Edding

Toplam 40 sonuç

Edding, 1960 yılında Ahrensburg/Almanya merkezli olarak hizmet vermeye başlayan global bir markadır. Piyasaya atıldığı günden bugüne kültürel, tarihsel, teknolojik gelişmelere uyum sağlayarak varlığını sürdürür.

Kurulduğu günden bu yana sürekli kendini geliştirmeyi kendine hedef koyan marka, 2000 yılında Türkiye’deki şirketini hizmete açmıştır. Bugün dünyanın önde gelen yazım aracı markalarından biri olup kalem üretimine ağırlık vermektedir. Her daim çağın gereksinimlerine uygun olarak hareket edip yenilikçi modellerle yeni kalem türlerinin gelişimini destekleyen Edding; geliştirdiği kalemlerle hayatın birçok noktasında yazı, çizim deneyiminize katkı sunmayı amaçlar. Markanın temel özelliği; ortaya çıkardığı ürünlerin üretimi sırasında uyguladığı stratejilerde fark yaratmasıdır.

Güvenli Tasarımlar

Marka, her daim kullanıcıların gereksinimlerini göz önünde bulundurarak hareket etmeyi kendine prensip olarak alır. Edding; bu bağlamda kalem tasarımları sırasında tüketicilerin güvenliklerini riske atacak herhangi bir malzemeyi kullanmaktan kaçınır. Ürünlerini mümkün olduğunca iyi şartlar oluşturarak tasarlar. Bu iyi şartlar kuşkusuz çalışanları için de geçerlidir. St. Gallen Üniversitesi geçtiğimiz yıllarda yaptığı araştırmada markanın ismine en 100 işveren listesinde yer vermiştir. Ayrıca Uluslararası İş Sağlığı ve Güvenliği Standardı OHSAS 18001 sertifikasına da sahiptir.

Sürdürülebilirlik

Edding’in ürün tasarımında ayırıcı noktaya ulaştıran faktörlerden birisi de her daim gelecekte yaşanabilir bir çevre vizyonuyla hareket etmesidir. Üretiminde kullanılan ambalajların, malzemelerin kullanım sürecinde veya sonrasında çevreye zarar vermemesi marka için her daim ön plandadır. Bu felsefesi sayesinde markanın kurucusu Volker Detlef Ledermann, 1995 yılında BAUM çevre ödülünün sahibi olmuştur. Bunun yanı sıra marka Uluslararası Çevre Yönetim Standardı ISO 14001 sertifikasını da elinde bulundurur.

Edding; ürünlerinde uzun ömürlü etkiyi kullanıcılarla buluşturmayı kendine misyon edinir. Daima kaliteli dış yapı unsurlarını, mürekkepleri kullanarak fabrikalarında alanlarında uzmanlaşmış üreticilere yer verir. Kalıcılık ile tanınan kalemlere imza atan markanın 2000 ve 2010 yıllarında ürettikleri kalem modelleri, Global Tüketici Endeksi’nin seçimleri doğrultusunda yılın en iyi kalemi unvanına sahiptir.

Edding ile Yenilikçi ve Verimli Modeller

Edding, çeşitli alanlarda özel olarak kullanılmak üzere kalem türlerini kullanıcıları için geniş yelpaze sunar. Piyasada genel olarak ürettiği keçeli kalemlerle tanınsa da ürünleri bununla sınırlı değildir. Asetat, okul, marker, çizim, kumaş gibi birçok temel ve alt alanlarda çok yönlü olarak deneyim sağlamanız amacıyla kalem tasarımlarına imza atar. Tasarımlarını asla tek modelle sınırlı tutmayıp aradığınız tarzda, estetiklikte ürünlere pratik olarak ulaşma olanağını sizlere tanır.

