2023 Ramazan Kolisi

Toplam 0 sonuç

Aradığınız ürünü bulamadınız mı?

Formu doldurarak aradığınız ürünü bize iletin, sizin için ürünü bulalım.

Teşekkürler, ürün talebiniz alınmıştır.

Ramazan kolisi, içerisinde en temel ihtiyaçların yer aldığı gıdaların bulunduğu paketlerdir. Aynı zamanda bu kutsal ayda yardıma ihtiyacı olan insanlara verilen en güzel ve en anlamlı hediyelerden biridir.

Ramazan ayının yaklaşmasıyla Avansas, ramazan kolilerini satışa sunmaktadır. Farklı boyutlara sahip olan ramazan kolileri genellikle büyük, orta ve küçük seçenekleri ile karşımıza çıkmaktadır. Avansas tüketicilerinin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak bu kolilerin içerisine erzak türü bakliyat, yağ, salça, şeker ve çay gibi öncelikli yiyecekleri koymaktadır. Ramazan kolisi dağıtacak olan kişiler aldıkları paket içeriğinin dışında ürünlerin sadece fiyatına değil, kaliteli ve hızlı teslimata da büyük önem vermektedirler.

Ürün çeşitliliğine oldukça büyük önem veren tüketiciler, alacakları ramazan kolilerinde her evin ihtiyacı olmazsa olmaz ürünlerin olmasına dikkat etmektedir. Ramazan kolisi alanların paket tercihi yaparken dikkat etmesi gereken diğer noktalar da şunlardır:

 • Ramazan kolisi içerisinde bulunan ürünlerin güvenilir markalardan oluşturulması gerekmektedir.
 • Ramazan ayında en çok tüketilecek gıdaların bulunmasına dikkat etmeleri gerekir.
 • Ürünlerin gramajlarını ve son tüketim tarihlerini kontrol etmelidirler.
 • Ramazan kolilerini aldıktan sonra hızlı ve sorunsuz bir şekilde paketin eline ulaşmasını sağlamalılar.
 • Ürün seçimlerinin ve gönderimin pratik olması gerekmektedir.

Ramazan kolilerini alacak kişiler bu konuda beklentilerini en üst seviyede tuttuklarından dolayı ürünlerin en sağlıklı biçimde eline ulaşmasını beklemektedir. Ramazan ayında sadece sahur ve iftar öğünleri olduğundan dolayı yemekler ayrı bir özenle yapılmaktadır. Sahurda yenilecek gıda ve yemeklere de ayrıca dikkat edilmektedir. Özellikle doyurucu olması için vücudun günlük ihtiyacını karşılayacak biçimde yenmesine önem verilmektedir. Bu açıdan bakıldığında bakliyatlar, bu ayda en çok tercih edilip tüketilecek gıdalar arasında yerini almaktadır.

Ramazan Kolisi İçeriği Nedir?

Ramazan kolisi içindekiler, bakliyattan kahvaltılığa kadar hemen her türlü gıda ihtiyaç ürünlerini barındırmaktadır. Ramazan ayında çok fazla açlık hissiyatı oluşmaması, şeker gibi rahatsızlıkların oluşmaması ve vücudunuzun günlük enerji miktarını karşılayacak biçimde gıdaların tüketilmesi gerekmektedir. Besin değeri yüksek yiyeceklerin tüketilmesi bu noktada oldukça önemli bir yere sahip olmaktadır. Peki Ramazan kolisinde neler olur, Ramazan kolisi içerisinde neler bulunur? Bunları şöyle sıralayabiliriz:

 • Pilavlık Bulgur
 • Pilavlık Pirinç
 • Mercimek
 • Nohut
 • Fasulye
 • Makarna
 • Un
 • Tuz
 • Şeker
 • İrmik
 • Salça
 • Sıvı Yağ
 • Çorba
 • Zeytin
 • Çay
 • Sürülebilir Çikolata
 • Reçel
 • Puding

Kuru bakliyat en uygun temel gıda ihtiyaçları arasında yer almaktadır. Besin değeri yüksek olduğundan ve karbonhidrat içerdiğinden dolayı hem sağlıklı hem de doyurucu bir etkiye sahiptir. Birçok yemeğe ve çorbaya ilave edilebilmektedir. Bundan dolayı Ramazan kolilerinin demirbaşı olmaktadırlar. Makarnalar da en çok sevilen ve fazla tüketilen gıdalar arasında yer almaktadır.

