Yazıcı

Bilgisayarda ya da farklı ortamlarda bulunan bilgileri, fotoğrafları, grafikleri, yazılı ve çizili belgeleri elektronik hafızadan kağıda aktarmaya yarayan yazıcılar, faturaların ve irsaliyelerin yazdırılmasında, resmi belgelerin arşivlenmesinde, toplantı öncesi ve sonrası ‌döküman ihtiyacı olan durumlarda kullanılır. Günümüzün değişen ihtiyaçlarını dikkate alan yazıcı üreticileri, inovasyoncu bir yaklaşımla ürettikleri yazıcı tarayıcı, ‌fax ve fotokopi makineleri gibi fonksiyonları ekleyip, farklı bağlantı yöntemleri ile akıllı telefon, fotoğraf makinesi ve tablet gibi cihazlardan da çıktı almayı mümkün hale getirir. Hız, çözünürlük, renk ve bellek gibi baskı kalitesini belirleyen özellikleri ile öne çıkan yazıcı, lazer, mürekkep püskürtmeli ve nokta vuruşlu yazıcı olarak kullanılacağı sektöre göre tercih edilir.

Barkod ve Etiket Yazıcıları

Barkod ve etiket yazıcıları, sahip olduğu sistem sayesinde katı mürekkebi sıvılaştırarak etiket yüzeyine transfer yapar. Beraberinde baskı yapılacak malzemelere göre çeşitlilik gösteren ‌ribonlar kullanılır.

Ticari faaliyet gösteren işletmelerin ve ev kullanıcılarının yararlandığı barkod yazıcı, işlerin izlenebilirliğini ve zaman tasarrufu sağlar. Termal baskı teknolojisine sahip olan ve toner masrafını ortadan kaldıran masaüstü bilgisayar bağlantılı ‌Dymo ‌Label etiket yazıcı modelleri v.8 yazılımı ile dikkat çeker. ‌Argox barkod yazıcı ise, termal baskı ve ‌direkt-termal transfer baskı özelliklerini bir arada sunan modelleri ve ergonomik tasarımlarıyla kullanıcı ihtiyaçlarına cevap verir.

Klasör, zarf, paket ve çeşitli ürünler için etiket basmayı sağlayan etiket yazıcı, yaka kartı basma özelliği taşıyan modelleri ile özel yaka kartları basma imkanı verir. Akıllı kartuş sistemi içeren makinelerde ise etiket sayısını görme imkanı sunar.

Lazer Yazıcı

Tonerli yazıcı da denilen lazer yazıcı, yüksek miktarda çıktı almanızı gerektiren profesyonel alanlarda, hızlı ve yüksek baskı kalitesinde sonuçlar almanızı sağlar. Toneri elektriksel olarak kağıda püskürterek baskı işlemini gerçekleştiren bu yazıcı, fiyat performans değerlendirmelerinde memnun edici sonuçlar verir. Profesyonel kalitede renkli baskı teknolojisi ile afiş, belge ve broşür gibi materyalleri hızlı şekilde basmak üzere tasarlanan ‌Oki modelleri ve HP’nin renkli, ‌mono ve çok fonksiyonlu modelleri ihtiyaçlarınızı karşılayacak teknolojik donanımı size verir.

Mürekkep Püskürtmeli Yazıcı

‌Inkjet adıyla da karşımıza çıkan mürekkep püskürtmeli yazıcı, fotoğraf kalitesinde baskı yapabilme ve sessiz çalışma zellikleri ile özellikle ev kullanıcıları tarafından tercih edilir. ‌Epson’un mürekkep tanklı, çok fonksiyonlu renkli yazıcı ve mürekkep püskürtmeli renkli yazıcı ile HP’nin çok fonksiyonlu ve renkli yazıcı en çok tercih edilen modeller arasında yer alır.

Nokta Vuruşlu Yazıcı

İğnelerin şeritlere vurarak kağıt üzerine baskı uygulaması ve mürekkebin kağıda aktarılması prensibiyle çalışan nokta vuruşlu yazıcı, evrak ve fatura baskıları için idealdir. Cihaz, mürekkep ömrü ve baskı maliyeti avantajıyla öne çıkar. ‌Oki ve ‌Epson markasının modelleri yeni teknolojik özelliklerle donatılarak daha sessiz, hızlı ve yüksek kalitede performans ile kullanıcı isteklerine cevap vermeyi başarır.

‌Avansas yazıcı kategorisinde, yeni nesil teknolojileri tasarımlarına yansıtan markaların, üstün performanslı yazıcı modellerini bulabilir, fotokopi kağıtları, toner ve kartuş gibi yazıcı sarf malzemelerini inceleyebilir, ihtiyacınızı karşılayacak bir modeli seçerek, hızlı ve kaliteli baskı konforuna uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz.