Toplam 6 sonuç

Karton Klasör

Karton klasör çeşitleri, ofislerde ve evlerde bulunan dosyaları saklamak amacıyla sıklıkla kullanılır. Geniş klasör modelleri sayesinde daha fazla evrak rahatlıkla saklanabilir. Bir kere satın alındıktan sonra uzun yıllar boyunca kullanılabilen ürün grupları arasında yer alan karton klasörler, geri dönüştürülebilir malzemelerden üretilir. Ofislerin vazgeçilmez kırtasiye malzemeleri arasında yer alan karton klasör çeşitleri, birçok farklı renk seçeneği ile tüketicilerin karşısına çıkıyor.

 

Karton Klasör Nedir? Nasıl Üretilir?

Bilinen ilk karton klasör çeşitlerinin Alman mucit Friedrich Soennecken tarafından 1886 yılında icat edildiği biliniyor. Alman Leitz şirketinin kurucusu olan Louis Leitz, karton klasörlerde önemli değişiklikler yaparak karton klasör çeşitlerinin daha popüler olmasını sağladı. Leitz, aynı zamanda karton klasörlerin sırt bölümünde bulunan parmak deliğinin de mucididir. Günümüzde birçok ülkede birçok farklı karton klasör çeşidi kullanılıyor. Günümüzde yaygın olarak kullanılan klasörlerin iki kapağı arasındaki uzunluk yaklaşık 108 mm’dir. Öte yandan geniş klasör çeşitleri, daha uzun olabiliyor. Karton klasörlerde yer alan parmak deliğinin genel ölçüsü ise 80 mm civarındadır.

 

Geniş Karton Klasör Çeşitleri

 • Karton klasör çeşitleri arasında önemli bir yeri olan geniş klasörler, A4 boyutundaki tüm belgeleri rahatlıkla saklayabilmek üzere tasarlanıyor.
 • Geniş klasörler, 7,5 cm sırt genişliği ile çok sayıda belgenin ve kağıdın kolaylıkla saklanabilmesine olanak tanıyor.
 • 27 x 32 cm ölçüleri ile bilinen geniş klasör çeşitleri, her türlü rafa kolaylıkla girebiliyor. Üstelik alt tarafındaki parmak deliği ile raflardan kolaylıkla çıkarılabiliyor.
 • Geniş karton klasörlerde evrakların ve diğer dosyaların daha kolay klasöre eklenebilmesi için 2 halkalı metal mekanizma kullanılıyor. 2 halkalı metal mekanizma, büyük ve küçük tüm kağıtların geniş klasörlerde rahatlıkla saklanabilmesine olanak tanıyor.
 • 500 sayfa kapasitesi sayesinde sıkça tercih edilen geniş karton klasörler, en çok ihtiyaç duyulan kırtasiye ürünleri arasında yer alıyor. Üstelik geniş karton klasör fiyatı da, uygun bir fiyat aralığında bulunuyor. 
 • Öte yandan geniş klasör çeşitleri arasında A5 boyutundaki belgeleri saklamak için uygun modeller de bulunuyor.

 

İpli Karton Klasör Çeşitleri

 • İpli klasör çeşitlerinde metal mekanizma yerine kağıtları bir arada tutmak için bir adet ipli mekanizma bulunur.
 • 27 x 32 cm ve 28 x 32 cm olarak iki farklı ölçüye sahip karton klasörler, birçok rafa kolaylıkla sokulabiliyor.
 • pli klasör çeşitleri, 330 sayfalık dar karton klasör ve 500 sayfalık geniş klasör modelleri ile dikkat çekmeyi başarıyor.
 • İpli klasör çeşitlerinin sırt ölçüsü 5,5 cm ve 8 cm olarak biliniyor. Böylelikle klasörler çok sayıda evrakı içine alabiliyorlar.
 • İpli klasör çeşitleri, genellikle A4 boyutundaki dosyaların saklanması için sıklıkla tercih ediliyor. Üstelik ipli karton klasör fiyatları da oldukça uygundur ve böylelikle ipli klasörler çok sık kullanılıyor.

