Fotokopi Kağıtları

Toplam 18 sonuç
Stokta Yok

A4 Kağıt

İş yerleri ve okullarda en çok kullanılan kağıt ürünleri arasında yer alan A4 kağıdı, "dosya kağıdı" olarak da adlandırılır. Fotokopi kağıtları; fotokopi makinesi, yazıcılar ve faks makinelerinde kullanım için de uygundur. İş yerinizde toplantı notları, yazışmalar, sözleşmeler, beyannameler gibi farklı dokümanları kopyalayarak arşivlemenize destek olur. Çıktı almak dendiğinde akla gelen A4 fotokopi kağıdı, en sık kullanılan kağıt tipidir.

A4 Kağıt Boyutu ve Ölçüleri
210 mm x 297 mm boyutunda olan A4 kağıt, fotokopi çekilirken en çok kullanılan kağıt boyutudur. Metot defteri büyüklüğünde olan bu düz beyaz kağıtlar, günlük kullanım için idealdir. Renkli fotokopiler ya da siyah-beyaz basımlarda yüksek performans sağlar. Mürekkebi yaymadan ve fazla emmeden kaliteli baskı imkânı verir.

En Uygun A4 Kağıt Fiyatları
A4 kağıt fiyatları; ürünün gramajına, markasına ve adedine göre değişiklik gösterir. Bir top kağıt, 500 adet yapraktan oluşur. 1 koli ise 5 top kağıt; yani 2500 yapraktan oluşur.

Önemli belgeleri yedeklemek ya da belgelerin kopya sayısını artırmak için kullanılabilecek A4 fotokopi kağıtları; boyut, kağıt kalitesi ve markasına göre sınıflandırılıp farklı A4 kağıt fiyatları ile satılabilir. Ayrıca, gramajlı fotokopi kağıdı, farklı kalitelerde baskı almanızı sağlaması sebebiyle farklı fiyatlandırılır.

A3 Kağıt


Mimari planlar, organizasyon şemaları, zaman planları gibi geniş ölçekli materyallerin kağıda dökümü için ideal olan A3 kağıt ürünleri, boyut olarak A4 kağıttan daha büyüktür. Büyük projelerde kullanımı, malzeme tasarrufuna yardımcı olarak bir görseli birden çok kağıda basmanızın önüne geçer. Renkli fotokopiler söz konusu olduğunda oldukça şık bir kullanım sağlar. Ofis duvarlarınıza asılacak büyük görsellerde kullanım için idealdir.

A3 Kağıt Boyutu ve Ölçüleri
A4 fotokopi kağıdı ürününden 2 kat kadar daha büyük olan A3 kağıt, daha çok büyük dokümanların basımında kullanılır. 297 mm x 420 mm olan A3 kağıt, ikiye katlandığında iki adet A4 kağıt boyutunda olduğu için bir metot defterin bir tam yaprağı olarak kullanılabilir. Fotokopi makinesinin basım ayarlarının değişimi ile istediğiniz belgeyi A4 boyutundan A3 boyutuna getirerek kolaylıkla çıktı almanız mümkündür.

En Uygun A3 Kağıt Fiyatları
Kağıdın gramajı, mürekkebin dağılmamasını; bu sayede temiz ve okunaklı bir basım elde etmenizi sağlayan faktörlerden biridir. Ayrıca, kağıdın elde tok durmasını, kolaylıkla kullanılmasını, buruşmamasını da sağlar. 80 g veya 75 g ağırlığındaki fotokopi kağıtları, ideal kullanılmalıdır. A4 kağıdı ürününe göre daha az kullanılan A3 kağıdını farklı yaprak adetlerinde ve paket büyüklüklerinde en uygun fiyatları ile Avansas'tan satın alabilirsiniz. Üstelik, ücretsiz kargo fırsatından da yararlanarak daha ekonomik bir alışveriş gerçekleştirebilirsiniz.

A5 Kağıt


Daha çok kısa notlar için kullanılan A5 kağıt, yazıcıdan çıktısı alınabilen en ufak yaprak kağıt boyutudur. Bu sebeple de sık ve yüksek adette kullanılır. A4 fotokopi kağıdı ürününün tam anlamıyla yarısı büyüklüğündedir. Fotokopi makinesi, yazıcılar ve faks makinelerinde kullanım için uygun olan bu kağıtlar, ufak dokümanların basımı için idealdir.

A5 Kağıt Boyutu ve Ölçüleri
148 mm x 210 mm boyutunda olan A5 fotokopi kağıdı, A4 fotokopi kağıdı ürününün tam olarak yarısı büyüklüktedir. Küçük boy defter boyutunda olan A5 kağıt; toplantı notları, mektuplar, kısa yazılar için idealdir.

En Uygun A5 Kağıt Fiyatları
Ücretsiz kargo ile oldukça uygun satın alabileceğiniz A5 kağıtların fiyatları; paket büyüklüğü, yaprak adedi ve ürün gramajına göre değişiklik gösterir. A4 fiyatları ile kıyaslanınca daha uygun olan A5 kağıt, daha ekonomiktir. Avansas'ta bulunan farklı fiyat ve paket opsiyonları arasından bütçenize ve ihtiyacınıza en uygun A5 kağıdı seçerek kolayca satın alabilirsiniz.

Fotokopi Kağıdı Markaları


Avansas.com'da başta Avansas olmak üzere piyasada bulunan her türlü gramajlı fotokopi kağıdı ürününe ulaşabilirsiniz. Avansas'ta farklı markalarca üretilen fotokopi kağıtları bulunur. Başlıca markalar, aşağıdaki gibidir:
  • Avansas
  • Copier Bond
  • Navigator
  • SvetoCopy
  • Xerox
  • Vera
  • Copy Liva
  • Target
  • Master


Uygun yazıcı fiyatları ile de cazip seçenekler sunan Avansas.com’da farklı marka ve modellerini bulabileceğiniz kağıtları, okul ve ofisinizde bulunan farklı tip yazıcılardan çıktı almak için ve fotokopi makineleri ile rahatlıkla kullanabilirsiniz. Siyah-beyaz çıktılar ya da renkli fotokopiler için gönül rahatlığı ile kullanabileceğiniz kağıt ürünleri, hem bütçenize hem de ihtiyaçlarınıza uyum sağlar. Ücretsiz kargo fırsatı ile birden fazla top kağıt ve diğer kırtasiye malzemeleri arasından ihtiyacınız olanları alarak eviniz ya da iş yeriniz için bu çok kullanılan ürünü stoklayabilirsiniz.