Koli Bandı

Toplam 28 sonuç
% 30 İndirimli

Aradığınız ürünü bulamadınız mı?

Formu doldurarak aradığınız ürünü bize iletin, sizin için ürünü bulalım.

Aradığınız Ürünü Bulamadınız mı?

Koli bandı hem evlerde hem iş yerlerinde yoğun olarak kullanılan çok amaçlı bir materyaldir. Sağlam yapıştırıcı özelliğine sahip olan koli bandı çeşitleri, ambalajlama işlemlerini daha kolay bir hale getirir. Genellikle kolileme ve paketleme işlemlerinin daha pratik yapılabilmesini sağlayan koli bantlama makinası ile birlikte kullanılır. Tıpkı koli bandı makinası gibi, son yıllarda kolileme işleminde en çok kullanılan araçlardan biri de marker kalem adı verilen kalem türüdür. Bu kalem ile mürekkebin kolayca tutunamadığı yüzeylere not yazılabilir. Pratik çözümler sunan ürünlerle kolileme işlemi artık çok daha kolay!

 

Koli Bandı Nedir, Nasıl Üretilir? 

Sağlam ve dayanıklı yapıştırıcı özelliği ile ön plana çıkan koli bandı, karton koli gibi yapıştırılması zor yüzeyleri birbirine yapıştırmaya yarar. Ev ve işyerlerinde sıklıkla kullanılan ürün, şeffaf renkli, çok renkli, baskılı gibi birçok çeşidi bulunur. 1928 senesinde Richard Gurley Drew adlı Amerikalı mucit selefon ve maskeleme bandını keşfetmiştir. Selüloz adlı yapışkan bir yüzey kullanılarak üretilen selefon ve maskeleme bandı, Avrupa’da seloteyp adıyla piyasaya sürülmüştür. Tıp alanına yönelik çeşitleri olan bantların daha sağlam yapılıları, koli bandı olarak bina ve inşaat, elektronik ve otomotiv endüstrilerinde yaygın olarak kullanılır. Koli bantlarının giderek artan kullanımı, küresel olarak koli bantlarına olan talebin artmasına yol açar. Aynı zamanda, gelişmiş yapışkan teknolojisine sahip koli bantlarının performansındaki iyileşme, bant üreticilerinin daha kaliteli ve dayanıklı malzemelerle pazar taleplerine uymalarını sağlar. Pazar büyüme oranlarının yer aldığı futuremarketinsights.com adlı sitedeki verilere göre 2017 yılında küresel bant pazarının toplam değeri 3.745.3 Milyon ABD Doları’na ulaşmıştır.

 

Koli Bandı Makinası Nasıl Kullanılır?

Koli bandı makinası kullanımı oldukça basittir. Koli bantlama makinası haznesine yerleştirilen bandın genişlik derecesi ayarlanarak yapıştırma işlemine başlanabilir. Bandın genişlik derecesi yapıştırma işleminin yapılacağı ambalaj büyüklüğüne göre değişir. Koli bandı makinası haricinde, bantlama işlemini kolaylaştıran çift taraflı bant kullanılarak da, paketleme işlemleri kolaylaştırılır.

 

Koli Bandı ve Makinası Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

  • Koli bandı çeşitleri güçlü yapıştırıcı özelliği sayesinde hem endüstriyel alanda hem günlük yaşamda pratikliği ve kolay kullanımı ile avantaj sağlar.
  • Uygun koli bandı fiyatları sayesinde her bütçeye uyum sağlar ve herkesin rahatlıkla ulaşabileceği bir ürün olarak ön plana çıkar.
  • Sağladığı pratik çözümler sayesinde paketleme, kolileme gibi işlemlerin çok daha kısa sürmesine yardımcı olur.
  • Kolilenmiş paketlerin taşınma esnasında zarar görmesini veya patlamasını engellediği için en güvenilir taşıma ve muhafaza yöntemlerinden biri sağlam bir şekilde bantlamaktır.

 

Sizin İçin En İyi Koli Bandı ve Koli Bandı Makinası Hangisi? 

