Toplam 35 sonuç
Stokta Yok

Tuvalet Kağıtları

Tuvalette kişisel bakım için kullanılan tuvalet kağıdı çeşitleri, hijyen için çözüm sunar. Pratik kullanımı, suda çözünebilir özelliği, kolaylıkla yırtılabilir yaprakları ve neme dayanıklı tasarımları ile öne çıkan tuvalet kağıtları, parfümlü, desenli, yumuşak veya çok katmanlı çeşitleri ile alıcı bulur. Kolaylıkla koparılmaya hazır yapraklar, rulo halinde sarılan kağıtlar kullanımı pratikleştirir. Kullanıcılar tek elleri ile kağıtları koparabilir, kullanabilir. Hızlı, pratik ve rahat kullanım imkanı tanıyan ürünler, ev kullanımı ve endüstriyel alanlarda kullanım için farklı alternatiflerle tüketicilere ulaştırılır.


Tuvalet Kağıdı Nedir, Nasıl Üretilir? 


Tuvalet kağıdı, düşük gramajlı krepli kağıt kullanılarak üretilen, kişisel bakım ürünüdür. Kağıt gramajı 14 ile 40 gram arasında değişir. Kağıt havlu, peçete, mendil ve tuvalet kağıtları aynı tür kağıtlardan imal edilir. Birkaç tabakadan oluşan kağıtlar, kuru veya ıslak olarak kullanıma hazırlanır. Günümüzde yaygın olarak kuru tuvalet kağıtları kullanılsa da, ıslak tuvalet kağıdı çeşitleri de bulunur. Selülozdan yapılan, asıl ham maddesi diğer kağıt ürünleri gibi ağaç olan temizlik ürünleri, üzerine basılan desenler, sıkılan parfümler ile çeşitlenir. Kimi tuvalet kağıtları iki katlı, kimi 3, 4 veya 5 katlı olabilir. Evde, iş yerlerinde kullanılan ürünler içten veya dıştan çekmeli alternatifler bulundurur. Tuvalet kağıtları, fabrikalarda, özel makinelerde üretilir. Selüloz hamuru, kağıt makinesinde elek, pres ve kurutma aşamalarından geçer. Sarıcı ile rulo haline getirilen kağıtlar, tuvalet kağıdı markaları logolarını içeren paketlerle ambalajlanır ve tüketiciye sunulur. Tuvalet kağıdı 14. yüzyılda Çin'de icat edilmiştir. 19. yüzyılda endüstriyel üretime geçilmiş, dünya çapında kullanım ise ikinci dünya savaşı sonrasını bulmuştur. Türkiye'de tuvalet kağıdının pazara girişi 1970'li yıllara uzanır. Yapılan araştırmalara göre, Türkiye'de yıllık kişi başı tuvalet kağıdı tüketimi 4 ile 8 rulo arasındadır.


Tuvalet Kağıdı Nasıl Takılır? 


 • Tuvalet kağıtları askılıklara veya kapalı kutulara takılarak kullanılabilir.
 • Askılara kağıt üste gelecek şekilde rulo yerleştirilir.
 • Rulo üstten yerleştirildiği zaman açık kısmı görmek daha kolay olduğu için, üstten çekilen şekilde asmak tercih edilir.
 • Rulo üstten asıldığında elin duvara değme ve mikroplarla temas ihtimali de azalır.
 • Kapalı kutular, anahtarı ile açılarak hazneye ulaşılır. Ardından içten çekmeli rulo açılarak, kağıt çekme kısmından geçirilir ve hazne kapatılır.
 • Tuvalet kağıtları çekilerek, yeteri kadar kağıt alındıktan sonra koparılması uygun olan tırtıklı yerden yırtılarak kullanılır.

Sizin İçin En İyi Tuvalet Kağıdı Hangisi? 


