Notebook ve Sırt Çantaları

Toplam 34 sonuç

Günümüz teknolojisinin sunduğu en önemli cihazlardan biri olan notebooklar, ihtiyaç duyulan pek çok veriyi saklama kapasitesine sahiptir. Diğer yandan iç mekanizmalarının bağlandığı hassas iletkenler ve veri depolama sağlayan parçaları nedeniyle sarsıntı ve darbeye olukça duyarlıdır. İnce tasarımları ve hassas iç donanım özellikleriyle ekstra koruma gerektiren bu elektronik cihazların, gerek taşıma gerekse kullanım sonrası doğru muhafaza edilmesi gerekir.

Dizüstü bilgisayarları korumak amacıyla tasarlanan notebook çantası, olumsuz hava koşullarına, çarpma ve darbelere karşı bilgisayara güvenli bir koruma sağlar.

Notebook Çantası Boyutları Nelerdir?

Notebook çantası çeşitleri tüm boyutlardaki notebooklara uygun olacak boyutlarda üretilir. Küçük notebook'lar için 13.3 inç, orta boyutlu olanlar için 14.1 inç veya 15.6 inç boyutlu notebook çantası modelleri en çok tercih edilenler arasında yer alır. Daha büyük notebooklar için 17.3 inç boyutlarında bilgisayar sırt çantası modellerine ulaşmak da mümkündür. 

Notebook Çantasının Kullanım Alanları Nelerdir?

Bilgisayar çantası modelleri bilgisayarların güvenle taşınması yanında spor ve yürüyüş faaliyetleri için de kullanılabilir. Bilgisayar sırt çantaları bel ve sırtı destekleyen ergonomik yapıları sayesinde okul çantası olarak da tercih edilir. Askılı bilgisayar çantası modelleri evrak taşıma işleri için de kolay bir kullanım sunar.

Notebook Çantasının Kullanım Avantajları Nelerdir?

  • Olumsuz hava koşullarına, çarpma ve darbelere karşı bilgisayara güvenli bir koruma sağlar.
  • Kösele, sünger, keten ve çeşitli kumaşlardan üretilen bu çantalar, kauçuk destekleri ve özel astar yapıları ile bilgisayarı darbeler karşı korurlar.
  • Bazı modellerde, bilgisayarı sabitleyen emniyet kemerleri yer alırken, bazı modeller ise yumuşak dokusu ile bilgisayarı tamamen sararak olası hasarları önlemeye yardımcı olur.
  • Laptop çantaları, iç bölümlerinde bulunan farklı boyutlardaki bölmeleri sayesinde; mouse, şarj aleti, USB gibi pek çok bilgisayar aksesuarı tek bir yerde toplamak ve taşımak, ayrıca istenildiği zaman bu cihazlara kolayca ulaşabilmek mümkün olur.

Notebook Çantası Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

  • Laptop çantasının laptop ölçülerine uygun olarak seçilmesi, cihazın çantaya rahat yerleştirilmesine ve çıkarılmasına yardımcı olur. Uygun ölçülerde alınan çantalar cihazların güvenle taşınmasında etkilidir.
  • Sünger veya kauçuk destekler ile güçlendirilmiş taşıma bölmelerine sahip modeller, notebookların darbeler karşısında zarar görmesine engel olabilir.
  • Rahat bir kullanım için kablo, mouse, kalem, defter gibi malzemelerin de yerleştirilebileceği bölmeleri olan çantalar seçilmelidir.