Şeker ve çay öncelikli gıda ürünlerinin arasında bulunmaktadırlar. Özellikle sahur öğününde sıklıkla tüketilmektedir. Büyük, orta ve küçük Ramazan kolilerinin olmazsa olmazı, vazgeçilmez ürünlerdendir. Hemen her pakette bulunmaktadırlar. Hazır çorbaların bulunmasının amacı pratik, yapımı kolay ve besleyici olmalarıdır. Ramazan ayında rahatlıkla hemen hazırlanabilmektedir. Bundan dolayı Ramazan kolilerinde tercih edilebilecek gıda ürünleri arasında bulunmaktadır.

Ayçiçek yağı her yemekte kullanılan en önemli gıda ihtiyaçları listesinde en baştadır. Zeytin, salça, tuz gibi önem taşıyan gıdalar da bazı Ramazan kolilerin içerisinde yerini almaktadır. Ramazan ayının simgelerinden biri olan hurma da bu ihtiyaç kolilerin bazılarına yerleştirilmektedir. Ramazan kolileri bozulma ihtimali yüksek gıdaları içermemektedir. Bu kutularda uzun süre boyunca muhafaza etmesinde sakıncası olmayan ürünler tercih edilmektedir. Genel itibariyle çoğunlukla kuru gıdalardan oluşmaktadır.

Ramazan Kolisi Çeşitleri

Ramazan kolisi çeşitleri genellikle içeriğindeki ürün sayısına göre şekillenmektedir ve boyutları ile isimlendirilmektedir. Farklı boyutlara sahip olan ramazan kolileri genellikle büyük, orta ve küçük seçenekleri ile karşımıza çıkmaktadır. Avansas üzerinden satın alabileceğiniz 2023 Ramazan Kolileri aşağıdaki gibidir.

Ramazan Kolisi

İçerisinde makarna, bulgur, pirinç, yağ, salça, un, tuz, şeker, sıvı yağ, çay, çorba gibi toplamda 11 temel gıda ürününü barındırır.

Ramazan Kolisi İçeriği

Ürün Adı

Adet

YAYLA PİLAVLIK BULGUR 1 KG

1

YAYLA PİLAVLIK PİRİNÇ 1 KG

1

IRMAK KÜP ŞEKER 750 G

1

TELLİOĞLU ÇOK AMAÇLI UN 1KG

1

SARAY TUZ 750 GR

1

TUKAŞ DOMATES SALÇASI CAM 350 G

1

MUTLU BURGU MAKARNA 500 GR

1

MUTLU YÜKSÜK MAKARNA 500 G

1

ORKİDE AYÇİÇEK YAĞI 1 L

1

DOĞUŞ TİRYAKİ DÖKME ÇAY 500 G

1

BİZİM MUTFAK HAZIR ŞEHRİYELİ TAVUK ÇORBASI 51 G

1

Büyük Ramazan Kolisi

İçerisinde bulgur, pirinç, mercimek, şeker, un, salça, arpa şehriye, makarna, sıvı yağ, zeytin, çay, çorba, irmik gibi toplamda 18 ürün barındırır. Standart boy koliye ek olarak tatlı yapabilmeniz için irmik, puding gibi ürünler de bu paket içerisinde bulunur.

