Zarflar

Toplam 27 sonuç
BunlarıBiliyor muydunuz?

Tonerlerin, mürekkebi toz halinde püskürttüğünü ve modeline göre 6000 sayfaya kadar çıktı verebildiğini biliyor muydunuz?

Aradığınız ürünü bulamadınız mı?

Formu doldurarak aradığınız ürünü bize iletin, sizin için ürünü bulalım.

Aradığınız Ürünü Bulamadınız mı?

Avansas’ta Hangi Zarf Çeşitleri Bulunur?

Zarflar, özellikle iş ortamında fazlasıyla kullanılan kağıt ürünleri arasında yer alır. Bu gereçlerin pek çok çeşidi bulunmakla beraber en çok kullanılan türleri, resmi evraklar için gerekli olanlardır. Avansas’ın güvenli alışveriş hizmeti altında sunduğu kağıt zarf çeşitleri; mektup zarfı, diplomat zarfı, torba zarf, hava kabarcıklı zarf ve CD/DVD zarfı şeklinde olmaktadır. Önem arz eden belgelerin ve eşyaların taşınmasında büyük rol oynayan bu zarf türleri, kullanılacağı alana göre tercih edilmelidir.

Mektup Zarfı

Eğer mektup zarfı kullanmak istiyorsanız bu alanda seçebileceğiniz çok sayıda çeşit bulunmaktadır. Sadece mektup yollamak amacıyla kullanılmayan bu ürünler, herhangi bir parti, açılış ya da düğün gibi organizasyonlarda da tercih edilmektedir. Davetiyelerin koyulduğu zarflar, gönderilen kişi için estetik bir görünüm sunmaktadır.

Geçmişte bu iletişim araçları zarf açacağı ile açılmaktaydı. Günümüz dünyasında geleneksel mektup arkadaşlığı sona erse de bazen insanlar hala eski alışkanlıklarını devam ettirebilmektedir. Bu anlamda, küçük değerli notlar için bazen mektup zarfı kullanılabilmektedir.

Ofis ortamları için ise mektup zarf kullanımı daha çok gerekli yazışmalar, bildirimler ve arşivleme gibi süreçler için gereklidir. Özellikle eğlence amaçlı aktivitelerde kullanılan zarflar, şeffaf olarak tercih edilebilmektedir. Hatta bazı durumlarda A6 lacivert zarf gibi seçenekler dahi bulunmaktadır. Bu durumda mektup zarfı fiyatı da farklılık gösterebilmektedir.

Diplomat Zarfı

Ofis ortamlarının vazgeçilmezi olan diplomat zarflarının bir diğer adı da pencereli zarftır. Bu zarf türlerinin üzerinde ait olduğu firmanın çeşitli bilgileri ile logosu yer alabildiği gibi, talep edilmesi durumunda da anında basılabilmektedir. Kullanacak şirketin arzusuna göre farklı renklerde olabilen diplomat zarfı; siyah, kırmızı, kahverengi ve bordo renk seçeneklerine sahiptir. Genel olarak standart tipi beyaz olmakla beraber, farklı renk alternatifleri ile her zevke hitap etmektedir.

Şirketlerin kurumsal yapısına vurgu yapan diplomat zarfları, çeşitli evrakları ve faturaları barındırmaktadır. Para zarfı da denen bu gereçlerin penceresiz modelleri de mevcuttur. Bu sayede diğer şirketlerle olan yazışmalarda ya da kağıt gönderiminde rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Kurumsal şirketler, evraklardan arşivlemeye kadar her alanda diplomat zarflarını tercih ettikleri için toptan bir şekilde satın almaktadır. Eğer kullanım amacınız para vb. tarzı değerli eşyalar ise penceresiz modelleri düşünebilirsiniz. Ancak sadece fatura gönderimi gerçekleştireceksiniz pencereli modeller daha doğru bir seçim olacaktır.

Özellikle devlet kurumları, banka, tahsilat ve muhasebe gibi alanlarda kullanılan bu zarf türü; hesap ekstreleri, faturalar, kredi kartları, banka kartları, para ve bilgilendirme mesajlarını iletmek amacıyla tercih edilmektedir.

Torba Zarf

Dosyalama ve arşivleme alanında en çok tercih edilen zarf türleri arasında yer alan torba zarf, ofis ortamlarında sıklıkla kullanılmaktadır. Oldukça pratik olmasıyla beraber çeşitli belgelerin içine yerleştirilmesi için ideal olan bu gereçler, aynı zamanda evrakların kategorize edilmesinde rol oynamaktadır.

Çeşitli raporların saklanması için en doğru tercihlerden olan torba zarflar sayesinde, masa üzerinde yer alan eşyaların dağınıklık yaratması gibi sorunlar da ortadan kalkmaktadır. Kullanışlı yapısıyla birlikte ebat olarak büyük olan bu zarflarda, kilitli zarf alternatifleri de bulunmaktadır. Böylelikle yapıştırma ihtiyacı duymadan istenilen zamanda kullanılabilmektedir.

Ayrıca silikon yapışkanı sayesinde günlük işlerde kullanımı da pratiktir. Tek yapmanız gereken, yapışkanlı kısmı kapatmak olacaktır. Torba zarf modelleri için ölçü birimleri; A3, A4 ve A5 zarf şeklinde olmaktadır. Bu anlamda beklentilerinize yönelik bir tercihte bulunmanız en doğrusu olacaktır. Ek olarak renk seçenekleri de kısıtlı olan bu zarflarda kullanılan renkler genel olarak kraft, gri ya da beyaz olmaktadır.