 

Karton Klasör Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

 • Karton klasörler, fatura gibi önemli belgelerinizin düzgün bir şekilde saklanmasını sağlar. Böylelikle istediğiniz faturaya veya belgeye istediğiniz zaman kolaylıkla erişebilirsiniz.
 • Bir iş yeri sahibiyseniz ve fiyat listesi için bir yeriniz yoksa, klasörleri birer ürün kataloğu olarak kullanabilirsiniz.
 • Fotoğraf sanatçıları, fotoğraflarını ve görsel tasarımlarını karton klasörler sayesinde rahatlıkla herkese gösterebilirler.
 • Karton klasörler; okulla ilgili belgeleri, ev ödevlerini sınav kağıtlarını saklamak için ideal araçlardan biridir.
 • Karton klasörler, posta pulu veya kartpostal koleksiyonu yapan kişiler tarafından da koleksiyon yaptıkları eşyaları saklamak için kullanılabilirler.
 • Aileler, karton klasörleri bir fotoğraf albümü olarak kullanmayı deneyebilirler.

 

Sizin İçin En İyi Karton Klasör Hangisi?

 • Belgelerinizin hangi kağıt formatında basıldığı karton klasör seçiminde önemli rol oynuyor. A4 ve A5 kağıt formatındaki belgeler için farklı karton klasör çeşitlerini tercih edebilirsiniz.
 • Eğer tek bir kategoride fazlaca evraka sahipseniz, geniş karton klasör çeşitlerine öncelikli olarak göz atmalısınız. Böylelikle daha çok evrakı tek bir klasörde saklayabilirsiniz.
 • Öte yandan daha az miktarda evraka sahipseniz, dar karton klasörler de işinizi görecektir.
 • Metal mekanizmalı ve ipli karton klasörler, kullanım kolaylığı bakımından hemen hemen aynıdır. Hangi klasör tipinden hoşlanıyorsanız, o klasör tipini tercih edebilirsiniz.
 • Karton klasörlerde birçok farklı renk seçeneği bulunur. Seçeceğiniz karton klasörün rengi, tamamen sizin beğeninize kalmış.
 • Karton klasör markaları arasında en çok Avansas ve Detay markaları tercih ediliyor. Üstelik söz konusu markaların karton klasör fiyatı da son derece uygundur.

 

Avantajlı Karton Klasör Fiyatları İçin Doğru Adres: Avansas

Karton klasör fiyatları markadan markaya değişiklik gösterebiliyor fakat siz Avansas sayesinde en kaliteli karton klasörleri oldukça uygun fiyata satın alabilirsiniz. Üstelik Avansas, klasörlerin yanı sıra telli dosya çeşitleri gibi diğer kırtasiye ürünlerini de oldukça uygun fiyatlarla kullanıcılara sunuyor. Karton klasörlerin önemli bir alternatifinin de plastik klasörler olduğu biliniyor. Üstelik plastik klasör fiyatları da uygun seviyelerde seyrediyor. Avansas’ın ürün yelpazesinde kırtasiye ürünlerinden gıda ürünlerine kadar birçok farklı ürün grubu bulunuyor. Avansas’ın ürün çeşitliliği, markanın sıklıkla tercih edilmesini sağlıyor. Avansas, zengin ürün çeşitliliğinin yanı sıra kolay sipariş aşamaları ile de tüketicilerin ilgisini çekmeyi başarıyor. Markanın sunduğu ödeme seçeneklerinin arasında kredi kartı ve banka kartı bulunuyor. Avansas, sunduğu kolay değişim ve iade özellikleri sayesinde güvenilir olduğunu herkese kanıtlıyor. Markanın sunduğu ücretsiz kargo seçeneği sayesinde kullanıcılar, teslimat sırasında hiçbir ücret ödemiyor. Üstelik Avansas’tan aldığınız tüm ürünler, 1 iş günü içerisinde size teslim ediliyor.