Kaligrafi Kalemleri

Toplam 7 sonuç
Stokta Yok

Kaligrafi kalemleri, dekoratif yazı ve karakteristik çizimler oluşturmak için kullanılır.

Kaligrafi Kalemlerinin Kullanım Alanları Nelerdir?

  • Kaligrafi kalemleri cam boyama gibi hobi çalışmalarında kullanılabilir.
  • Diplomatik yazışmalar ve imzalar için kullanıldığı bilinir. Tarihi arşivlerde kaligrafi eseri birçok belge yer alır.
  • Profesyonel yazı sanatında tercih edilir. Yazı içeren tablolarda kaligrafi kalemlerinin yanı sıra fırça da işleme için seçilebilir.
  • Seramik gibi çalışmalarda rötuş için tercih edilir.
  • Yazının yanı sıra desen çizimi için de kaligrafi kalemleri kullanılabilir.
  • Davetiye zarfları üzerine yazı yazılmasında kullanılır.

Kaligrafi Kalemi Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kaligrafi kalemleri kesik uçludur. Nokta kalitesi ve eğim derecesi kullanıcı için önem arz eder. Kalem ucunun kalınlığına, yapılacak işleme göre karar verilir. Kalemin rengi de seçim esnasında önem arz eder. Bazı modeller çıkarılıp değiştirilebilir uçlara sahiptir, kimileri ise tek kullanımlık, mürekkebi bitene kadar kullanım için tasarlanır. Kullanıcıların ürünün değiştirilebilir başlıklı olup olmadığına, batırmalı veya mürekkepli olmasına da dikkat etmesi gerekir.

Kaligrafi Kalemlerinin özellikleri Nedir?

Keçe uçlu kaligrafi kalemlerinin kesik uçlu ve yuvarlak uçlu olmak üzere çeşitleri vardır. Kesik uçlularda, nokta kalitesi ve eğim derecesi kullanıcı için önem arz eder. Kalem ucunun kalınlığına, yapılacak işleme göre karar verilir. Kalemin rengi de seçim esnasında önem arz eder. Kendinden hazneli kalemlerdir. Bu kalemlerle hiç mürekkep ilavesi yapılmadan günlerce kaligrafi sanatı yapılabilir. Kaligrafi kalemleri daha net ve parlak görünümler altında şekillerin çıkmasına imkan tanır. Birçok değişik renk kapsamında bulunabilmektedir. Aynı zamanda kalınlık ve incelik seçeneklerine göre 1.0, 2.0 , 3.0 ,04 ve 05 seçenekleri içerisinden bir tercih yapılabilir. Deriye, metale, tahtaya, kağıda, kumaşa permanent kaligrafi kullanılabilir. Suya dayanıklılığı yüksektir.