Markanın kalem türleri ağırlıklı olarak kalıcı iz bırakmaya, renklendirmeye yöneliktir. Birçok farklı sektörde kullanılabilen Edding kalemler temel olarak şu şekilde sıralanır:

Edding Asetat Kalemleri

Kalem türleri arasında zengin model çeşitliliğiyle sunulan Edding asetat kalemleri; metal, plastik, cam, deri alanların yüzeyine yazı yazmak amacıyla kullanılır. Farklı kullanım alanı ve amaçları için kalemlerde uç ve renk çeşitliliği yer almaktadır. Modellerde bulabileceğiniz ortak nitelikler ise; silinmeye karşı dayanıklılık, çok sayıda yüzeyle uyumlu çalışabilme, net iz bırakabilme özellikleridir.

Edding Marker Kalemler

Özellikle yaratıcı işlere imza atmak isteyen tasarımcılar için birebir olan marker kalemler; kâğıt, cam, tahta gibi birçok yüzey üzerinde sizin için etkili sonuç almanın anahtarı olur. Uç, yüzey deseni, renk farklılıklarıyla marker kalemleri kullanabilirsiniz. Edding marker kalem modellerinde genel olarak fark yaratan nitelikler ise şu şekilde sıralanabilir:

  • Çabuk kuruyup uzun süreli etki yaratma
  • Işık, su gibi etmenlere karşı dayanıklı kullanım
  • Nitelikli mürekkep, tekrar dolum seçeneği.

Edding Cam ve Boya Marker Kalemleri

Kalem türleri arasında geniş alanlarda kullanım amacıyla göz atabileceğiniz bir diğer seçeneği cam ve boya markörleri oluşturmaktadır. Birçok yüzeye uygun çalışabilen markörler, özellikle yüksek ısılı ortamlarda ekstra dayanıklılık gösterebilir. Yuvarlak, fırça uç gibi seçeneklerin yer aldığı markörlerde çok sayıda renk seçeneğine göz atabilirsiniz. Edding Cam ve Boya Marker Kalem tek parça erişebileceğiniz gibi dilediğiniz takdirde set olarak da ulaşabilirsiniz.

Edding Kumaş Kalemi

Edding kumaş kalemi, doğrudan giyim sektörüne yönelik hizmet vermek amacıyla markanın tasarladığı kalemlerin genel adıdır. T-shirt kalemi olarak da adlandırılan Edding kumaş kalemleri ile kıyafetlerin yüzeylerine desen, şekil veya herhangi renkli bir unsur eklemeniz mümkündür. Farklı kalınlık, renk seçenekleriyle sizlere sunulan kumaş kalemlerinde temel olarak şu nitelikleri bulabilirsiniz:

  • Yuvarlak uç yapısı
  • Kalıcı mürekkep
  • Su ve ışıktan etkilenmeme

Edding Yazı Tahtası Kalemleri

Okulların yanı sıra iş toplantılarında kullanılabilen bu kalemler; yumuşak, pratik deneyimin anahtarıdır. Vurgulayıcı yazı veya dikkat çekici vurgular yapabilmeniz için farklı renk seçenekleriyle sunulan kalemlerde kalın ve ince uç seçeneklerini bulabilirsiniz. Yazı tahtasında kullanmak amacıyla Edding yazı tahtası kalemi modellerini tercih edebilirsiniz.

Edding Fosforlu Kalemler ve Teknik Çizim, Kaligrafi Kalemleri

Kalem türleri arasında dikkat çeken fosforlu kalemler; derslerde, iş toplantılarında önemli alanları vurgulamak amacıyla kullanılmak üzere birebirdir. Yüksek yazım kapasitesine sahip Edding fosforlu kalemler için renk seçeneklerine göz atabilirsiniz. Model çeşitliliği ile teknik çizim, kaligrafi kalemleri ise estetik yazıya adım atmanız için elverişlidir. Nitelik, renk çeşitliliğiyle geniş çeşitlilik arasından gereksiniminiz doğrultusunda seçim yapabilirsiniz.