Toplam 23 sonuç

Çay Makinesi

Ülkemizde oldukça yoğun tüketilen bir içecek olan çay, hız ve pratiklik sağlaması nedeniyle günümüzde sıklıkla elektrikli çay makineleri ile yapılıyor. Suyun sıcaklık değerleri, dem süresi gibi seçenekleri kontrol etmesi sayesinde elektrikli çay makineleri, her geçen gün daha fazla tercih edilir hâle gelmektedir.


Çay Makinesi Nedir, Nasıl Kullanılır?


Elektrikli çay yapma makinesinin ilk icadı,1924 yılında Arthur Large tarafından tehlike yaratmadan suyla temas edebilen bir elektrikli cihazı geliştirmesiyle olmuştur. Çaydanlığın tabanında bulunan elektrikli ısıtıcının suyu ısıtması sayesinde ilk çay makinesi ortaya çıkmış ve gelişme göstererek günümüze kadar gelmiştir. Günümüzde ise teknik olarak daha gelişmiş olan çay makinesi modelleri, ihtiyaca göre hem evlerde hem de iş yerlerinde sıklıkla kullanılıyor.

İstediğiniz herhangi bir türde çayı demleyebileceğiniz bu çay makinesi modelleri, kısa sürede çayı hazırlamanızı sağlar ve sizlere konforlu bir deneyim sunar. Bu pratik seçeneği kullanmanız da oldukça kolaydır. Elektrikli çay yapma makinesinin su ısıtma bölümüne istediğiniz miktarda suyu koyarak kaynamasını sağladıktan sonra üst demleme bölmesine koyduğunuz dökme çay veya demleme poşet çaya bu kaynamış sudan eklemeniz yeterlidir. İhtiyacınıza göre eklediğiniz su miktarının ardından çayın miktarına göre 5 veya 10 dakika bekledikten sonra çayınız hazır olacaktır.


Çay Makinesi Kullanmanın Avantajları Nelerdir?


 • Kısa sürede çay demlemenize yardımcı olması sayesinde vakitten tasarruf ederek günlük hayatınızı kolaylaştırmanızı sağlar.
 • Elektrikli olması sayesinde çayı uzun süre ideal sıcaklıkta tutabilmesi, çay makinesinin bir diğer avantajıdır. Sıklıkla su ısıtmak veya ekleme yapmak zorunda kalmazsınız.
 • Kaynama göstergesi, sıcaklık ayarı gibi teknik özellikleri sayesinde çayınızı istediğiniz biçimde demlerken size kontrol özgürlüğü sunar.
 • Elektrikli olmasının yanı sıra otomatik kapanma özelliğine de sahip bulunması, aynı zamanda makineyi daha güvenli hâle getirmektedir. Herhangi bir unutkanlık durumunda tehlikelere sebep olmaz.
 • Demlik kapasitesini ihtiyacınıza göre seçerek tek seferde kalabalık veya az kişiye göre çay demleyebilirsiniz. Böylece defalarca çay demlemek zorunda kalmadan vakit ve enerji tasarrufu sağlar; konforlu bir çay içme deneyimi yaşayabilirsiniz.
 • Sıklıkla kullanacağınız bir ürün olarak sürekli ocak üstünü meşgul etmeyeceğiniz için yer tasarrufu da sağlayacaktır.
 • Seçeceğiniz elektrikli çay makinesi modellerine göre zaman ayarlayıcı, sıcaklık ayarlama veya sesli bildirim gibi özelliklerle sizler için sürekli kontrol etmek zorunda kalmayacağınız güvenli bir seçenek olacaktır.
 • Elektrikli çay yapma makinesi modelleri, aynı zamanda su ısıtıcısı olarak da kullanılabilmektedir. Böylece yine ihtiyaç hâlinde kısa sürede sıcak suya ulaşarak ocağı kullanmadan hem zamandan hem de bütçeden tasarruf etmenizi sağlayacaktır.
 • Ayrıca birçok çay makinesinin kireç filtresinin bulunması da makinenizin daha uzun süreli çalışmasını sağlarken sizlere daha sağlıklı bir çay içme deneyimi sunacaktır.
 • Elektrikli çay makinelerinin aynı zamanda garanti belgesine de sahip olması herhangi bir sorun karşısında teknik servisle iletişime geçerek sorunlarınızı kolayca çözmenizi sağlayacaktır.

