Toplam 16 sonuç
Stokta Yok

Filtre Kahveler

Günümüzde en çok içilen sıcak içeceklerden biri kahvedir. Özellikle içerisinde bulunan yoğun uyarıcılar sayesinde, sabahları insanların üzerinde bulunan uyku halini kolaylıkla atmasına yardımcı olduğu gibi, gün içerisinde de zihni açarak yapılan işe yoğunlaşmayı sağlar. Farklı kahve çekirdeklerinin, birbirinden ayrı şekillerde kavrulması ve öğütülmesiyle de hazırlanan kahveler geniş bir yoğunluk veya tat skalasına sahip olur. Orta kalınlıkta çekilmiş kahve çekirdekleri demlenerek elde edilen kahve türüne ise filtre kahve denir.

Filtre kahve nasıl yapılır?

Filtre kahveler, arabica, robusta veya liberika çekirdeklerinden elde edilir. Hazırlanışı ise oldukça basittir. French press adı verilen kaplarda kaynamış su içerisinde bekletilerek yapılabildiği gibi, özel kahve makinelerinde de daha fazla miktarda hazırlanarak içime hazır hale getirilebilir. Bunun için yüzde 99 filtreleme özelliğine sahip Caffeo marka filtre kahve kağıdını makinenize yerleştirerek tek tuşla hazır hale gelmesini bekleyebilirsiniz. 80'li paket halinde satılan Brawi marka kahve kağıdını kahve makinesine yerleştirmeniz yeterli. Çift dikişleri sayesinde yırtılma olasılığını ortadan kaldırması ve yoğun filtreleme özelliğiyle kahveniz istediğiniz kıvamda demlenecektir. Birden fazla fincan kahve içmek istediğinizde veya dostlarınıza kahve ikram ederken en kullanışlı ve lezzetli aromayı elde etmek için kahve makinesi kullanmanız uygun olacaktır. İçerisinde bulunan su haznesini doldurarak, ayrı bir yerde bulunan kahve bölümüne filtre kahvenizi koyduktan sonra tek tuşa basmanız yeterlidir. Kahve makinelerinin su damlatma ve kahveyi demleme hızları en ideal olan şekilde seçildiği için kötü bir kahve elde etmeniz neredeyse imkansız hale gelir.

Kahvenizi ne kadar sert içeceğiniz size kalmış. Kahvesini sert sevenler Kahve Dünyası Filtre Kahve’yi tercih edebileceği gibi, özellikle sabahları yoğun uyaranlara sahip olan Valente Filtre Kahveden bir yudum alabilirsiniz. "Çok sert kahve bana göre değil, ama yine de kendime getirsin." diyorsanız arabica kahve çekirdeklerinden hazırlanmış Mehmet Efendi Colombian Filtre Kahve tam size göre. Sakin akşamların ve sohbetlerin en güzel destekçisi olması ve damağınızda bırakacağı isli tatla, daha yumuşak bir içime sahip olmasını istiyorsanız Lavazza Classico tercihiniz olması.

Kahvenizi pratik bir şekilde yapmanızı sağlayacak ev ve ofis kullanımı için uygun filtre kahve makinelerini kategorimizde inceleyebilir, sipariş verebilirsiniz.

Nasıl kahve sevdiğiniz ve hangi sertliğin size uygun olduğunu seçmek veya sadece yeni tatlar denemek için Avansas.com ayrıcalığıyla hemen satın alabilirsiniz.