Veri Depolama Ürünleri

Veri Depolama Ürünleri

Günümüz dünyasında ev ve iş kullanımında en önemli sorunlardan biri dijital verilerinizi nasıl koruyacağınız, nasıl saklayacağınız ve bir ortamdan diğerine nasıl transfer edeceğinizdir. Her an verilerinizi müşterilerinize ulaştırmanız, ailenizle paylaşmanız, çözüm ortaklarınıza sunmanız gerekebilir. Verilerinizin saklanması ve transfer edilmesi sırasında veri kaybının önlenmesi ve veri gizliliğinin sağlanması için güvenli veri depolama teknolojilerine ihtiyaç duyulmakta; gelişen teknoloji bu konuda birçok farklı çözüm sunmaktadır. İhtiyacınıza uygun depolama ve transfer yöntemlerini Avansas.com’daki zengin seçenekler arasından tercih edebilirsiniz.

Boş CD ve DVD’ler

Boş CD ve DVD’ler pratik bir veri depolama çözümüdür. Lazer okuyucu teknolojisi ile çalışan CD ve DVD’ler, bir yere ya da bir kişiye teslim edeceğiniz ve geri almayacağınız verilerin transferi için en kullanışlı veri depolama yöntemi olarak öne çıkmaktadır. Silinemez ve değiştirilemez yapısıyla veri güvenliği sağlayan CD ve DVD’ler için birçok boyut ve marka seçeneği bulunmaktadır. HP, Verbatim, Iomega, Selctor, TDK gibi markalardan 700 MB, 4.7 GB, 8.5 GB gibi farklı boyutlarda CD ve DVD tercih edebilirsiniz.

Hafıza Kartları

Hafıza kartları küçük ve taşınabilir yapılarıyla en çok tercih edilen veri depolama ürünleri olarak bilinir.Özellikle fotoğraf makineleri ve cep telefonlarında veri depolama ürünleri alanını artırmak için kullanılan hafıza kartları, verileri bu cihazlardan aktarırken de pratiklik sağlar. SD ve MicroSD kartlar, hafıza kartı çeşitleri arasında günlük kullanım için ön plana çıkmaktadır. 16 GB, 32 GB, 64 GB, 128 GB, 256 GB, 512 GB gibi boyutlarda bulunabilen hafıza kartları arasında Sandisk, Kingston gibi markalar öne çıkmaktadır.

Harici Harddiskler

Harici harddiskler büyük boyutlu veri depolama ve transferi için en uygun araçlardır. Harici harddisklerle büyük dosyalarınızı depolayabilir, bir bilgisayardan başka bir bilgisayara; tablet, akıllı tv gibi farklı bir cihaza aktarım sağlayabilirsiniz. Profesyonel kullanıcılar için büyük boyutlu harici harddiskler vazgeçilmezken, 1 TB boyutuna kadar olan harici harddiskler günlük kullanımda fotoğraf, video, film gibi dosyalarınızı depolamanız için idealdir. 1 TB’lık bir harici harddiskte ortalama 5 GB boyutunda 204 adet film depolayabilirsiniz. Seagate ve Western Digital, harici harddiskler arasında öne çıkan markalardır.

SSD Harddisk

SSD harddiskler son teknoloji veri depolama çözümleridir. Eski tip harddiskler manyetik bellek diskleri üzerine veri depolarken SSD harddiskler elektronik hafıza yongaları ve devreler üstüne veri depolar. Manyetik okuma hızı nedeniyle oldukça yavaş bir teknoloji olan eski tip harddiskler yerine SSD kullanılması veri okuma hızının yükselmesine ve bilgisayarların çok daha hızlı çalışmasına neden olur. Daha yüksek performans beklentiniz için SSD harddiskleri tercih edebilirsiniz. Kingston, Sandisk gibi markalar, SSD harddiskler arasında öne çıkmaktadır.

USB Bellekler

USB bellekler veri depolama ve transfer yöntemlerinin arasında en pratik ve vazgeçilmez olanlardır. Taşınabilir boyutlarıyla ofis içi hızlı veri aktarımları için vazgeçilmez olan USB bellekler aynı zamanda iş amaçlı gündelik kullanımda, farkı cihazlara taşınma ihtiyacı olan sunum gibi dosyalarda ve kurumsal iş teslimi durumlarında oldukça pratik ve hesaplı bir çözüm sunmaktadır. 16, 32 ve 64 GB’lık seçenekler sunan USB bellekler arasında Toshiba, Sandisk, Kingston gibi markalar ön plana çıkmaktadır.