Kurukahveci Mehmet Efendi

Toplam 15 sonuç

1871 yılından beri kahve üretimi yapan Mehmet Efendi, İstanbul’un Fatih semtinde kurulmuştur. Türkiye’nin en eski işletmelerinden biridir ve Türk kahvesinin tanınan markalarındandır. Kahve üretim zanaatını, tıpkı bir sanat gibi gerçekleştirmekte ve tüm bilgi birikimini kahvelerinde kullanmaktadır. Bu bilgileri nesilden nesile ve ustadan çırağa aktarmaya devam eden Mehmet Efendi, hiçbir zaman kalitesini bozmadan kahve üretimi yapmaktadır. Hatta her geçen gün kendini geliştirerek kahve sektörüne pek çok yenilik getirmektedir. Farklı kahve türleri ve lezzetleri ile sizleri buluşturmaktadır.

Türk Kahvesinin Adı Mehmet Efendi

Türk kahvesi denince akla ilk olarak Mehmet Efendi’nin gelmesinin haklı bir sebebi vardır. Bu işi oldukça eski dönemlerden beri yapmakta ve en doğru teknikleri kullanmaktadır. Her zaman aynı özenle ve titizlikle üretim yapmaktadır. Türk kahvesi denince tüm dünyada akla ülkemiz gelmektedir ve bizi dünyada temsil eden de Mehmet Efendi’dir. Türk kahvesinin en iyisi için en kaliteli Arabica kahve çekirdeklerini kullanmaktadır. Kokusu ve tadıyla eşsiz bir deneyim sunan Mehmet Efendi Türk kahvesi, ambalaj içinde öğütüldüğü günkü tazeliğini korumaktadır.

Poşet, teneke kutu gibi çeşitli ambalajlarda sizlere sunduğu Türk kahvesi, farklı miktarlardadır. Tüketim sıklığınıza göre 50 gr ile 500 gr aralığındaki ambalajlar arasından seçim yapabilirsiniz. Tek fincanlık 6 gr’lık paketler de oldukça pratik bir şekilde kahve pişirmenizi sağlar. Taşınabilir özellikte olan bu paketler sayesinde dilediğiniz yerde Türk kahvesi keyfi yapabilirsiniz. Eğer çok sık Türk kahvesi tüketiyorsanız Mehmet Efendi kafeinsiz Türk kahvesini tercih edebilirsiniz. Özenle kavrulan çekirdeklerin sunduğu zengin aroma, doğal tat ve yumuşak asidite ile Mehmet Efendi size Türk kahvesi konusunda bir zirve yaşatır.

Lezzet Klasiği Mehmet Efendi Filtre Kahve

Demleme kahve severlerin vazgeçilmezi olan filtre kahve, Mehmet Efendi’de oldukça çeşitli.

  • Özenle seçilen kaliteli Arabica çekirdekleri, yörelerine göre özel olarak kavrulur ve aromaları ortaya çıkarılır.
  • İleri teknoloji ve ustalıkla öğütülen bu çekirdekler, yine aynı teknoloji ile paketlenir.
  • Aromalarını ve tazeliklerini en az 2 yıla kadar korurlar.
  • Farklı yörelere ait kahve çekirdekleri ile damak tadınıza en uygun filtre kahveyi hazırlayabilirsiniz.

Mehmet Efendi, bu konuda oldukça fazla kahve çeşidi ve lezzeti ile öne çıkmaktadır.

Mehmet Efendi filtre kahve çeşitleri arasında Colombian, Brazilian, Guetemala, Ethiopian gibi pek çok seçenek vardır. Her biri asidite, gövde ve tat bakımından birbirinden farklıdır. Bu tatların en iyi şekilde ortaya çıkması için özel olarak kavrulup öğütüldükleri için damak tadınızda eşsiz bir iz bırakırlar. Asiditesi yüksek ya da yumuşak, gövdesi güçlü, orta ya da çiçeksi, tadı karamel, çikolata, tropikal meyve, fındık gibi geniş lezzetleri barındıran pek çok filtre kahve vardır. Bunlar arasından damak tadınıza en uygun olanı tercih edebilirsiniz.

İşletmeler için Özel Mehmet Efendi Çekirdek Kahveler

Eğer yoğun olarak kahve tüketimi yapan bir işletmeniz varsa, sizin için çekirdek şeklinde kahve almak daha mantıklıdır. Bu sayede kahveleri tam tüketilmeden önce öğüterek daha uzun süre taze kalmasını ve tüketilebilmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca evde kendi öğütücünüz varsa ve çeşitli demleme yöntemleri kullanıyorsanız, Mehmet Efendi çekirdek kahveleri tercih edebilirsiniz. Mehmet Efendi, sahip olduğu kahve çekirdeklerini öğütülmemiş halde çekirdek olarak da paketli halde sunar.

Mehmet Efendi kahve çeşitlerine Avansas aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Mehmet Efendi’nin hemen her çeşidini bulabilir ve kısa süre içinde sahip olabilirsiniz. Avansas’ın sunduğu ayrıcalıklar ile kısa süre içinde kahveleriniz hızlı ve hijyenik şekilde teslim edilir.