Toplam 23 sonuç

Notebook Çantası

Günümüz teknolojisinin sunduğu en önemli cihazlardan biri olan notebooklar, ihtiyaç duyulan pek çok veriyi saklama kapasitesine sahiptir. Diğer yandan iç mekanizmalarının bağlandığı hassas iletkenler ve veri depolama sağlayan parçaları nedeniyle sarsıntı ve darbeye olukça duyarlıdır. İnce tasarımları ve hassas iç donanım özellikleriyle ekstra koruma gerektiren bu elektronik cihazların, gerek taşıma gerekse kullanım sonrası doğru muhafaza edilmesi gerekir.

Dizüstü bilgisayarları korumak amacıyla tasarlanan notebook çantası, olumsuz hava koşullarına, çarpma ve darbelere karşı bilgisayara güvenli bir koruma sağlar. Kösele, sünger, keten ve çeşitli kumaşlardan üretilen bu çantalar, kauçuk destekleri ve özel astar yapıları ile bilgisayarı darbeler karşı korurlar. Bazı modellerde, bilgisayarı sabitleyen emniyet kemerleri yer alırken, bazı modeller ise yumuşak dokusu ile bilgisayarı tamamen sararak olası hasarları önlemeye yardımcı olur.

Laptop çantaları, iç bölümlerinde bulunan farklı boyutlardaki bölmeleri sayesinde; mouse, şarj aleti, USB gibi pek çok bilgisayar aksesuarı tek bir yerde toplamak ve taşımak, ayrıca istenildiği zaman bu cihazlara kolayca ulaşabilmek mümkün olur. Büyük laptop sırt çantalarının geniş iç hacmi, diğer eşyalarınızı da koymanıza olanak sunarak, tek bir çanta ile yolculuğa çıkmanıza yardımcı olur.

Notebook çantası, kullanım alanı ve ihtiyaca göre çeşitli renk ve model seçeneğine sahiptir. Omuzda ya da elde taşınabilir özellikte ikili fonksiyona sahip el – omuz çantalarının yanı sıra, sportif duruşuyla kendini gösteren laptop sırt çantalarını da bulmak mümkündür. Çanta içerisine sığacak boyutta tasarlanan küçük modeller de pratik ve fonksiyonel modeller arasında yer alır.

Laptop Sırt ÇantasıOmuz ve bel açısından sağlıklı bir kullanım için notebook çantası seçimini doğru yapmak gerekir. Klasik bir şıklık sunan tek askılı çantalar hafif bilgisayarlar için daha uygun modellerdir. Ağır bilgisayarları uzun süre taşımak için tasarlanan laptop sırt çantaları ise, ağırlığı iki omuza dengeli bir şekilde dağıtarak beli rahatlatarak konforlu bir kullanım sağlarlar.

Notebook çantaları gerektiğinde farklı amaçlarla kullanılabilecek çok yönlü dizayna sahiptir. Sportif şıklığın estetik çizgilerle birlikte kullanıldığı laptop sırt çantaları spor, yürüyüş gibi pek çok faaliyette ya da öğrenciler için okulda rahatlıkla kullanılabilir. Yine sırtta ya da elde taşınabilir özelliğe sahip küçük boyutlu çantalar ise evrak çantası olarak kullanılabilirler. Fiyatları marka seçimine göre değişmektedir. Samsonite notebook çantaları kalite olarak piyasada en çok tercih edilen markalar arasındadır.