Harici Harddiskler

Toplam 2 sonuç
3 Taksit

Aradığınız ürünü bulamadınız mı?

Formu doldurarak aradığınız ürünü bize iletin, sizin için ürünü bulalım.

Aradığınız Ürünü Bulamadınız mı?

Harici Harddisk Satın Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Günlük hayatımızda teknolojinin gelişmesiyle birlikte depolamak istediğimiz veriler artmaktadır. Örneğin, bir reklam ajansı gün içinde birçok müşteri ile görüşür. Bu müşterilerin her istediği logo tasarımını yapıp güvenli bir şekilde depolaması gerekir. Birçok veri depolama ürünleri vardır. Bunlar usb flash bellek, ssd harddisk ve harici harddisk seçeneklerdir.

Harici harddisk, taşınabilir depolama alanıdır. İstediğiniz bilgisayara takarak veri alışverişi yapabilirsiniz. Sadece iş yerlerinde değil kişisel olarak da sıklıkla kullanılır. Fotoğrafları ve diğer belgeleri uzun yıllar saklamak için harici harddisk kullanımı oldukça fazladır.

Harddisklerin birçok özelliği olduğu için satın alırken dikkat edilmesi gereken konular vardır. Bunları madde madde şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Harici harddiski nerede kullanacağınızı belirlemeniz sizin için faydalı olacaktır.
 • Nerede kullanacağınızı belirledikten sonra boyutunu seçmek önemli bir ayrıntıdır. Çünkü daimi olarak iş yeriniz ya da evinizde kullanmak için alıyorsanız ürün boyutunun büyük veya küçük olsa da sizi etkilemez. Ama sürekli taşımanız gereken bir harddisk almanız gerekiyorsa daha küçük boyutlu tercih etmelisiniz. Bu şekilde hem çantanızda alan açılır hem de hafif olacağı için taşımakta güçlük çekmezsiniz.
 • En önemli özelliklerden biri harici harddiskin kapasitesidir. İhtiyacınıza göre 500 GB harici harddisk, 1 TB harici harddisk, 2 TB harici harddisk ve hatta daha üst düzey bir harddisk ihtiyacınız varsa 3 TB harici harddisk, 4 TB harici harddisk, 6TB harici harddisk ve 10 TB harici harddisk satın alabilirsiniz.
 • Harici harddisk alırken kapasite ve boyuttan hemen sonra bakılması gereken özelliği disk dönüş hızıdır. Disk dönüş hızı yüksek ürünler tercih ederseniz zaman kaybına uğramadan hızlı bir şekilde aktarım gerçekleştirebilirsiniz.
 • Birçok markanın çeşit çeşit harici harddiski vardır. Markadan markaya fiyatlar değişmektedir. Avansas’tan satın alacağınız bütün harici harddiskler uygun fiyatlıdır. Güvenle sipariş vererek kullanabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Harici Harddiskler Hangileridir?

Harici harddiskler veri depolamanın en kolay ve en güvenli yoludur. Bilgisayara istediğiniz zaman takarak veri aktarımını kolay bir şekilde sağlayabilirsiniz. Verileri bir başka bilgisayara taşımak bu teknolojiyle oldukça basittir.

En çok tercih edilen harici harddiskler ihtiyaca uygun seçilmiş olanlardır. Çünkü sadece belge depolamak istiyorsanız büyük kapasiteli ürünler tercih etmenize gerek kalmaz. Eğer görüntü kalitesi yüksek fotoğraflar saklamak için kapasitesi yüksek harici harddiskler satın alabilirsiniz. Çünkü çözünürlüğü yüksek fotoğrafların boyutları büyüktür. Sıklıkla tercih edilen harddisk özellikleri şu şekildedir:

 • Darbelere karşı dayanıklı olmalıdır. Dayanıksız harddiskler darbe aldıklarında bilgilerinizin zarar görme ihtimali doğabilir.
 • Kapasitesi yüksek olmalıdır.
 • Boyutlarını ihtiyacınıza göre kendiniz seçmelisiniz. İster küçük ister büyük seçenekleri vardır.
 • Performans açısından üst düzey olmalıdır. Bu sayede hiç beklemeden verileri depolayabilirsiniz ya da aktarım sağlayabilirsiniz.
 • En çok tercih edilen harici harddisklerde çabuk bozulma ve arızalanma asla olmaz.
 • Hızlı oldukları için asla beklemenize gerek kalmaz. İşlem hızı yüksektir. İşlem hızlı bir şekilde gerçekleştirilirken harddiskte ısınma meydana gelmez.
 • Kalitelinin yanında uygun fiyatlı olmasına dikkat edilmelidir.

En Popüler Harici Harddisk Markaları Hangileridir?

Belgelerinizi kolay ve hızlı bir şekilde depolamak için harici harddisk kullanmalısınız. Bilgisayara bağlı olmadığı için her an yanınızda taşıyabilirsiniz. İstediğiniz bilgisayara takarak belge yükleyebilir ya da aktarım gerçekleştirebilirsiniz. Size sunduğumuz kaliteli ve uygun fiyatlı harici harddisk seçeneklerini değerlendirerek, veri aktarımlarını güvenli bir şekilde yapabilirsiniz.