Büyük Ramazan Kolisi İçeriği

Ürün Adı

Adet

YAYLA PİLAVLIK BULGUR 1 KG

1

YAYLA PİLAVLIK PİRİNÇ 1 KG

1

YAYLA KIRMIZI MERCİMEK 1 KG

1

IRMAK KİRSTAL TOZ ŞEKER 1 KG

1

IRMAK KÜP ŞEKER 750 GR

1

TELLİOĞLU ÇOK AMAÇLI UN 1KG

1

SARAY TUZ 750 GR

1

TUKAŞ DOMATES SALÇASI 830 GR

1

MUTLU ARPA ŞEHRİYE 500 GR

1

MUTLU BURGU MAKARNA 500GR

1

MUTLU YÜKSÜK MAKARNA 500 GR

1

OBA İRMİK 500 GR

1

ORKİDE AYÇİÇEK YAĞI 1 LT

1

CEM SİYAH ZEYTİN (351-380) 200GR

1

DOĞUŞ TİRYAKİ DÖKME ÇAY 500 GR

1

BİZİM MUTFAK HAZIR ŞEHRİYELİ TAVUK ÇORBASI 51GR

2

BİZİM MUTFAK KAKOLU PUDİNG 100 GR

1

Mega Ramazan Kolisi

İçerisinde nohut, fasulye, bulgur, pirinç, mercimek, şeker, un, salça, arpa şehriye, makarna, sıvı yağ, zeytin, çay, çorba, irmik, çokokrem, reçel, Türk kahvesi gibi toplamda 23 ürün barındırır. Diğer paketlere ek olarak içerisinde çokokrem, reçel ve zeytin gibi kahvaltılık malzemeleri bulunur. Ayrıca kuru bakliyatlar içerisinden nohut ve fasulye de bu paketin içerisinde yer alır.

Mega Ramazan Kolisi İçeriği

Ürün Adı

Adet

YAYLA PİLAVLIK BULGUR 1 KG

1

YAYLA PİLAVLIK PİRİNÇ 1 KG

1

YAYLA KIRMIZI MERCİMEK 1 KG

1

IRMAK TOZ ŞEKER 1 KG

1

İNCE ELEK UN 1KG

2

SARAY TUZ 750 GR

1

TUKAŞ SALÇA 830 GR

1

MUTLU ARPA ŞEHRİYE 500 GR

1

MUTLU BURGU MAKARNA 500 GR

2

MUTLU YÜKSÜK MAKARNA 500 GR

2

SALAT AYÇİÇEK YAĞI 2 LT

1

CEM ZEYTİN 200 GR 

1

OFÇAY BEREKET SİYAH ÇAY 1000 GR

1

BİZİM KAKOLU PUDİNG 100 GR 

1

BİZİM HAZIR ŞEHRİYELİ TAVUK ÇORBASI 51 GR

1

BİZİM HAZIR EZOGELİN ÇORBASI 80 GR

1

MUTLU İRMİK 500 GR

1

YAYLA HAŞLANMIŞ FASULYE 700 GR

1

IRMAK KÜP ŞEKER 750 GR

1

ÜLKER ÇOKOKREM 180 GR

1

TUKAŞ REÇEL 380 GR

1

AVANSAS KEYF-İ ALA TÜRK KAHVESİ 100 GR 

1

YAYLA HAŞLANMIŞ NOHUT 700 GR

1

Ramazan Kolisi Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Ramazan yardım kolisi satın alırken dikkat edilmesi gerekenlerin en başında son tüketim tarihleri bulunmaktadır. Tarihi geçmiş ürünler bayatlayıp bozulabilmektedir. Bu Ramazan kolilerinin gideceği kişiler, ihtiyacı olan bireyler olduğundan dolayı bu olay hiç hoş karşılanmamaktadır.

Özellikle Ramazan kolisi hazırlayan firmaların ve kişilerin son tüketim tarihi geçmiş olan ürünleri alarak bu paketlere yerleştirmemesi konusunda dikkatli olunmalıdır. Bundan dolayı Ramazan kolisini aldığınız firmaların marka bilinirliği yüksek olması ve kaliteli ürünleri bünyesinde barındırması gerekmektedir. Bu konuda hem kendine hem de müşterilerine karşı güven sağlayan sayfamızdan Ramazan kolilerini inceleyebilirsiniz.

