Zarf

Ofis çalışma ortamında kullanılan önemli malzemelerden biri de zarflardır. Pek çok çeşidi bulunan zarf içerisinde en çok kullanılan modeller CD/DVD ve mektup zarf, diplomat ve para zarfları, hava kabarcıklı zarf ile torba zarflardır. Kullanım amacı ve yerine göre tercih edilecek olan zarf modelleri önemli evrak ve materyallerin taşınması konusunda oldukça yardımcı olan ofis malzemeleridir.

Ofis çalışmalarında en çok kullanılan zarf çeşidi torba zarflardır. Evrak taşıma, yazışma gibi günlük işlerde çok tercih edilen torba zarf, evrakların zarar görmesini önler ve daha güvenli bir şekilde taşınmasını sağlar. Pratik silikon yapışkanı bulunan torba zarflar günlük işlerde yapıştırılmadan kullanılabilirken, önemli evraklar ve uzak mesafeye gönderilecek belgeler için yapışkanlı bölgeden kapatılarak kullanılır. Torba zarfların beyaz, gri, saman rengi gibi renk ve çeşitli ebat seçenekleri bulunur.

Hazırlanan çeşitli slayt, video, fotoğraf gibi dosyaların depolanarak saklanabileceği veya çoğaltılarak ilgili kişilere ulaştırılabileceği CD ve DVD’lerin zarar görmesini önlemek adına kullanılan CD/DVD zarf da çalışma hayatında sıklıkla kullanılan zarf modelleri arasında yer alır. Bunun yanı sıra iç bölgesinde hava baloncukları bulunan ve içerisine konulan kırılma ya da zarar görme riski olan ürünleri koruyarak taşımaya yarayan hava kabarcıklı zarf da oldukça kullanışlı yardımcı ürünlerden biridir.

Özellikle banka, muhasebe, tahsilat ve devlet kurumlarında kullanılan diplomat ve para zarf ise çeşitli banka kartları, kredi kartları, hesap ekstreleri, bilgilendirme mesajları, faturalar gibi belgeleri ulaştırma ve para taşıma amacıyla kullanılır.

İşiniz için gerekli olan en kullanışlı zarf modellerini belirleyip sepetinize ekleyerek kolaylıkla alışverişe başlayabilirsiniz.