Hava Kabarcıklı Zarf

Hava kabarcıklı zarflar, içine konulan eşyaların herhangi bir darbe almasını engelleyen ürünlerdir. Oluşabilecek bir çarpma durumuna ya da hasara karşı koruma imkanı sağlayan bu zarflar, balonlu zarf olarak da bilinmektedir. Bu tip zarfların tercih edilmesindeki en önemli faktör, postalanması gereken bir kargo işleminde taşınan önemli belge veya eşyanın zarar görmeden karşı tarafa ulaştırılmasıdır.

Hava kabarcıklı zarf sayesinde hiçbir dosya hasar görmemekte ve sağlıklı bir şekilde iletilmektedir. Dayanıklı olduğu kadar şık bir sunuma da sahip olan bu zarflar, koruma birer zarf vazifesi görmektedir. Hava kabarcıklı zarfların pek çok ebatı bulunmaktadır. Bu anlamda çeşitli işlevleri olan bu zarflara farklı boyutlardaki eşyalar sığabilmektedir.

Renk olarak ise sadece sarı zarf seçeneği mevcuttur. Ayrıca Avansas güvencesiyle oldukça ekonomik fiyatlara satılan hava kabarcıklı zarflar, ambalaj gibi maliyetlerin de düşürülmesini sağlamaktadır.

CD/DVD Zarfı

Kullanıcılar tarafından tercih edilen diğer zarf çeşidi ise CD/DVD zarfı olmaktadır. Pencereli bir yapıya sahip olan bu ürünler, karşı tarafa rahatlıkla etiket bilgisini sunmaktadır. Diğer kalın karton çeşitlerinden farklı olan CD/DVD zarflarının, penceresiz modelleri de mevcuttur. Bu tip zarflar ise genelde ürünle ilgili bilgi vermek istemeyen kişilerce kullanılmaktadır.

CD’lerin korunmasına yönelik büyük fayda sağlayan bu ürünler, bir toplantı esnasında iletilmesi gereken CD’lerin çizilmeden gerekli yerlere ulaşmasını sağlamaktadır. Ayrıca karşı taraf için şık bir görünüm sunmaktadır. Bu sayede alıcı için özenli bir tutum sergilediğinizi göstermiş olursunuz.

CD’ler çeşitli bilgilerin, fotoğrafların, slaytların ve dosyaların depolanmasını gerçekleştiren birimlerdir. Bu anlamda, çoğaltılabilir ve gerekli görülen yerlerle paylaşılabilir. Önemli verilerinizin zarar görmemesi adına, siz de CD zarfı kullanabilir ve olası kırılmalara karşı profesyonel önlem alabilirsiniz.

Mektup Zarfı Çeşitleri Nelerdir?

Günümüzde sıklıkla kullanılan mektup zarfı, genelde dikdörtgen boyutta olmaktadır. Ancak bazen kare formda da tercih edilebilmektedir. Farklı boyutlardaki kullanımı ise daha çok çeşitli davetiyeler ve etkinlikler için yaygındır.

Standart ölçüleri 13 x 18 olan mektup zarfları, ihtiyaca göre değişik ölçü seçeneklerine sahiptir. Eğer üzerine mühür basılacaksa, ağız kısmı yapıştırılmadan kullanılan bu ürünlerin nadir de olsa A2 zarf ölçüsü de bulunmaktadır. Klasik mektup zarfı, iş yerleri için tercih edilebildiği gibi; çeşitli aktiviteler, organizasyonlar, törenler ve partiler için de kullanılabilmektedir.

Zarf Boyutları Önemli midir?

Zarf boyutları çok çeşitli olmakla beraber en çok kullanılan ölçüler; 15 x 15, 10 x 15, 12 x 17 ve 15 x 21 olmaktadır. Tabii, bu ölçü seçenekleri de zarfın türüne göre farklılık göstermektedir. Bu anlamda tercih edeceğiniz zarfın boyutu, ürünün hangi alanda ve ne amaçla kullanılacağı konusunda önem arz etmektedir. Eğer bir çiçeğin yanına zarf ekleyecekseniz, bu zarfın boyutu ile resmi bir evrakta kullanılan zarfın boyutu muhakkak farklı olacaktır.

Avansas’tan Toptan Zarf Alışverişi Yapılır mı?

Avansas ile ihtiyaç duyduğunuz kadar zarf alışverişi yapma imkanınız vardır. Bu anlamda toptan satın alma işlemi gerçekleştirmek için istediğiniz ürün sayısını sepete eklemeniz yeterli olacaktır.

Avansas’ta Zarf Fiyatları Ne Kadar?

Zarflar her ne kadar basit bir görünüme sahip olsa da fonksiyonel özellikleri sebebiyle günlük işlerimizi oldukça kolaylaştırmaktadır. Özellikle ofis ortamları için vazgeçilmez olan bu ürünler, çeşitli boyut seçenekleri ile ihtiyaca yönelik performans sergilemektedir. Pek çok markaya ait zarf modeli bulunmakla beraber, her birinin fiyatlandırma politikası da farklı olmaktadır.

Standart ölçüler dışında özel tasarım ürünlerin de yer alabileceği zarf kategorisinde, sabit bir fiyat aralığı bulunmamaktadır. Bu anlamda zarf fiyatları, ürünün modeline ve ölçüsüne göre değişkenlik göstermektedir. Siz de Avansas ile zarf kategorimizi inceleyebilir ve avantajlı fiyat tekliflerimizden faydalanabilirsiniz.