Çay Makinesi mi, Çaydanlık mı?


 • Geleneksel olarak kullanılan çaydanlıkların ocak üstünde yer kaplaması yerine yerden tasarruf edebileceğiniz çay makinelerini kullanabilirsiniz.
 • Elektrikli olarak çalışan çay makineleri çok az elektrik kullanımı sayesinde doğal gaz veya tüple çalışan ocaklarınızdan tasarruf sağlayarak bütçenize katkıda bulunacaktır.
 • Suyu sürekli sıcak tutabilmesi sayesinde çayınızı istediğiniz süre ve sıklıkta demleyebilir ve tüketebilirsiniz. Böylece çaydanlık kullanırken sürekli olarak su veya dem yenilemenizi gerektirecek durumlar ortadan kalkacaktır.
 • Elektrikli çay makinesi modellerinin otomatik kapanma özelliği olması, çaydanlığın kullanımının aksine su tükendiğinde ortaya çıkabilecek herhangi bir tehlikeyi önleyecektir.

Sizin İçin En İyi Çay Makinesi Hangisi?


 • Eviniz için ve günlük tüketim için kullanacağınız elektrikli çay yapma makinesinin güç kapasitesinin 1600 W ve 2000 W arasında değişkenlik göstermesi gerekmektedir.
 • İş yeriniz için daha yüksek kapasitede çalışması gereken bir elektrikli çay makinesine ihtiyacınız varsa 2200 W üstünde daha yüksek güç kapasitesine sahip ürünler sunan çay makinesi markaları da bulunmaktadır.
 • Litre kapasitesi de yine kullanım alanına göre değişiklik göstermektedir. Eğer küçük bir ofis veya eviniz için kullanmak isterseniz genellikle 0,7 litre veya 0,8 litre demlik kapasitesi yeterli olurken, daha büyük iş yerleri ve kalabalık işletmeler için 5 litre ve 30 litre arasında değişkenlik gösteren kapasitesi ile elektrikli çay kazanları veya çay semaverleri daha uygun olacaktır.
 • Kullanım amacınıza göre yine elektrikli çay makinenizi çelik gövdeli, plastik veya porselen demlikli olarak tercih edebilirsiniz. İhtiyacınıza göre elektrikli çay makinesi fiyatlarını gözden geçirebilirsiniz.
 • Hem iş yeri kullanımlarında sıklıkla ve çok kişinin kullanması nedeniyle hem de ev kullanımlarında herhangi bir kazayı önlemek amacıyla otomatik kapanma fonksiyonuna sahip, 360 derece dönebilen ve kablosuz kullanımı ile rahat bir kullanım sağlayan çay makinesi markalarını tercih etmeniz, sizler için uygun olacaktır.

Avantajlı Çay Makinesi İçin Doğru Adres: Avansas


Avansas, farklı mutfak aletleri markaları ve çay makinesi fiyatları ile sizlere birçok ürün seçeneği sunmaktadır. Farklı çay makinesi markaları tarafından sunulan seçenekler arasından ihtiyacınıza uygun olarak seçeceğiniz çay makinesini cazip çay makinesi fiyatları ile kolaylıkla sipariş verebilir ve ücretsiz teslimat seçeneği sayesinde bir iş günü içerisinde teslim alabilirsiniz. Böylece hem uygun çay makinesi fiyatı hem de avantajlı ödeme seçeneklerinden faydalanabilirsiniz. Ayrıca herhangi bir olumsuz durum karşısında faturasına sahip olduğunuz tüm ürünleri kolayca iade edebilirsiniz. Avansas’tan online olarak kolayca yapabileceğiniz alışveriş sayesinde hem vaktinizi kaybetmez hem de kendiniz için birçok alternatif arasından en uygun çay makinesi fiyatı seçeneğini gözden geçirerek kolaylıkla satın alma işlemini tamamlayabilirsiniz.