Nokta Vuruşlu Yazıcılar

Toplam 0 sonuç

Aradığınız ürünü bulamadınız mı?

Formu doldurarak aradığınız ürünü bize iletin, sizin için ürünü bulalım.

Teşekkürler, ürün talebiniz alınmıştır.

Nokta Vuruşlu Yazıcı Nedir?

İş yerlerinde en çok ihtiyaç duyulan ürünlerden biri olan yazıcılar, kullanım alanlarına göre farklı özelliklere sahip olarak üretilir. Lazer ve mürekkep püskürtmeli özelliğine sahip yazıcılar, genellikle standart belgelerde kullanılır. Belirli bir formata göre bastırılması gereken belgelerde ise nokta vuruşlu yazıcı kullanılır.

Nokta vuruşlu yazıcı nedir sorusunun cevabı, kaliteli bir yazıcı arayışında olan kişiler tarafından oldukça merak edilir. Bu tür yazıcılar, daktilo benzeri bir çalışma prensibine sahiptir. Bir şerit ve iğneli bir mekanizmaya sahip olan nokta vuruşlu yazıcı, çalışma prensibi gereği aldığı komutlara uygun olarak iğneleri hareket ettirir. Şerit sistemi hem sağ hem de soldan yazdırma yapabilir.

Bu tür yazıcılar; banka, muhasebe bürosu ve devlet dairelerinde kullanılır. Diğer yazıcılarla karşılaştırıldığında, görüntü kalitesinin iyi olmaması ve çok sesli çalışması nedeniyle, ev kullanımında ve normal A4 boyutunda ki evrakların yazdırılmasında tercih edilmez. Genellikle fatura, irsaliye, muhasebe fişi gibi evrakların yazdırılmasında kullanılır.

Yazıcıyı meydana getiren en önemli parçalarından biri şerit, diğeri ise yazma kafasıdır. İğneler, yazma kafasının üzerinde yer alır. Şeritler, değiştirilebilir yapıdadır.

Nokta vuruşlu yazıcılar, diğer yazıcı tiplerine göre daha düşük maliyetli bir üründür. Ürünü satın aldıktan sonra uzun süre hiçbir parçasını yenilemeden kullanabilirsiniz. Örneğin; şeritler, uzun ömürlü bir yapıya sahiptir. Şeritlerin değişim zamanı geldiğinde, uygun bir fiyata değişim gerçekleştirilebilir.

Bazı nokta vuruşlu yazıcı modellerinde; şirket logosu, grafik, şekil gibi alanların yazdırılması için siyah rengin yanı sıra sarı, kırmızı ve mavi renk de kullanılır.

Nokta Vuruşlu Yazıcı Özellikleri Nelerdir?

Bu ürünlerin, kullanım alanları sınırlı olduğu için kaliteleri de sınırlıdır. Fakat nokta vuruşlu yazıcı özellikleri arasında dayanıklı olmaları, uzun ömürlü kullanım olanağı sunmaları, seri baskı yapabilmeleri vardır. Böylece kullanıldıkları yerlerde mali açıdan tasarruf edilmesini sağlar.

Fatura, dekont gibi evrakları hızlı bir şekilde yazdıran bu ürünler, müşterilerle ya da diğer iş ortakları ile olan süreçlerde zaman kaybının da önüne geçer.

Nokta vuruşlu yazıcı, yazı karakteri sayısına göre kullanılan şeritlerin ömürleri farklıdır. Avansas güvencesiyle size sunulan ürünlerin şerit ömrü 3-4 milyon karakter arasında değişiklik gösterir. İş yerlerinde fatura bastırma sıklığına göre daha yüksek ömürlü ürünleri tercih edebilirsiniz.

Kolay kurulum avantajı sunan bu ürünler, pin olarak adlandırılan iğneler yoluyla çalışır. Bu iğneler, farklı çeşitlerde üretilir. 9 pin ve 24 pin olmak üzere iki çeşit iğne vardır. 9 pin özelliğine sahip olan nokta vuruşlu yazıcılar, daha hızlı çalışmaları nedeniyle daha çok tercih edilir.

Nokta Vuruşlu Yazıcıların Çalışma Prensipleri Nelerdir?

Mürekkep püskürtmeli yazıcı ve lazer yazıcı ürünlerine göre nokta vuruşlu yazıcı daha farklı parçalardan meydana gelir. Bu parçalar da, nokta vuruşlu yazıcı çalışma prensibinin farklılaşmasına yol açar. Çalışma prensipleri ise aşağıdaki gibidir:

  • Yazıcıda yer alan şerit, kartuş üzerinde bulunur.
  • İğneler, yazma kafasının üzerinde yer alır.
  • Motordan gelen enerjiye bağlı olarak, silindir ve kağıt hareket eder.
  • Yazıcının iğneleri, mürekkebin yer aldığı şeride uygun vuruşları gerçekleştirir.
  • Her vuruşta uygun karakterler kullanılır.

Bu şekilde çalışan yazıcılar, seri olarak baskı yapabilir. Baskı sırasında, aynı belgeyi yazdırmak için karbon kağıdı da kullanılabilir.

Nokta Vuruşlu Yazıcılar İçin Hangi Kağıt Modelleri ve Boyutları Kullanılabilir?

Nokta vuruşlu yazıcı kağıt boyutları, kullanılan kağıdın türüne göre değişiklik gösterir.

