Filtre Kahveler

Toplam 40 sonuç

 

Kahve çekirdeğinizi seçin

Lezzet

Az kavrulmuş kahveler çekirdek kökeninin lezzetini ortaya çıkarırken, çok kavrulmuşlar köken lezzetinin bastırılmış daha sert ve acı tada sahiptir.

 

Koku

Her çekirdek kökeninin kendine has kokusu olmasına rağmen, yoğun kahve kokusu için %100 Arabica çekirdeklerden hazırlanan kahveleri tercih edin.

 

Arabica Kahve Çekirdekleri

Kahve Çekirdeği Yumuşak içim sunar

Kahve Çekirdeği Baharatlı ve aromalı
tatlar sunar

Kahve Çekirdeği Asiditesi yüksektir

Çekirdek

Robusta Kahve Çekirdekleri

Kahve Çekirdeği Sert içim sunar

Kahve Çekirdeği Topraksı tat sunar

Kahve Çekirdeği 2 katı daha fazla kafein içerir

Aradığınız ürünü bulamadınız mı?

Formu doldurarak aradığınız ürünü bize iletin, sizin için ürünü bulalım.

Teşekkürler, ürün talebiniz alınmıştır.

İlgili Aramalar
çekirdek kahve - kapsül kahve - Türk kahvesi - hazır kahve - süt tozu - soğuk kahve - filtre kahve makinesi - kahve bardağı


Filtre kahve, kahve makinelerinin yaygınlaşması ile ofislerde olduğu kadar evlerde de sıkça içilen, en çok sevilen kahve çeşitlerinden birisidir. Damak tadınıza göre, sert, orta ya da yumuşak olarak sınıflandırılan filtre kahvelerinin birbirinden farklı aromalara sahip seçenekleri de vardır. Filtre kahve fiyatları, kahve çekirdeğinin özelliklerine göre geniş bir skalada yer alır.

Filtre Kahve Çeşitleri Nelerdir?

  • Filtre kahveler, kahve çekirdeklerinin yörelerine, kavrulma derecelerine ve çekilme büyüklüklerine göre çeşitlenir. Hafif, orta ve sert kavrulma düzeyleri derecelendirilen kahvelerin paketlerinde sertlik dereceleri belirtilir.
  • Kahvelerin Kenya, Etiyopya, Endonezya, Tanzanya, Brezilya, Kosta Rika, Guatemala ve Kolombiya ülkelerinde üretilen farklı yoğunlukta çeşitleri bulunmaktadır.
  • Vanilya, fındık, karamel gibi aromalara sahip çeşitleri de bulunmaktadır.
  • Ayrıca filtre kahvelerin kafeinsiz çeşitleri de bulunur, kafein intoleransı bulunan veya kafein almak istemeyenler bu türleri tercih etmektedir.

Filtre Kahve Hangi Kahve Makineleri İçin Uygundur?

  • İnce öğütülen filtre kahveler koni şeklinde filtresi olan kahve ve espresso makineleri için idealdir. Ortalama 15 saniye kadar öğütme yeterlidir.
  • Orta öğütülmüş kahveler düz zeminli filtresi olan kahve makinelerinde kullanılmak için idealdir. 10 saniye kadar öğütme işlemi gerçekleştirilir.
  • Kalın taneli, öğütülen filtre kahveler ise french press için idealdir. Yalnızca 5-6 saniye öğütme yapılır.

Filtre Kahve Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

  • Filtre kahve satın alırken kullanılacak pişirme yöntemi, damak tadı ve tüketim alışkanlıkları dikkate alınmalıdır.
  • Kahvenin pişirme yöntemine göre kullanılacak kahve çekirdeği değişir. Demleme ve süzülme yöntemine göre kahve seçilmelidir. French presslerde daha kalın taneli, makinelerde ince taneli kahveler kullanılır.
  • Paket boyutları da seçimde etkilidir, ofis gibi çok kişinin olduğu yerlerde daha büyük boy filtre kahveler alınarak birim fiyatta ekonomi sağlanabilir.