Toplam 7 sonuç

Kalemtıraşlar

Kalemtıraşların belirli bir tek amacı vardır o da elbette kurşun kalemlerin olabildiğince sivri olduğundan ve güzel yazabildiğinden emin olmaktır. Kalem açacakları çeşitli tip, boyut ve renklerde üretilmektedirler. Kalemtıraş çeşitleri oldukça farklı varyasyonlara sahip olsalar da sonuçta ulaşılmak istenilen amaç aynıdır: Kalemleri açmak. Bu nedenle kalem açacaklarını şekillendirirken onları çekici kılacak en önemli unsur yapıldıkları materyallerdir.

Kullanım Alanları

Metal kalemtıraşlar kalemlerinizi elde açmanın en kaliteli ve garantili yoludur. Açılan kalemin artığı bir hazneye dökülmediği için bir çöp kutusunun yanında açılması tavsiye edilir. Böylece düzgünce açılan kalem ucu kırılmadan yazmaya hazır konuma getirilebilir.

Plastik kalemtıraşlar bu araçların en ucuzlarındandır. Günlük kullanım için gayet uygundur. Genelde öğrenciler tarafından kullanılırlar.

Hazneli ve kollu kalemtıraşlar profesyonel kalemtıraşlar olarak da adlandırılırlar. Ürünün yanında bulunan kol çevrilerek kalemin açılması sağlanır. Bu tip kalemtıraşlar devlet dairelerinde ve ofislerde sıkça kullanılır. Belirli bir atık toplama haznesi bulunduğu için kalem her açıldığında bir çöp kutusunun yanında olma gereksinimi ortadan kalkar. Bu sayede birden fazla kalem açarak zamandan tasarruf edilmiş olunur.

Otomatik kalemtıraşlar ise pille ya da bir çeşit elektrikle çalışan kalem açacaklarıdır. Hazneli ve kollu kalemtıraşlarla büyük bir benzerlik gösterirler. Büyük hazneleri vardır ve bu sayede masanızdan uzaklaşmadan kalemlerinizi açabilirsiniz. Kollu kalemtıraştan tek farkı kalemleri içerisindeki elektrik motoru sayesinde otomatik olarak açabilmesidir. Elektrik motoru, içerisindeki jileti döndürerek zahmetsizce elde tutulabilen kalemi kolaylıkla açar. Böylece enerji sarf etmeden, sadece kaleminizi gösterilen deliğe sokarak beklemeniz bu tip kalemtıraşlarda yeterli olacaktır.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kalemtıraş alırken nerede ve ne için kullanacağınızı göz önünde bulundurmalısınız. İhtiyacınıza uygun bir malzemeden üretilen kalemtıraş almak hem daha etkili bir sonuç almanızı hem de gereksiz harcamalardan kaçınmanızı sağlar.

Kalemtıraş fiyatları, ürünlerin özellikleri arttıkça farklılaşmaktadır. Plastik açacak en ucuz kalemtıraşken, otomatik kalemtıraş içerisindeki mekanizma nedeniyle en pahalı konumdadır. Bu kategorileşmeye rağmen ofisinizde bulunması çok gerekli olan kalemtıraşlar, hiçbir ofisin bütçesini zorlamayacak şekilde kullanıcıların alımına uygun bir fiyat aralığındadırlar.

Faber-Castell, Umix, Centrum, Ark, Eagle,Kw-Trio, Noki ve Lyra Groove marka kalemtıraş çeşitlerine ve fiyatlarına bu kategoriden ulaşabilirsiniz. Bütçenize ve ofisinize en uygun kalemtıraşlar Avansas.com’da!

Kalemtıraş çeşitlerine bu kategoriden ulaşabilirsiniz. Hemen sipariş verin kargo bedava ve 1 iş gününde teslimat avantajıyla kapınıza gelsin. Ofis ve kırtasiye marketiniz Avansas.com’dan online ve güvenli bir şekilde alışveriş yapmanın keyfini yaşayabilirsiniz.