Bu tip yazıcılarda, genellikle sürekli form adı verilen kağıtlar kullanılır. Kantar fişi olarak adlandırılan ve sürekli formlardan farklı bir yapıda olan kağıtlarda, bu yazıcılarla beraber kullanılabilir.

Kantar fişi; tır gibi büyük araçlarda bulunan yüklerin indirmeden tartılarak, ağırlığının yazıldığı kağıtlardır. Sürekli form kağıtları; 11 inç x 24 cm ebatlarına sahip olarak üretilir. Kantar fişleri ise 6 inç x 17 cm ölçülerindedir. A4 kağıtları da nokta vuruşlu yazıcılarda baskı için kullanılabilir.

En İyi Nokta Vuruşlu Yazıcı Markaları Hangileridir?

İşyerlerinin en önemli ihtiyacı olan yazıcı, fotokopi ve tarayıcı gibi ürünlerin kaliteli bir yapıya sahip olması, gereksiz maliyetlerin önlenmesini sağlar. Kaliteli bir markaya ait bir ürün satın aldığınız zaman, gereksiz bakım-onarım masraflarından tasarruf edebilirsiniz.

Kullanım kolaylığı sunan bu ürünler, kolay bir şekilde ayarlanarak kullanıma hazır hale getirilir. Garantili ve marka güvencesiyle size sunulan nokta vuruşlu yazıcıları, iş yerlerinizde güvenle kullanabilirsiniz.

Avansas olarak size sunduğumuz yazıcı modelleri, satışa sunulmadan önce performanslarının ölçülmesi için bir çok testten geçirilir. Bu testler sayesinde, siz ürünü satın almadan sorunlu bir parça ya da hatalı bir çalışma söz konusu olduğunda gerekli düzeltmeler yapılır. Tüm ürünler, en yüksek performansa sahip olarak satışa sunulur.

Markaların sunduğu tasarımlar, her türden masaya kolayca uyum sağlayabilen bir yapıya sahiptir. Bu sayede, kullanım esnasında rahatlık sağlar. Kaymaz tabanları ile her zaman sabit bir şekilde durur.

Oki Nokta Vuruşlu Yazıcı

Nokta vuruşlu yazıcı markaları arasında en iyilerden biri, Oki nokta vuruşlu yazıcıdır. Bu yazıcılar, üstün donanımsal özelliklere sahiptir. Bu nedenle, kullanımdan kaynaklanan bir hata olmadığı sürece, sorunsuz bir şekilde çalışmaya devam eder. Çok uzun saatler çalışsa bile; tasarruf sağlayan yapısı sayesinde, az bir enerji tüketimi gerçekleştirir.

Kullanıma sunulan birden fazla arayüzü ile USB, paralel ve seri bağlantı yoluyla çalışabilir. Kullanıcı dostu paneli ile pratik kullanım sağlar. Farklı sütun sayılarına sahip nokta atışlı yazıcı modelleri de vardır.

Epson Nokta Vuruşlu Yazıcı

Epson nokta vuruşlu yazıcı modelleri ile istediğiniz hız ve kaliteye sahip bir ürün elde edersiniz. Enerji tasarrufu, kolay kurulum gibi çok sayıda avantajı bir arada bulabileceğiniz Epson nokta vuruşlu yazıcılar, sizlere Avansas güvencesiyle sunulur.

Markanın farklı özelliklere sahip nokta vuruşlu yazıcı modelleri arasından bir tercih yapmak için ihtiyaçlarınızı doğru belirlemeniz gerekir. Her ürün için detaylı olarak hazırladığımız özellikler bölümünü inceleyerek, en doğru ürüne karar verebilirsiniz.

Avansas’ta Satılan Nokta Vuruşlu Yazıcı Modelleri Kaliteli midir?

Avansas olarak, size sunduğumuz en iyi nokta vuruşlu yazıcı modelleri ile iş yerlerinizde hızlı bir şekilde fatura ve fiş kesme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. İş yerlerinde fatura, irsaliye gibi belgeler hem kanunen hem de ikili iş ilişkilerinde oldukça önem arz eder. Bu sebeple, bu belgelerin sorunsuz bir şekilde ve istenilen zamanda basılması gerekir.

Çoklu fatura baskıları sırasında, kalitesiz yazıcıların baskı kalitesinde ya da pinlerin doğru çalışmasında sorunlar ortaya çıkabilir. Ürün teslimi, iadesi ve satın almalar sırasında muhataba gereken faturanın verilmemesinin yasal olarak yaptırımları söz konusudur. Bu yaptırımlarla karşılaşmamak ve iş ilişkilerinde sorun yaşamamak için tercihiniz her zaman kaliteden yana olmalıdır. Kalitesiyle bilinen Oki ve Epson markalı ürünlerimiz, sizlere uzun yıllar sorunsuz kullanım imkanı sağlar.

Nokta Vuruşlu Yazıcı Fiyatları Ne Kadardır?

En ucuz nokta vuruşlu yazıcı fiyatları ile iş yerlerinize en uygun ürünü satın alabilirsiniz. Marka ve modellere göre değişkenlik gösteren nokta vuruşlu yazıcı fiyatları konusunda daha detaylı bilgi için sayfamızda yer alan ürünleri inceleyebilirsiniz.

Fiyatların belirlenmesinde; şerit ömrü, pin ve kolon sayısı gibi özellikler etkili olur. Yüksek hızlı ve yüksek baskı kapasitesi olan ürünlerde fiyatlar daha yüksek olurken; ortalama düzeyde kullanım imkanı sunan ürünlerde fiyatlar daha uygun seviyededir.