Koli bandı çeşitleri içerisinde size en uygun seçenek için öncelikle kullanım alanınızı belirlemelisiniz. Çeşitli ölçülerde ve kalınlıklarda üretilen bu ürünler hem endüstriyel hem de günlük olarak kullanılabilir.

  • Ürün ölçüleri 67 mm, 50 mm, 45 mm, 40 mm gibi çeşitli boyutlara sahiptir. Uzunluğu ise 10 metreden 100 metreye kadar değişir.
  • Yapışkanlık derecesi güçlü olan koli bantları, endüstriyel kullanım amaçlı üretilirken, orta derecede yapıştırıcı özellikli olan ürünler evde kullanıma yöneliktir.
  • Bandın üretiminde kullanılan malzemenin cinsi yapışkanlık derecesine etki eder. Hotmelt koli bantları sıcak tutkal kullanılarak üretilir. Bu bant çeşidi günlük hayatta en çok başvurulan bant türüdür. Isıya dayanıklılık derecesi 60 derece civarıdır. Uygulama esnasında fazla baskı gerektirmeden kolayca yapışır. 3-4 yıl raf ömrü vardır. Hotmelt koli bandı fiyatları ise oldukça uygundur.
  • Akrilik koli bantları çok güçlü yapışkan özelliğe sahiptir ve yapıştırma süresi oldukça kısadır. Özellikle plastik yüzeyler gibi sert yüzeylerde kullanılmak üzere üretilir. Bu ürünün yapıştırıcılık seviyesi yüksek olduğu için genellikle koli bandı makinası ile kullanılır. 
  • Çeşitli renklerde üretilen koli bantları, hem renkli ve desenli hem de şeffaf olabilir. Kırtasiye malzemesi olarak çocuklara yönelik çizgi film karakterli seçenekleri de üretilir. Şeffaf bantlar görünmemesi ve daha şık durması açısından en yaygın olarak tercih edilen çeşittir.
  • Dayanıklılık derecesi de ürünün hangi malzemeden üretildiği ile doğru orantılıdır. Holmelt koli bantlarına kıyasla akrilik koli bantları çok daha sağlam ve tutucu özelliğe sahiptir. Akrilik bantlar hem daha sağlam hem de hızlı yapışma özelliğine sahiptir.

 

Avantajlı Koli Bandı Fiyatları İçin Doğru Adres: Avansas 

Avansas tarafından sunulan uygun koli bandı fiyatı sayesinde ihtiyacınız olan ve dilediğinizi ürünü satın alabilirsiniz. Geniş ürün yelpazesi ile kullanıcı ihtiyaçlarına cevap vermeyi başarabilen Avansas,

avantajlı ödeme seçeneklerinin yanı sıra kolay iade ve değişim fırsatı ile de tüketicilerden tam puan alır. Avansas online alışveriş sitesinin kolay ve anlaşılır ara yüzünü kullanarak dilediğiniz ürünü kolayca sipariş edebilirsiniz! Ürünlerin açıklamalarının yer aldığı sayfalar yoluyla ayrıntılı bilgi edinebilir ve alışverişinizi gönül rahatlığıyla yapabilirsiniz. Kargo bekleme sorununu ortadan kaldıran Avansas, bir iş günü gibi oldukça kısa bir süre içerisinde ücretsiz olarak ürününüzü size ulaştırır. Stoklu çalışma yöntemini prensip edinen marka, kullanıcılarına her siparişi bekletmeden ulaştırır.

Avantajlı koli bandı fiyatı sayesinde her bütçeye uygun ürünü temin eden Avansas, renk, ebat, yapışkanlık derecesi bakımından birçok çeşidi olan koli bantlarından dilediğinizi seçebilir ve kolayca satın alabilirsiniz. Ayrıca online alışveriş yaparken oldukça avantajlı Avansas markalı ürünleri de tercih edebilirsiniz. Uygun fiyatlarla kaliteyi bir araya getiren Avansas.com’da keyifli alışverişin tadını çıkarın!