sayesinde, telefonunuzun şarjı bittiğinde bataryanızı hızlı bir şekilde doldurabilir, işlemlerinize kaldığınız yerden devam edebiliyorsunuz.

Şarjınız azaldığında, telefonunuzu kolay bir şekilde şarj etmenizi sağlayan taşınabilir bataryalar, önemli evraklarınızı, telefon görüşmelerinizi, sosyal medya paylaşımlarınızı ve diğer tüm akıllı telefon aktivitelerinizi rahatlıkla devam ettirmenizi sağlıyor. 2000 mAh değerinden 10000 mAh değerine kadar geniş bir akım gücü yelpazesi ile piyasada bulunan powerbankleri üreten firmalar, tüketicilere de oldukça geniş bir seçim hakkı sunuyor.

Telefonunuza Uygun Powerbank Nasıl Seçilmeli?

Piyasadaki telefon modellerinin her birinin güç ihtiyacı farklı olduğundan, powerbank seçiminizi yaparken telefonunuzun mAh değerine en uygun modeli seçmeniz gerekiyor. Örneğin; iPhone 6 akıllı telefon, ortalama olarak 1900 mAh değerinde enerji tüketimi yapıyor. 5000 mAh değerine sahip bir powerbank ise, Iphone 6 model akıllı telefonunuzu 2.5 kere şarj edebilme imkanı sunuyor.

Yine 10000 mAh değerine sahip bir powerbank, 2800 – 2500 mAh enerji çıkışı bulunan bir Samsung Galaxy S6 modelini 3-4 kere şarj edebilmenizi sağlıyor. Arabada, işyerinde ya da ihtiyaç duyduğunuz her yerde kolaylıkla elinizin altında taşıyabileceğiniz modeller, bu sayede kesintisiz iletişimin de kapılarını açıyor.

Powerbank Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  • İhtiyacınızı doğru belirleme: Cihazın mAh değerinin ve ihtiyacı olan enerji miktarının (telefonunu kaç kere tam olarak doldurabildiği) doğru belirlenmesi powerbankten alacağınız verimin artmasını sağlıyor.
  • Şarj etme hızı: 2 amperlik bir şarj cihazı, cihazı 1 saatte şarj etme imkanı veriyor.
  • Uyarı ekranı: Cihaz şarj olurken ne kadar dolduğunu ve ne zaman şarjdan çıkarabileceğinizi gösteren bu uyarı ekranı, elektrikten ve cihazın ömründen tasarruf etmenizi amaçlıyor.
  • Şarj olurken şarj edebilme: Powerbank alırken önemli bir artı sağlayan bu özellik telefonunuzu ve powerbank modelinizi aynı anda şarj etmeyi sağlıyor.

Cihazların günlük hayatımıza yapacakları katkılar göz önünde bulundurularak, siz de farklı markaların powerbank modellerini Powerbank Taşınabilir Şarj Cihazları kategorimizi inceleyerek, sizin için en doğru olanı kolaylıkla kullanmaya başlayabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Avansas

Avansas, her ölçekteki işletmenin tüm işyeri ihtiyaçlarını karşılayan Türkiye'nin ilk ve en büyük alışveriş platformudur. Avansas Blog'da ise iş hayatına dair ilginizi çekebilecek öğretici ve eğlenceli yazıları sizler için hazırlıyoruz.

Tüm yazıları göster