 • Tuvalet kağıdı çeşitleri arasından seçim yapılırken kağıdın kat adedine bakılmalıdır. Çit katlı, üç katlı gibi ibareler ürün paketleri üzerinde yer alır.
 • Bir pakette yer alan rulo sayısı üründen ürüne değişir. (6'lı, 12'li, 18'li, 24'lü ve 32'li paketler bulunabilir.)
 • Rulo uzunluğu seçim için kıstastır. Ekstra kalın rulolar, markalarca satışa sunulmaktadır.
 • Kağıt kalitesini belirleyen selüloz oranı seçim esnasında dikkate alınabilir.
 • Banyoda kötü koku şikayetiniz varsa, kokulu tuvalet kağıtlarını tercih edebilir, farklı kokular arasından seçim yapabilirsiniz. Lavanta kokulu, bahar kokulu, çiçek parfümlü gibi seçenekler, tuvalet kağıtlarını çeşitlendirir.
 • Rulodaki yaprak adedi seçiminizi belirleyebilir.
 • Tuvalet kağıdının yumuşaklığı, tuvalet kağıdı markaları arasında değişiklik gösterir.
 • Suya dayanıklılık kağıdın kalınlığına, su emme kapasitesine göre farklılaşır.
 • İçten çekmeli veya dıştan çekmeli rulolar, tuvalet kağıdı askısının çeşidine göre seçilmelidir. Askınıza uygun rulo seçebilirsiniz.
 • Ofislerde ve işletmelerde genellikle içten çekmeli tuvalet kağıtları tercih edilir. Başka birinin elinin değmediği içten çekmeli rulolar, kalabalık alanlarda kullanım için daha hijyenik bir seçenektir. Evlerde ise standart, dıştan çekmeli rulolar kullanılır.
 • Çok rulo bulunduran paketler, genellikle birim fiyatta avantaj vadeder.
 • Tuvalet kağıtlarının israfının önlenmesi, çevreyi korumak için oldukça önemlidir. Bu nedenle daha emici, az katlı ancak suya dayanıklı çeşitlerin piyasadaki yeri artmıştır. Tek yaprakla temizliği mümkün kılan seçenekler, kullanım alışkanlığına göre hem bütçeyi ve hem de çevreyi korumaya yardımcı olabilir.

Avantajlı Tuvalet Kağıdı Fiyatları İçin Doğru Adres: Avansas


Tuvalet kağıdı markaları farklı fiyatlar ve ürün çeşitleri ile kullanıcıların karşısına çıkar. Tuvalet kağıdı fiyatları kıyaslanırken, ürün özellikleri, paketteki rulo sayısı, marka gibi kıstaslar göz önüne alınmalıdır. Kağıt kalitesi, parfüm, suya dayanıklılık ve emicilik oranı gibi belirleyiciler fiyat üzerinde etkilidir. Tuvalet kağıtları, temizlik setleri içinde de yer alabilir. Birden çok temizlik ürününün bulunduğu setler, farklı ihtiyaçları tek kalemde karşılamanıza yardımcı olur, ayrıca avantajlı fiyatlarla ihtiyaçlarınızı tamamlamanızı sağlar. Paketlerde ıslak mendil, çöp torbası ve kağıt havlu gibi temizlik ürünleri yer alabilir. Yüzey temizleyiciler, çamaşır suyu gibi banyo hijyeninde kullanılabilen ürünler de, setlerde tuvalet kağıtlarına eşlik edebilir. Tuvalet kağıdı fiyatı ürünlere göre değişkenlik gösterse de, Avansas'ta her bütçeye ve ihtiyaca uygun ürün bulunur. Zengin çeşitleri, kolay sipariş imkanı ve avantajlı ödeme seçenekleri ile tüketicilerin seçimi olan Avansas, tuvalet kağıdı fiyatları için de alternatifler sunar. Farklı markaların farklı fiyatlardaki birçok temizlik ürünü, kolay iade ve değişim fırsatıyla Avansas'ta yer alır. Ürünler stoklu olarak satışa sunulduğu için, yalnızca bir iş gününde teslimat gerçekleşir. Üstelik farklı markalardaki ürünlerin yanında Avansas'ın kendi markasındaki tuvalet kağıtları da yalnızca Avansas çatısı altında sizlere sunulur. Tuvalet kağıdı fiyatı ve özelliklerini dikkate alarak siz de farklı markaların ürünlerini kıyaslayabilir, seçiminizi yaparak kolaylıkla sipariş verebilirsiniz. Sipariş verebilmek için dilediğiniz ürünü sepete atarak sipariş adımlarını takip edebilirsiniz.