Soğuk Kahveler

Toplam 0 sonuç

Aradığınız ürünü bulamadınız mı?

Formu doldurarak aradığınız ürünü bize iletin, sizin için ürünü bulalım.

Teşekkürler, ürün talebiniz alınmıştır.

Yılların eskitemediği bir ürün olan ve tiryakilik yaratan kahve, son yıllarda ortaya çıkan çeşitleriyle neredeyse her damak tadına özel hale gelmiştir. Granül kahve çeşitlerinin yanı sıra filtre kahve ve kapsül kahve çeşitleri ile ürün ağını genişleten kahve markaları, sıcak havalar için ise soğuk kahveyi geliştirmiştir.

Yaz aylarında da kahve keyfinden mahrum kalmamak ve biraz da serinlemek isteyenler için soğuk kahve, en sevilenler arasına girmeyi başarmıştır. Turistik mekanların ve sahil kenarlarının favori içeceği haline gelen bu kahveler; Türk kahvesi, latte, espresso ve cappuccino gibi sıcak içilen lezzetlerin farklı aromalarla zenginleştirilmesiyle hazırlanır.

Soğuk kahve hazırlamanın pek çok yöntemi vardır. Sıcak olarak hazırlanan kahvenin buzdolabında soğutulması ya da içerisine buz eklenmesiyle hazırlanabilir. Fakat, doğrudan soğuk olarak hazırlama yöntemleri de vardır.

Bu iki hazırlama yöntemi arasında belirli farklılıklar bulunur. Sıcak demleme esnasında, sıcak su kahveyi daha hızlı çözer. Fakat, soğuk demlemede kahvenin çözülmesi için daha fazla zaman gerekir. Bu nedenle, soğuk kahve lezzeti daha uzun süreçler sonunda ortaya çıkar.

Soğuk Kahve Sağlığa Zararlı mıdır?

Sağlıklı demleme yöntemiyle elde edilen kahvelerin sağlığa herhangi bir zararı yoktur. Aksine, kahvenin bilimsel çalışmalarla da kanıtlanmış birçok faydasından bahsetmek mümkündür:

 • Sabahları zor uyananlar ve kendine gelmekte zorlananlar için iyi bir yardımcıdır.
 • Kalp hastalıklarına ve damar sağlığının korunmasına olumlu etki yapar.
 • Diyabet riskini azaltıcı etkisi vardır.
 • Beyin kaynaklı hastalıkların oluşma riskini azaltır.
 • Strese karşı rahatlatıcı etki yapar.
 • Sıcak kahvenin yol açtığı mide yanması, gaz ve ağrı gibi durumlar meydana gelmez.
 • Enerji vererek, odaklanmayı kolaylaştırır.

Her içecek gibi kahve de aşırı miktarlarda tüketildiğinde, bazı sağlık problemlerine yol açar. Bunun nedeni, içeriğinde bulunan kafeindir. Kafein aşırı tüketildiğinde çarpıntı, uykusuzluk, sindirim problemlerine yol açar. Uygun oranlarda tüketildiğinde ise sağlığınız için herhangi bir zararı olmayan soğuk kahveler, yoğun iş temposu arasında rahatlatıcı bir etki yapar.

Soğuk Kahve Çeşitleri Nelerdir?

Soğuk kahve çeşitleri konusunda çok fazla alternatif vardır ve şekerli veya şekersiz olarak tüketilebilirler. Bu sayede, formuna dikkat edenler ve şeker kullanmaması gereken kişiler için sağlıklı bir içim sunulur. Ayrıca, vanilya ve çikolata gibi farklı aromalarla zenginleştirilen kahveler, kahveyi sade içemeyenler için ideal seçenekler sunar.

Toz halinde satılan hazır soğuk kahve çeşitlerinden damak tadınıza uygun olanları tercih edebilirsiniz. Bunun yanında, içilebilir yapıda olan hazır kahveler de vardır. Hazır olarak size sunulan ürünlerin yanı sıra kendiniz de kolay bir şekilde soğuk kahve hazırlayabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken, evinizde ya da iş yerinizde bulunan farklı çeşitlerde sıcak kahveleri soğutarak tüketmektir.

Soğuk kahve dendiğinde akla özel hazırlanış biçimleri olan lezzetler de gelir. Frappe, cold brew, iced americano, dalgona ve dondurmalı kahve lezzetlerini hazırlayarak eşsiz tatlar ortaya çıkarmanız mümkündür.

Frappe; süt, su, granül kahve karıştırılması sonucu elde edilir. Hazırlanması oldukça kolay olan bu lezzeti, evinizde ya da ofisinizde hazırlayarak arkadaşlarınıza ikram edebilirsiniz. Cold brewin frappeden farkı ise çekilmiş kahve ile hazırlanmasıdır. Iced americano, su ve espressodan elde edilir. Dalgona ise şeker içeren bir kahve türüdür.

Filtre kahve lezzetinden hoşlananlar, evde ya da ofisinde soğuk filtre kahve hazırlayabilir. Fakat bu biraz zahmetli bir yoldur. French pressin içerisinde hazırlayabileceğiniz filtre kahve, buzdolabında yaklaşık 14-15 saat kaldıktan sonra hazır hale gelir. Oda sıcaklığında ise 12 saat demlenmeye bırakmak yeterlidir. Daha kısa sürede bu lezzete ulaşmak için oda sıcaklığında bekleterek, içerisine buz ekleyip tüketebilirsiniz.