Kullanışlı ve uygun fiyatlı ürünler kullanıcılar tarafından tercih edilirler. En popüler harici harddisk modelleri çeşit çeşittir. Örnek vermek gerekirse Samsung harici harddisk, Toshiba harici harddisk, Seagate harici harddisk ve Western harici harddiskler herkes tarafından güvenle kullanılırlar. Bunun sebebi ise markaların istenilen kalitede olmasıdır. Sizler de en popüler harici harddisk seçeneklerinden sipariş vermek için sitemizdeki seçenekleri değerlendirebilirsiniz.

Avansas’ta Hangi Harici Harddisk Markaları ve Modelleri Satılır?

Avansas üzerinden en kaliteli harddisk satışları yapılır. Bu kalitenin yanında aynı zamanda diğer web sitelerine oranla daha uygun fiyatlı ürünlere sahiptir. Satışta olan 2 tane harddisk markası vardır. Bunlar; Western harici harddisk ve Seagate harici harddisktir. Bunların özelliklerinden ve modellerinde örnekler verelim:

Western Harici Harddisk: Kalitesi ve hızı ile sıklıkla tercih edilen bir harici harddisk markasıdır. Kullanıcılar tarafından güvenle tercih edilir. Bunun sebebi ise ilk kez 3 yıl boyunca garanti veren harddisk markası olmasıdır. Kaliteli ve kullanışlı birçok modeli vardır. Bunlar:

 • Western Digital Elements 1 TB usb 3.0 siyah 2.5’’ (WDBUZG0010BBK- EESN)
 • Western Digital Elements 2 TB usb 3.0 siyah 2.5’’ (WDBU6Y0020BBK- EESN)
 • Western Digital Elements 5 TB usb 3.0 siyah 2.5’’ (WDBU6Y0050BBK- EESN)
 • Western Digital Elements 6 TB usb 3.0 siyah 3.5’’ (WDBWLG0060HBK- EESN)
 • Western Digital Elements 12 TB usb 3.0 siyah 3.5’’ (WDBWLG0120HBK- EESN)
 • Western Digital Elements taşınabilir disk 10 TB 12 usb 3.0 siyah 3.5’’ (WDBWLG0100HBK- EESN)
 • Western Digital My Passport taşınabilir disk 2 TB usb 3.2 2.5’’ siyah (WDBYVG0020BBK- WESN)
 • Western Digital My Passport taşınabilir disk 3 TB usb 3.2 2.5’’ siyah (WDBYFT0030BBK- WESN)
 • Western Digital My Passport taşınabilir disk 4 TB usb 3.2 2.5’’ siyah (WDBPKJ0040BBK- WESN)
 • Western Digital My Book Duo Raid depolama 6TB usb 3.1 3.5’’ siyah (WDBFBE0060JBK- EESN)

Seagate Harici Harddisk: Hızlı kurulumu sayesinde zamandan tasarruf sağlayabileceğiniz en kaliteli harddisk markalarından biri Seagate’dir. İhtiyacınıza uygun görünüm ve kapasitesini seçerek temin edebilirsiniz. Bu modellerden bazıları şunlardır:

 • Seagate Expansion 2,5’’ 1 TB STEA1000400 taşınabilir harddisk usb 3.0
 • Seagate Expansion 2,5’’ 2 TB STEA2000400 taşınabilir harddisk usb 3.0
 • Seagate Expansion 2,5’’ 4 TB STEA4000400 taşınabilir harddisk usb 3.0
 • Seagate Backup Plus Slim 2,5’’ 2 TB STHN2000401 taşınabilir harddisk usb 3.0
 • Seagate Backup Plus Slim 3,5’’ 8 TB STEL8000200 taşınabilir harddisk usb 3.0
 • Seagate Backup Plus Slim 2,5’’ 6 TB STEL6000200 taşınabilir harddisk usb 3.0

En Ucuz Harici Harddisk Nereden Alınır?

Harici harddiskler sürekli depolama yapanlar için sık sık kullanılan bir üründür. Sık kullanılan ürünlerin diğer ürünlere nazaran daha kaliteli olması gerekir. Çünkü kullanım sıklığı yoğun olduğu için kaliteli olması şarttır. Kaliteli ürünlerin pahalı olduğuna dair anlayışı Avansas yıkıyor. Hem kaliteli hem en ucuz harici harddisk satışının yapıldığı tek adres avansas.com’dur.

Avansas uygun fiyatları ile 5000’den fazla ürüne sahiptir. 450.000 firma tarafından güvenle kullanılır. TOBB güven damgasına sahip olan Avansas müşterileri tarafından sıklıkla tercih edilir. Güvenle oluşturduğunuz siparişinizi kolay bir şekilde ödeyebilmek için farklı ödeme seçenekleri mevcuttur. Ayrıca seçtiğiniz ürün kapınıza kadar güvenle gelir.

Harddisk Fiyatları Ne Kadar?

Harici harddisk kolay taşınabilmesi ve fazla bilgi depolaması ile kullanıcılar tarafından tam puan alır. Bunun yanında ssd harici harddisk kullanımı da oldukça yoğundur. Ama belgelerinizin boyutları büyük ise tercihinizi harici harddiskten yana kullanmalısınız.

Markadan markaya, kapasiteye, hızına ve boyutuna göre fiyatları değişmektedir. Detaylı bilgi almak için ürünleri inceleyebilir ve sipariş vermek istediğiniz ürünü kolay bir şekilde satın alabilirsiniz. Sizler de ucuz ve kaliteli harddisk arayışı içindeyseniz en doğru adres Avansas!