Ramazan kolisi satın alırken dikkat edilmesi gerekenler şöyledir:

 • Öncelikle ürünlerin markalarına dikkat edilmesi gerekmektedir.
 • Her ürünün market raflarında çoğunlukla karşılaşılan markalara ait olmasına özen gösterilmelidir.
 • Hem ürün güvenilirliği hem de gıda ürünlerinin kalitesi, yardım kolisini vereceğiniz kişilerin memnuniyeti için olduk büyük önem taşımaktadır.
 • Son tüketim tarihi kısa bir süre sonra geçecek gıda ürünlerine yönelmemek gerekmektedir.
 • İnternet üzerinden yaptığınız alışverişlerinizde sevkiyat süresi boyunca bozulabilecek gıda ürünlerini kesinlikle tercih etmemeniz gerekmektedir.
 • Ambalajı olmayan, üzerinde markası bulunmayan poşetlerin içerisine konulmuş olan gıda ürünlerini almamanız gerekmektedir. Bu durum sağlık açısından olumsuz sonuçlara yol açabilmektedir.

İhtiyaçlarınızı iyi analiz eden Avansas olarak, yukarıda sıraladığımız tüm maddelere dikkat ederek ramazan paketinizi sahiplerine ulaştırıyoruz.

Ramazan Yardım Kolisinde Bulunan Markalar Kaliteli ve Güvenilir midir?

Ramazan yardım kolisinde bulunan markalar hem kaliteli hem de oldukça güvenilirdir. Avansas oluşturduğu ramazan kolilerinde Yayla, Ofçay, Tukaş, Mutlu, Bizim ve Ülker gibi hem kaliteli hem de güvenilir markaları barındırır.

Ayrıca Avansas, ürünleri paketlerken ve size ulaştırırken çeşitli önlemler almaktadır. Ramazan kolileri, çift oluklu dopel kolilerde ulaşım imkanı sağladığından dolayı ürünler zarar görmemektedir. Çift oluklu dopel koliler, diğer kolilere oranla daha dayanıklıdır ve kolayca deforme olmamaktadır. Oluk yapısı iki kat olduğundan dolayı çok uzak yerlere göndereceğiniz ürünler en güvenli biçimde taşınmakta ve zarar görmemektedir.

Ramazan Kolisi Kimlere Verilir?

Ramazan kolileri, işletmelerin Ramazan ayı boyunca yaygın olarak kullanılan veya tüketilen ürünleri uygun fiyatlı paketler halinde sunmasının harika bir yoludur. Paket genellikle ihtiyaç sahiplerine yöneliktir, ancak aynı zamanda uygun fiyata toplu mutfak alışverişi seçeneği olarak da görülür.

Ramazan kolileri özellikle yardım amacıyla sunulduğu ve insanlar arasında dayanışma isteğini artırmayı amaçladığı için ihtiyaç sahiplerine yöneliktir. Ramazan kolilerini toplu mutfak alışverişi için bireysel olarak satın alabileceğiniz gibi ihtiyaç sahiplerine de yardımda bulunabilir ve bu sayede yardıma muhtaç kişilere el uzatabilirsiniz.

Ramazan kolileri; Ramazan ayında yardımlaşma amacı ile bireyler, hayır kurumları, camiler veya diğer dini kurumlar gibi kuruluşlar tarafından dağıtılabilir.

Ramazan Kolisi Ne Zaman Verilir?

Yardımlaşma kültürünü çok daha kolay hale getiren Ramazan kolilerinin teslim zamanı, kişilere göre değişiklik gösterebilir. Bazıları Ramazan kolisini ramazandan önceki haftalarda teslim ederken, bazıları da ayın başına yakın bir zamanda teslim edebilir.

İnsanlar genellikle oruçlarını bozmak için gerekli ürünleri alarak aya hazırlanmaya başladıklarından, kolinin Ramazan'ın ilk günlerinde teslim edilmesi oldukça yaygındır. Bu yüzden Ramazan ayı gelmeden önce veya Ramazan’ın ilk günlerinde Ramazan kolinizi gerekli kişilere iletmeniz, çok daha doğru bir tercih olacaktır.

Bu noktada Avansas ile Ramazan başlamadan haftalar önce kolinizi çok kolay bir şekilde sipariş edebilir ya da yardımlaşmak istediğiniz kişinin adresine tek bir tıkla direkt olarak hızlı teslimat gerçekleştirebilirsiniz.