Hazır Soğuk Kahve Çeşitleri Hangi Koşullarda Saklanmalıdır?

Hazır soğuk kahve çeşitleri açılmadığı sürece serin, kuru ve rutubet almayan yerlerde saklanmalıdır. Bu sayede tazeliğinden hiçbir şey kaybetmez. Soğuk kahve markalarına ait toz halinde satılan ürünler, hazırlandıktan sonra buzdolabında saklanmalıdır.

İçime hazır olarak satılan ürünler ise eğer soğuk tüketilecekse buzdolabında saklanabilir. Bu sayede, her an tüketime hazır hale getirilir. Fakat, açıldıktan sonra en fazla bir gün içerisinde tüketilmesi tavsiye edilir.

Avansas’ta Satılan Soğuk Kahve Markaları Güvenilir ve Kaliteli midir?

Alacağınız ürünün kaliteli ve güvenilir yapıda olması hem sağlığınız için hem de gereksiz harcamaları önlemeniz için son derece önemlidir. Gıda ürünlerinin sağlıksız yapıda olması, zehirlenmelere varan sorunlara yol açar. Biz de bunun bilincinde olduğumuz için sizlere her zaman en kaliteli markalara ait ürünleri sunuyoruz.

Kahveleri serin ve kuru bir ortamda, uygun saklama koşulları altında saklıyoruz. Tedarik zincirinde uyulması gereken kurallara harfiyen uyarak, kahvelerin ambalajlarını darbelerden ve delinme riskinden koruyoruz. Bu sayede, markaların kaliteli yapıda olan ürünlerini hiçbir zarar görmeden kapınıza teslim ediyoruz.

Nescafe Soğuk Kahve

Kahve denince ilk akla gelen isim olan Nescafe, soğuk kahve lezzetleriyle de farklılığını ortaya koyar. Toz halinde ve hazır içilebilir formda satışa sunulan ürünler, en sağlıklı üretim koşullarında hazırlanarak sizlere ulaştırılır. Ürünlerin içeriğinde sağlığa zararlı herhangi bir madde bulunmaz. Domuz yağı ve katkılarını ürünlerinde asla kullanmayan Nescafe, sizlere sağlıklı bir içim için gereken bütün özellikleri sunar.

Teneke ambalajında sizlere sunulan Nescafe Xpress ürünleri, yaz aylarında havuz kenarında ya da sahilde serinlemek için eşsiz bir fırsat sunar. Harekete doyamayanlar ve hep enerjik olanlar için bu kahveler, ferahlamak adına birebirdir. Bu kahvelerin içeriğinde süt ve çözünebilir kahve yer alır. Yumuşak içim sunan çeşitlerinin yanı sıra sert içim sunan çeşitleri de oldukça lezzetlidir.

Evlerin ve iş yerlerinin yıllardır vazgeçilemeyen toz içeceği olan Nescafe 3’ü 1 Arada, soğuk içim lezzetiyle de yaz aylarının vazgeçilmezi olmuştur. Kalitesini 2020 Tüketici İnovasyon Ödülü’nü alarak da tescilleyen bu lezzet, günün her anında ve her yerde içilebilir. Kahve, soğuk suda hızlı bir şekilde çözünen parçacıkları ile pratik bir şekilde hazırlanır.

Nescafe soğuk kahve yapımı için farklı meyveler, dondurma ya da soslar kullanabilirsiniz. Nescafe Classic içerisine ekleyeceğiniz soğuk sütle de kahvenizi hazırlayabilirsiniz. Parçalanmış meyveler ve kremayla süslediğiniz içeceğinizle kendinize özel bir tat yaratmanız mümkündür.

Soğuk Kahve Kalorisi Ne Kadardır?

Formuna dikkat edenler için kahveden elde edecekleri kalori oldukça önemlidir. Bu nedenle, yüksek kalorili kahve türlerini tercih etmezler. Soğuk kahve kalorisi; tüketilen kahvenin miktarına, içeriğinde bulunan aromalara bağlı olarak farklılık gösterir. Şekersiz soğuk kahve çeşitlerinin ve sade kahvelerin kalorisi daha düşüktür.

Nescafe soğuk kahve çeşitlerinin 100 ml için kalori oranları şu şekildedir:

 • Nescafe Xpress Çikolatalı 250 ml kahve; 221/52 kj/kcal,
 • Toz halinde satılan Nescafe 3’ü 1 Arada Ice 13,8 g ürününün 159/38 kj/kcal,
 • Nescafe Xpress Orijinal 250 ml’de 176/42 kj/kcal,
 • Nescafe Xpress vanilya 250 ml’de 214/51 kj/kcal,
 • Kahvede sade lezzetlerden hoşlananların bir numaralı tercihi olan Nescafe Xpress Black 250 ml ise 106/25 kj/kcal kalori oranına sahiptir.

Soğuk Kahve Fiyatları Ne Kadardır?

Kahvelerin fiyatları, ürünün markasına ve adedine göre farklılık gösterir. Sayfamızda yer alan ürünler sizlere en uygun fiyatlardan sunulur. Bu nedenle toptan alışveriş yaparak çok sayıda ürünü aynı anda satın alabilirsiniz.