Isıtıcılar

Toplam 8 sonuç
Stokta Yok

Elektrikli ısıtıcı modelleri, soğuk kış aylarında ve serin bahar havalarında, pratik bir ısınma elde edebilmek amacıyla kullanılıyor. Elektrik sobası ve elektrikli ısıtıcılar, ofis ve evler başta olmak üzere muhtelif büyüklükteki işyerlerinin ısıtılması için de uygun ürünler arasında yer alıyor. Bu ürünler, diğer ısıtma araçlarının kullanımının mümkün olmadığı veya zor olduğu durumlarda hızlı bir çözüm elde edilmesine de yardımcı oluyor.

Elektrikli Isıtıcı Çeşitleri Nelerdir?

Kullanım yerine ve kullanım amacına göre farklı büyüklükte ve farklı ısıtma gücüne sahip onlarca ısıtıcı çeşidi bulunmakta. Bunlar Infrared ısıtıcı, elektrikli ısıtıcı, elektrikli yağlı radyatör sistemleri, ayak ısıtıcılarıdır.

 • Infrared ısıtıcı olarak adlandırılan ısıtıcı çeşidi, ısının ışıkla taşınması yöntemini kullanarak ısıtma işlemini gerçekleştiriyor. Infrared ısıtıcıların en önemli özellikleri arasında ışıkla direkt olarak objeleri ısıtma özelliği geliyor ve bu özellik ile ısıtma işlemi daha çabuk elde ediliyor.
 • Elektrikli ısıtıcı ve elektrikli soba çeşitleri, evlerde ve küçük ofislerde en çok tercih edilen ısıtıcı çeşitleri arasında yer alıyor. Küçük yapıları ile fazla yer kaplamayan elektrikli sobalar, oda ve ofis içerisinde uygun olan herhangi bir yerde kullanılabiliyor. Bu cihazlar genelde rezistanslı ısıtıcılar olarak biliniyor.
 • Elektrikli yağlı radyatör sistemleri yüksek ısı performansı elde etmek isteyenler tarafından tercih ediliyor. Yağlı radyatörler, içerdikleri termostat özelliği ile ortam ısısının belirlenen düzeyde tutulmasını sağlıyor. Radyatör içindeki yağ yavaş soğuduğu için ısının devamlılığını sağlıyor ve ortam ısısının uzun süre korunmasında etkili oluyor.
 • Ayak ısıtıcı çeşitleri soğuk havalarda ayakları üşüyen ofis çalışanları tarafından tercih ediliyor. Çok düşük miktarlarda enerji tüketen aynı zamanda dayanıklı bir yapıya sahip olan ayak ısıtıcılar, ofis ortamında konforlu bir çalışma ortamı yaratıyor.

Isıtıcıların Kullanım Alanları Nelerdir?

Genel olarak ısıtıcılar işyeri, ev, kafeler, restoranlar, çay bahçeleri, pastanelerde kullanılmaktadır.

Çeşitine bağlı olarak,

 • İnfrared ısıtıcılar, geniş alanlara sahip, açık veya yarı açık alanların ısıtılmasında etkin olarak kullanılıyor. Kafeler, restoranlar, çay bahçeleri, pastaneler gibi yarı açık alanlara sahip işletmeler en belirgin kullanım alanları arasında yer alıyor.
 • Elektrikli sobalar ve ısıtıcılar elektriğin olduğu hemen her yerde kolay ve hızlı bir ısınma elde edebilme imkanı sağlıyor. Evler, ofisler, iş yerleri, dükkanlar gibi ortamlar elektrikli ısıtıcı kullanımına uygun alanlar arasında yer alıyor.
 • Elektrikli radyatörler, ısının uzun süre sabit kalmasının istendiği yerlerde, çocuk odalarında veya yatak odalarında tercih ediliyor.
 • Taşınabilir fanlı ısıtıcı modelleri küçük boyutlu alanların çabuk ısıtılması amacıyla kullanılabiliyor. Küçük yapıları sayesinde kolayca taşınabilen fanlı ısıtıcılar, ısınma sorunu yaşanabilecek her ortama taşınarak kullanılabiliyor. Fanları sayesinde ısıttıkları havayı uzak noktalara ulaştırabilen fanlı ısıtıcılar geniş alanların çabuk ısıtılmasında etkili olabiliyor.
 • Genellikle ofis ortamında tercih edilen ayak ısıtıcılar, kış aylarında ayakları çok üşüyen ev kullanıcıları tarafından da kullanılıyor.

Isıtıcı Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Elektrikli ısıtıcı alımında teknik üstünlükler ve güvenlik detaylarının göz önünde bulundurulması, ısıtıcının uzun vadeli ve güvenli bir şekilde kullanılabilmesi için önem arz ediyor.

 • Elektrikli ısıtıcı almadan önce ısıtıcının kullanılacağı alanda bazı tespitlerin yapılması doğru cihaz seçiminde etkili oluyor. Kullanım alanının büyüklüğü, kapalı veya açık olması gibi faktörler, alınacak ısıtıcının gücünün doğru belirlenmesini sağlıyor. Doğru büyüklük ve işlevsellikte seçilmeyen ısıtıcıların uzun vadede fayda yerine zararlı olacağını gözden kaçırmamak gerekiyor.
 • Devrilme emniyeti, her türden elektrikli ısıtıcı, elektrikli soba modelleri ve elektrikli yağlı radyatörler için hayati önem taşıyan özelliklerin başında geliyor. Devrilme ehliyeti olan ürünleri tercih etmelisiniz.
 • Devrilme emniyeti olmayan ürünlerin, işyeri gibi kalabalık ortamlarda kullanımında dikkatli olmak gerekiyor. Özellikle ağırlığı fazla olan radyatörlerin çarpma etkisiyle kolay devrilebilecekleri göz önüne alınarak, bu cihazları uygun yerlerde konumlandırmak önem arz ediyor.
 • Ayrıca elektrikli sobaların ve ısıtıcıların el yakmayan ızgaralara sahip modeller arasından seçerek küçük kazalara engel olabilirsiniz.