Telsiz (Dect) Telefonlar

Toplam 13 sonuç

Dect Telefonlar

Ofislerin vazgeçilmezlerinden olan dect telefonlar son yıllarda gelişen teknolojiyle birlikte, sıradan telsiz telefon görevinden farklı olarak kullanıcılara yeni seçenekler de sunuyor. Özellikle ofis ve iş yerlerinde, pratik bir şekilde iletişim sağlamayı, hat aktarmayı, kişiye özel tanımlı telefon rehberleri oluşturmaya yarayan sistemleri sayesinde bu telefonlar, büyük kolaylık sağlamaktadır. Fonksiyonel özellikleri sayesinde dect telefonlar sıradan bir sabit telefonun yapabileceğinden çok daha fazlasını, rahatlıkla yapabilme imkanı sağlar.

Dect telefonlar kesintisiz ve uzun süreli konuşma özelliklerinin yanında, yine uzun süreli bekleme özellikleriyle de kullanıcılara büyük avantajlar sunar. Aynı zamanda arayan numarayı gösterme, son arayan numaraları kaydedip listeleyebilme ve tek tuşla arama atayabilme özellikleri sayesinde basit bir sabit telefondan çok daha fazla işleve sahiplerdir.

Farklı markaların ürettiği çeşitli dect telefon modellerinde ayırt edici alternatif seçenekler de bulabilmek mümkün. Kapalı alanlarda çeşitli uzaklıklarda iletişim kurabilme özellikleri kayıt altına alınabilen telefon numarası sayıları ve çeşitli zil sesi seçenekleri telefonların kalitesine ve modeline göre değişebilmektedir. Bu noktada önemli olan sizin ihtiyacınızı karşılayacak donanımdaki dect telefonu bulabilmeniz ve sahip olmanızdır.

Her şirketin ve ofisin kendine has gereklilikleri vardır. Bazı şirket ofisleri geniş alanlarda yapılanmışken bazıları da tek bir katta kısıtlı bir alanda konumlanmıştır. Yine her şirketin çalışan sayısı farklıdır. Bazı şirketler kalabalık ve büyük ekiplerle çalışmak durumundayken bazıları daha küçük bir ekiple çalışırlar. Bu farklılıklar, telsiz telefonların ya da gelişmiş teknoloji ürünü dect telefonların hangi niteliklerde tercih edilmesi gerektiği konusunda fikir sahibi olunmasını sağlar. Ucuz ve basit yapılı bir dect telefon bazı şirketlerin rahatlıkla işini görürken bazıları için daha gelişmiş özelliklere ve donanımlara sahip cihazlar gerekir.

Tüm bunların dışında telefonun hangi amaçla hangi işler için kullanıldığı da büyük önem taşımaktadır. Örneğin telefonda uzun süreler kalıp bilgi aktarmayı gerektiren işlerde kesintisiz konuşma süreleri ve telefonda bekleme saatleri büyük önem taşımaktadır. Bu tarz işler için dect telefon sahibi olmak isteyenler daha uzun süreler konuşma ve telefonda bekleme seçenekleri sunan, daha kaliteli telefonları tercih etmelidir. Daha sıradan kullanımlar için ucuz ve ekstra özellikleri olmayan dect telefonlar da günlük işlerinizi rahatlıkla karşılayabilmeniz için yeterli olacaktır.