Teknik Kablolar

Toplam 45 sonuç

 

Aradığınız ürünü bulamadınız mı?

Formu doldurarak aradığınız ürünü bize iletin, sizin için ürünü bulalım.

Teşekkürler, ürün talebiniz alınmıştır.

Teknik Kablolar Nelerdir?

Teknik kablo; iki cihazı kontrollü bir şekilde birbirine bağlayan ve elektrik enerjisini ileten malzemeye denir. Bu kabloların özelliği yangına dayanıklı ve su geçirmez olmalarıdır. Kaliteli ve dayanıklı malzemelerden üretilmeleri elzemdir.

Üst üste malzemelerle katmanlanarak korunaklı hale getirilmişlerdir. Bunlar dıştan içe doğru; PVC dış kılıf, zırh, iç kılıf, yalıtkan ve iletkendir. En iç kısımda olan iletkenler kablonun içindeki tek güç taşıyan malzemedir.

Yerleşim yerlerinin güvenliğini sağlayan kabloların kendi içinde birçok türü vardır. Bunlar:

 • Güç kabloları
 • İletkenliği süper olan kablolar
 • Gaz yalıtımlı kablolar
 • Doğru akım kabloları
 • Sodyum iletkenli kablolar
 • Deniz kabloları ve çok yüksek gerilim kabloları gibi birçok türe sahiptir. Çalışma alanınızda kullanılması gereken doğru kablo türünü seçerek güvenli bir şekilde kullanabilirsiniz.

Standartlara uygun olarak üretilmiş bu kablolar herkes tarafından güvenle kullanılır. Yukarıda açıklanan kablo türlerinin dışında toplamda 3 tane kablo çeşidi mevcuttur. Bunlar:

 • İhtiyaca göre sınıflandırılan kablo çeşitleri: Standart üç telli kablolar, yüksek gerilim kabloları, telefon kabloları, fiber kablolar ve standart elektrik teli kablolarıdır.
 • Kullanım alanlarına göre sınıflandırılan kablo çeşitleri: Sinyal ve kumanda kabloları, kağıt yalıtkanlı kablolar, bakır iletkenli kablolar, alüminyum etkili kablolar ve enerji kablolarıdır.
 • Özelliklerine göre sınıflandırılan kablo çeşitleri: PVC izoleli ile yassı bakır iletkenli kablolar, halojensiz alevi iletmeyen çok damarlı bakır iletkenli kablolar, bükülgen bakır iletkenli kablolar ve bakır iletkenli tek damarlı kablolar bu çeşitler arasında yer alır.

Teknik Kablo Satın Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Kablo kullanımı basit ya da profesyonel olarak çoğu kişi tarafından gerçekleştirilir. Kablo ile temasımız sadece inşaat olan bir binaya kablo döşemek değildir. İş yerimizde telefonumuzun şarjı bittiğinde voltaj korumalı prize takarak da kablolarla temasa geçiyoruz. Çeşit çeşit teknik kablo modelleri vardır. Kablo satın alırken dikkat edilmesi gereken önemli faktörler vardır. Bunlardan bazılarını şu şekildedir:

 • Öncelikle kablo ihtiyacınızı belirlemelisiniz. Bu en önemli maddedir.
 • İhtiyazınızı belirledikten sonra kabloları nerede kullanacağınız konusunda net olmasınız. Bunun sebebi kabloların yapısına göre kullanım alanlarının değişmesidir. Ortamın kapalı, açık, ıslak ya da fazla sıcak olmasına göre kullanmanız gereken kabloda değişiklik olabilir. Bu yüzden yer belirlendikten sonra kablo alışverişini en güvenilir adres Avansas’tan yapabilirsiniz.
 • İş yeri ya da evin gerilimine göre bir kablo tercih edilmelidir.
 • Her yerde yangın çıkma ihtimali olduğu için kablonuzu seçerken yangına dayanıklı olması sizin için iyi bir tercih olur.
 • Numune olması büyük bir avantaj sağlar.
 • Eğer karmaşık bir proje üzerine çalışılıyorsa kabloların renkli olması kurtarıcı olabilir.
 • Kablonun boyu ve kalınlığına dikkat edilmelidir.
 • Kabloların kaliteli olması uzun yıllar hiçbir sıkıntı çekmeden kullanmanıza katkı sağlar. Kalitenin yanında uygun fiyatlı ürünler tercih ederek bütçenize katkı sağlayabilirsiniz.
 • Satın alacağınız kablonun üzerinde; kablo tip, üretici firma, üretim standardı ve kesit bilgisi olmak zorundadır. Eğer yoksa satın almamalısınız.
 • Kablonun pürüzsüz olması önemlidir. Eğer şişlik ya da hava kabarcığı varsa iade etmelisiniz.

İş yerleri ya da evlerde pil ve şarj aletini prizden çıkarmak biraz zorlayıcı olabilir. Sert oldukları için çekerken fiş yuvalarının gevşemesine sebep olunabiliyor. Bu zor durumu kolay bir hale çevirmek için sizler de Avansas’tan uzatma kablosu siparişi verebilirsiniz. Bu sayede fiş yuvalarının gevşemesine engel olursunuz.

Avansas’ta Hangi Marka ve Teknik Kablolar Bulunmaktadır?

