Toplam 16 sonuç

Soda ve Maden Suyu

En sağlıklı içecekler arasında yer alan soda ve maden suyu mideyi rahatlatma özelliği ile bilinir. Doktorlar tarafından her yemekten sonra içilmesi önerilir. İşyerlerinde en çok tercih edilen içeceklerden biridir. Öğle yemeklerinden sonra içilmesi ciddi bir rahatlama sağlaması nedeniyle pek çok kişi için alışkanlık haline gelmiştir.

İşyerlerinde sürekli oturma pozisyonunda kalmak, hareketsizlik gibi nedenlerle yemek sonrası hazımsızlık yaşanabilir. Bu durumda maden suyu ya da soda içmek hazımsızlık, midede şişkinlik hissi, mide ağrısı gibi sorunları ortadan kaldırır. Yemek arası sonrası işe yeniden konsantrasyon süreci kısalır ve zamanı daha verimli kullanmak da mümkün hale gelir.

Maden Suyunun Faydaları

Vücuttaki mineral eksikliği pek çok sağlık sorununu beraberinde getirir. Bu sorunlar özellikle iş yaşamında çalışma hayatını olumsuz etkileyen durumlara sebebiyet verebilir. Eklem ağrıları, kas ağrıları, daimi bir baş ağrısı gibi sorunlar ofis çalışanlarının dikkatini toplamalarını ve verimli bir şekilde çalışmalarını engeller. Oysa maden suyunun faydaları arasında en çok bilinenler mineral içeriği ile vücudu desteklemesidir.

Bu nedenle iş yerlerinde tıpkı çay ve kahve gibi maden suyunun da düzenli olarak tüketilmesi önerilir. Ofis çalışanlarının sağlıklarını koruma altına alabilmelerine yardımcı olan maden suyunun günde bir ya da iki defa tüketilmesi, vücudun pek çok mineral ihtiyacının karşılanmasını sağlar. Böylece sağlık sorunları yaşama olasılığı ortadan kalkar ve çalışma saatlerini çok daha verimli kullanmak da mümkün hale gelir.

Soda ve maden suyu kategorimiz içerisinde ofislerde, işyerlerinde, atölyelerde kısacası tüm çalışma alanlarında en çok tercih edilen ürün çeşitleri bulunmaktadır. Sırma, Kızılay, Uludağ, Beypazarı markalı maden suyu ve sodalar arasından dilediğiniz ürünü tercih edebilirsiniz. Zengin bir seçenek yelpazesi eşliğinde kullanımınıza sunduğumuz ürünleri Avansas.com avantajları eşliğinde temin edebilirsiniz. Sitemiz tüm işyerlerinden topu sipariş de kabul etmektedir. En ekonomik fiyatlar eşliğinde toplu sipariş verebilir ve soda ile maden suyu stoklaması da yapabilirsiniz. Bir haftalık ya da bir aylık ihtiyaç oranında sipariş verebildiğiniz için sürekli olarak alışveriş yapma zorunluluğundan da kurtulmuş olacaksınız.

Kategorimiz içerisinde hem sade hem de meyveli soda ve maden suyu seçenekleri yer almaktadır. B ya da C vitamini içerikli soda çeşitlerini de kategorimiz içerisinde bulabilirsiniz. Sayfanın sol bölümünden marka tercihi yapabilir ve sadece tercih ettiğiniz markanın ürünlerini size sunmamızı sağlayabilirsiniz.

Soda ve Maden Suyu Arasındaki Fark Nedir?

Maden suyu ve soda midede rahatlama sağlayan iki farklı içecektir. Ancak sodanın faydaları sadece mideyi rahatlamaktır. Maden suyu ise içerdiği zengin mineraller sayesinde vücudun pek çok mineral ihtiyacını karşılar. Natürel bir mineral deposu olan maden suyu sülfat ve bikarbonat iyonu içerikleri ile mide ve bağırsak sistemini rahatlatır. Cildin mineral ihtiyacını karşılar ve böbrek işlevlerini de dengeler. Maden suyu içerdiği kalsiyum ile kemik sağlığını korurken florür içeriği ile de diş sağlığını korur.