Dosyalama ve Arşivleme

Dosyalama ve Arşivleme

Hukuk büro yönetimlerinin en vazgeçilmez metotlarından biri dosyalama ve arşivlemedir. Doğru ve eksiksiz şekilde uygulanan dosyalama ve arşivleme sistemi ile dosya ve arşiv sorununun önüne kolayca geçilebilir. Ancak belirlenen tekniğin mutlaka büro düzenine ve işleyişine uygun olması gereklidir. Planlama, hazırlama ve arşivleme uygulanacak işlem aşamalarıdır.

Günümüzde dosyalama ve arşivleme için kullanılabilecek pek çok kırtasiye malzemeleri vardır. İsimlik kısımları ve askıları bulunan askılı dosyalar, dosya ayracı ile ayrılabilen ve evrak istiflemeyi sağlayan dosyalama ürünlerinden bir tanesidir. Askılı dosya havuzu ile evraklarınızı muntazam şekilde saklamanıza kolaylaştırır.

Telli dosya çeşidi, değişik renk seçenekleri ile her iş yerinin olmazsa olmaz kırtasiye gereçlerinin başında gelir. Çıtçıtlı, fermuarlı, kapaklı sıkıştırmalı gibi çeşitleri bulunan fonksiyonel dosyalar ve tanıtım klasörleri son yıllarda sıklıkla tercih edilen ürün çeşitleri arasındadır. Sert kapakları ve renkli tasarımları ile dikkati çeken sekreterlikler, toplantılarda kısa sürede not almayı sağlarken PP malzemeden ve kalın plastikten üretilen sunum dosyaları da kullanım amacına ve proje sunumuna 20-100 arası evraklarınızı saklamanıza yardımcı olur.

Doğa dostu olan karton klasörler, arşivleme alanında sıklıkla kullanılan ürünlerden birisidir. Gruplandırarak saklayabileceğiniz evraklarınızı anında bulmanızı kolaylaştırır. Özellikle çevreci ürün kullananlar için vazgeçilmez bir seçimdir.

Geniş ve dar çeşitleri bulunan plastik klasörler, polipropilen kaplı sağlam yapıları ile uzun yıllar belgelerinizi muhafaza eder. Geniş ve dar modelleri ile karşınıza çıkan bu modeller, ortak evrakların bir arada tutulmasına destek olur. Kağıtların karışıklığından ve hengamesinde kurtararak daha düzenli ve tertipli ortamda çalışmanızı mümkün kılar.

A4 boyutlarında olan poşet dosyalar, kağıt evrakları delmeden ve buruşturmadan muhafaza etmeye imkan verir. Föy dosya olarak da bilinen bu dosya çeşitleri, sadece ofis ortamında değil eğitim kurumlarında da vazgeçilmez bir öneme sahiptir. Çıtçıtlı, buzlu, L tipi, yandan açılır, körüklü ve kristal gibi farklı çeşitlerde satışa sunulur.

Arşivleme kutusu ise toplantı kayıtlarından sözleşmelere, ofis haberleşmelerinden raporlamalara kadar tüm belgelerinizi korumaya olanak tanır. Dosyalama ürünleri ve klasör çeşitleri için Avansas.com’un uygun fiyat avantajlarından faydalanabilir ve iş yerinizin tüm kırtasiye ihtiyaçlarını bir arada karşılayabilirsiniz.