Kalite ve uygun fiyatın adresi avansas.com’da 5.000’den fazla ürün vardır. Bu ürünlerin hepsi kaliteli malzemeler ile üretilmiştir. Teknik kablolar kategorisinde ise herkesin ihtiyacına yönelik çeşitli ürünler mevcuttur. Avansas güvencesi ve herkes tarafından bilinen markalar olması sebebiyle sipariş verirken tereddütte kalmayınız. Satışa sunduğumuz ürünler uygun fiyatları ve uzun ömürlü kullanım sağlamaları sebebiyle tercih edilirler.

Avansas’ta satışı olan teknik kablo markaları şu şekildedir:

 • S-Link: Teknik kablo markası sıklıkla tercih edilen markalar arasındadır. Hem kalite hem uygun fiyatlarıyla kablo markaları arasında iyi bir konumdadır. Avansas’ta satışta olan ürünleri ise;

  SL-U2015 USB 2.0 yazıcı kablosu şeffaf 1.5, SL-USB-C63USB 3.1 type c to 4 port USB 3.0 çevirici hub, SL-H4K10 19+1 HDMI gold kılıflı v2.0 ultra hd 4K 2160p 3d kablo 10 m ve SL-H4K10 19+1 HDMI gold kılıflı v2.0 ultra hd 4K 2160p 3d kablo 5 m kaliteli kablo çeşitleri vardır.

 • Trust: Ergonomik ve şık tasarımları ile kullanıcıları memnun bırakan bir markadır. Zamandan tasarruf sağlamanıza tak çalıştır özelliği ile yardımcı olur. Avansas’ta satışı olan ürünleri mevcuttur. Bunlar;

  14591 vecco USB 2.0 4 port mini hub ve 23327 halyx USB 3.2 4 PORT HUB gibi teknik kablo satışı yapılır.

 • Tesa: Uzun ömürlü kabloları ile tanınan Tesa markası sağlam ve kaliteli kablolar üretmektedir. avansas.com’da Tesa kablo organizatörü çok renkli 5’li paket satışı vardır. Paketin boyutu ise 20 cm x 12 mm’dir.
 • Tp-Link: TP-Link markası güvenli ve kullanışlı kablo üretimi yapar. Tak çalıştır özelliği sayesinde anında işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Avansas’ta UE330USB USB 3.0 3 port + ek ethernet adaptörü ve UH400 USB 3.0 4 port portatif hub kablo çeşitlerinin satışı vardır. Güvenle bir alışveriş için kolay bir şekilde sipariş verebilirsiniz.

Avansas’tan Alışveriş Yapmak Güvenli Midir?

İnternet üzerinden alışveriş yapmanın kişiye iki yararı olur. Birincisi hiç yerinizden kalkmadan alışveriş yapabilirsiniz. Bu şekilde zamandan tasarruf sağlarsınız. İkinci yararı yaptığınız alışverişi taşımanıza gerek kalmamasıdır. Çünkü kargo ile kapınıza kadar gelir. Avansas ile yapılan alışverişlerinizde de bu iki madde fazlasıyla geçerlidir.

E-ticaretin güvenilir isimlerinden Avansas ürün çeşitliliği ve dev deposu sayesinde stoklu çalışma prensibine sahiptir. Kolay iade seçeneği ile güvenilirliğini bu alanda da kanıtlamış olur. Sizin yakıt tasarrufunuzu düşünür ve ürünleri kapınıza kadar teslim eder. Uygun fiyatlı ve güvenilir nadir adreslerden olduğu için birçok firma tarafından sıklıkla tercih edilir. Güvenin ve kalitenin tek adresi Avansas’tan alacağınız teknik kablolardan asla pişman olmayacaksınız. Bu ürünleri kullanım talimatlarına dikkat ederek kullandığınız takdirde uzun yıllar verim alırsınız.

450.000 firma tarafından tercih edilen Avansas güvenilir bir markadır. TOBB Güven Damgası’na sahiptir. Güvenilir olması bu şekilde tescillenmiştir. Ürünlerin hepsi orijinalleri ile birebir aynıdır. Asla paketi açılmış, zedelenmiş ya da kırılmış ürünler ile karşılaşmazsınız. Siparişinizi oluşturduktan sonra farklı ödeme seçeneklerinden faydalanabilirsiniz.

Avansas’ta Teknik Kablo Kategorisi Altında Satılan Ürünler Kaliteli ve Güvenilir midir?

Avansas’ta 5.000’den fazla ürün vardır. Bütün ürünler tek tek kontrol edilir ve daha sonra kullanıcıya ulaşması için kargoya çıkar. Birçok kez kontrolden geçirilen ürünler kaliteli ve dayanıklı ürünlerdir. Teknik kablo kategorisinde bulunan markalar herkes tarafından bilinir.

Teknik kablo çeşitlerinde satışta olan S-Link, Trust, Tesa ve Tp-Link markaları vardır. Bu markaların hepsi güvenilir ve kaliteli kablolar üretirler. Kabloları standartlara uygundur. Zamanla kopma ya da bozulma gibi sorunlarla asla karşılaşmazsınız.

Kabloları kullanırken ısınma meydana gelmez. Isınmalar olmadığı için kabloların yanma ihtimali de otomatik olarak ortadan düşmektedir. Sizler de dayanıklı, sağlam, standartlara uygun ve fiyatı düşük ürünler tercih ediyorsanız adres avansas.com’dur.