Uni-Ball

Toplam 41 sonuç

1887 yılında Mitsubishi Pencil’ın dünya markası olarak Japonya’da kurulan Uni-Ball, günümüzde yazı gereçleri konusunda liderler arasında yer almakta. Geliştirdiği teknolojiler ile bu alanda her geçen gün bir yeniliğe imza atıyor. Estetik, işlevsellik ve teknolojiyi bir araya getiren Uni-Ball sayesinde bugün eşsiz yazı gereçlerine ulaşmak mümkün. İmza kalemi, roller kalem, jel mürekkepli kalem, iğne uçlu kalem gibi daha pek çok kalem çeşidi, Uni-Ball teknolojisi ile geniş bir kullanıcı kitlesinin ihtiyacını en iyi şekilde karşılıyor.

Uni-Ball’ın Mürekkep Teknolojileri ile Üstün Performans

Uni-Ball tarafından geliştirilen Süper Mürekkep teknolojisi sayesinde daha kaliteli bir yazma deneyimi elde edebilirsiniz. Suya, ışığa, kimyasala, silinmeye dayanıklı olduğu için yazılarınızın kalıcı olmasını sağlar. Dünyada ilk olan Uni jel mürekkep ise nano teknoloji ile selüloz lif kullanılarak geliştirilmiştir. Mürekkebi eşit şekilde dağıtan bu mürekkep kızlı kuruma, temiz, net ve hızlı yazım özelliklerine sahiptir. Uni-Ball’ın mürekkep teknolojisi, daha uzun süreli canlı renkler elde etmenizi sağlar. Jetstream mürekkebi anında kuruma özelliği sayesinde hızlı ve akıcı yazılar konusunda sizin için idealdir. Ayrıca sol elinizle yazıyorsanız da bu mürekkep tam size göre.

Posca mürekkebi de su bazlı içeriği ile ışığa ve suya karşı dirençlidir. Cam, metal, kumaş, plastik gibi çeşitli yüzeylerde kullanıma uygundur. Uni-Ball, ısıya duyarlı jel mürekkebi ile standartların çok daha üstüne çıkmayı başarıyor. Isıyla silinebilen özelliğe sahip bu Uni-Ball jel mürekkepli kalemler sayesinde yazdıklarınızı düzeltebilirsiniz. Sıvı tebeşir de kara tahta, plastik, metal, cam gibi yüzeylere yazmak için kullanılabilir ve ıslak bir bez ile kolayca silinebilir. Kar ve yağmur gibi dış etkenlere karşı dayanıklıdır. Uni-Ball’ın mürekkep teknolojileri ile yazı yazmak çok daha keyifli hale gelecek.

Uni-Ball Kalemlerinin Eşsiz Mekanizması

Uni-Ball kalemlerinin sahip olduğu mekanizmalar ile mükemmel bir yazma deneyimi elde edeceğinizden emin olabilirsiniz. Uni-Ball Roller kalemlerde bulunan mürekkep akış sistemi sayesinde mürekkebin son damlasına kadar akıcı bir şekilde yazı yazabilirsiniz. Güvenli kapak özelliği ile çocukları yutma riskine karşı korur. Basınçlı yedek teknolojiye sahip kalemler, farklı tutuş açılarında bile akıcı ve kesintisiz kullanım olanağı sunar. Pürüzlü bilyeye sahip olan modeller ise kağıda tutunur ve kaygan yüzeylerde bile kesintisiz yazı yazmanızı sağlar. İkiz bilye sistemi ise kalem baş aşağı tutulduğunda aşağı akar ve ters çevrildiğinde ise geriye akışı önleyerek mürekkebin içine hava girmesini önler.

Sık uçağa biniyorsanız, Uni-Ball’ın airplane-safe teknolojisi tam size göre. Bu kalem, uçaktaki hava basıncından etkilenmez ve akıcı bir şekilde yazı yazmanızı sağlar. Yandan basma ve salla çıksın mekanizmasına sahip kalemler ise pratik kullanım için idealdir. Kalemi kolayca tutmanızı sağlayan ve kaymayı önleyen yumuşak tutaç ise parmaklarınızın anatomisine tam uyum sağlar. Kalem ucunun her zaman sivri kalmasını sağlayan dönen uç mekanizması ise ucu her yönden eşit derecede açar. Böylece kalem ucu daha dengeli kalır ve kırılmaya dayanıklı olur. Birbirinden kullanışlı özelliklere sahip bu mekanizmalar, Uni-Ball kalemlerini çok daha kullanışlı hale getirerek öne çıkarır.

Güçlü ve Dayanıklı Kalem Uçları Uni-Ball’da!

Uni-Ball kalemleri sahip oldukları uç teknolojileri ile kaliteli ve uzun ömürlü kullanım olanağı verir. Paslanmaz çelik uca sahip bu kalemler ile baştan sona kesintisiz çizgi çizmek mümkündür. Ayrıca yazımı yumuşak olduğu için eli yormaz. Dünyanın en küçük bilye ucuna sahip 0.18 mm’lik Uni-Ball kalemleri, en küçük alanlarda bile ekstra ince ve profesyonel yazı yazmanızı sağlar. Uni-Ball fosforlu kalemlerde bulunan pencere sistemi ile fosforlu yerleri okumak çok daha kolaydır. Uni-Ball iğne uç kalemlerin sahip olduğu güçlendirilmiş iğne uç teknolojisi, 2.3 kg basınca kadar dayanıklıdır. Bu sayede kırılma ve bükülmeye karşı direnç gösterir ve titreşimsiz yazmayı mümkün kılar.

Uni-Ball tarafından geliştirilen bu teknolojiler ile yazma konusunda her türlü ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Uni-Ball imza kaleminden tahta kaleme, jel kalemden fosforlu kaleme kadar aradığınız tüm çeşitlere Avansas ile ulaşabilirsiniz.