Toplam 25 sonuç

Temizlik Bezleri ve Mikrofiber Bez

Yaşam standartlarınızı kaliteli bir şekilde sürdürebilmenizin temel şartlarından biri de bulunduğunuz ortamın temizliğidir. Temizliğin niteliği ve sürdürülebilirliği ise uygun malzemeler kullanmaktan geçer. İş hayatının yoğunluğu ve hızlı yaşam temposu, temizliğe ayrılan sürenin daha kısa olması ihtiyacını doğurmuştur. En temiz ve hijyenik ortama en kısa sürede nasıl sahip olabiliriz? İşte bu soru, farklı amaçlarla kullanılan temizlik bezleri ve mikrofiber bez çeşitlerini de hayatımıza sokmuştur.

 

Temizlik Bezleri ve Mikrofiber Bez Nedir? 

Doğanın kendi kendini temizleme özelliğine karşın insanoğlunun varlığını sürdürdüğü her yerde temizlik ihtiyacı ortaya çıkar. Dolayısıyla temizlik malzemelerinin kullanılmaya başlanması, insanın, hijyeni bir gereksinim olarak görmeye başladığı zamanlara kadar dayanır. Temizlik bezleri içerisinde mikrofiber bez, son 20 yılın en kullanışlı icatlarından biridir.

Aslında polyester ve sentetik bir elyaf olan mikrofiber, insan saçından tam 200 kat daha ince olması nedeniyle "mikro" ismini almıştır. En pürüzsüz sandığınız yüzeylerde bile mikroskobik büyüklükte gözenekler, çatlak ve girintiler vardır. Buralarda bol miktarda bakteri ve spor oluşur. İşte bu bölgelerin temizliğinde mikrofiber bezlerin inceltilmiş mikro lifleri devreye girer. Kaliforniya Üniversitesi Davis

Tıp Merkezi'nde yapılan bir çalışmada pamuk ilmekli paspasla toplanan bakteri miktarıyla mikrofiber paspaslarınki kıyaslanmış ve pamuk ilmekli paspasların bakterileri %30 oranında azalttığı görülürken, mikrofiberlerin ise %99 oranında azalttığı tespit edilmiştir. Kullanım avantajlarının yanı sıra temizlik bezleri ve mikrofiber bez fiyatlarının uygunluğu da klasik malzemelerden uzaklaşılarak bu ürünlere yönelinmesinde etkili olmuştur.

 

Doğru Toz Bezi Seçimi

Toz alma, mekân temizliğinin önemli bir parçasıdır. Evlerde, ofislerde ve iş yerlerinde tozların düzenli olarak alınması, ortamda solunan havanın daha kaliteli ve sağlıklı olmasını sağlar, alerji riskini azaltır. Özellikle havalandırma yöntemleri kullanılan ve doğrudan doğruya pencere açılamayan iş yerlerinde toz alma ihmal edilmemelidir. Temizlik bezleri ve mikrofiber bez çeşitleri içinde uygun olan malzemeyi bulmanın, temizliğin hemen hemen yarısı olduğu söylenebilir. Doğru toz bezini nasıl seçebiliriz?

 

 1. Bir tamircinin kullanacağı tamir aletini doğru seçmesi nasıl ki arızaların giderilmesi için gerekliyse, doğru toz bezi seçimi de temizlik için önemlidir. Malzemenin kullanılacağı alanın küçük bir zemin mi yoksa bol insan trafiği olan hareketli bir ofis ortamı mı olduğu belirlenmelidir. Kapalı bir alan mı yoksa sıkça hava akımı ve toz alan bir yer mi olduğuna dikkat edilmelidir. Malzeme seçiminde bütün bu noktalara dikkat edilmelidir.
 2. Kullandığınız toz bezi yüzeyde leke, hav, tüy bırakmayacak bir özelliğe sahip olmalıdır. Emiciliği, kalıntı bırakmaması, ince lifleri sayesinde en zorlu lekeleri temizlemesi gibi özellikleriyle mikrofiber toz bezleri, son yıllarda çokça kullanılmaktadır. Büyük mekânlarda ve birbirinden farklı yüzeylerin olduğu detaylı temizlik yapılacak ortamlarda mikrofiber bezlerin kullanışlı olacağı söylenebilir. Daha az toz alımı gerektiren yerlerde pamuklu bezleri veya sarı temizlik bezlerini seçebilirsiniz.
 3. Rulo bezler, yoğun ve sürekli kirin oluştuğu yerler için pratik çözüm sunmaktadır.

 

Mutfak Temizliğinin Püf Noktaları:

 

 1. Yapılacakları Sıralayın: Çok detaylı bir temizlik mi yapacaksınız, yoksa günlük rutin bir temizlik mi? Bazen günlük bir temizlik yapacağım derken derinlere inebilirsiniz. Bu da zamanı doğru kullanmanıza engel olur. En iyisi, ne yapmak istediğinize karar verip sıralama yapmak ve işe öyle başlamaktır.
 2. Doğru Malzeme Seçimi: İşinizin çabucak bitmesi, iyi bir sonuç elde etmeniz, temizliğin kalıcı ve uzun ömürlü olması için mutlaka doğru malzemeler doğru yerde kullanılmalıdır. Bu yüzden yapacağınız temizliğin niteliğine uygun malzemeler seçilmelidir. Deterjan, yüzey temizleyici yanı sıra kullanacağınız temizlik bezleri ve mikrofiber bez çeşitlerinin arasından işinize en çok yarayacak olanı bulmanız önemlidir.
 3. Genelden Özele Gidin: Temizlik yaparken bir bölgeye yoğunlaşmak yerine genelden özele gitmek, işinizi yarım bırakmak zorunda bile kalsanız ortaya bir şeyler çıktığını görmenizi sağlar.
 4. Minimal Ortamlar Oluşturun: Tezgâhın üzerinde bir sürü malzeme yerine sadece çok gerekli olanları bulundurmak, temizlik yaparken işinizi yarı yarıya kolaylaştıracaktır. Özellikle ofis ve iş yeri mutfaklarında gereksiz malzeme yığını, temizlik süresini uzatır.
 5. Temiz Bırakın: Temizlik kadar, mutfağa giren çıkanların, utfağı temiz bırakması da genel temizlik açısından önemlidir.

 

Cam Temizliğinin Püf Noktaları:

 1. Doğru malzeme, süreden ve emekten çalmaz. Leke, hav, tortu bırakmayan cam bezleri ve kaliteli yüzey temizleyiciler kullanılmalıdır.
 2. Hava durumuna dikkat edilmelidir. Kimse camları temizler temizlemez yağmur yağmasını istemez.
 3. Önce cam bezi ile toz ve kir alınmalıdır.
 4. Temizlik malzemesi bol kullanılmalıdır Özellikle sprey temizleyicileri bir kez sıkmak, temizlik süresini uzatacaktır.
 5. Mikrofiber bez kullanılmalıdır. Mikrofiber bezin tozu emici ve kiri kolay temizleyici özelliği işinizi kolaylaştıracaktır.

 

Temizlik Bezleri ve Mikrofiber Bez Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

 1. Ürün çeşitliliği kullanım amacına göre değişik alternatiflerden yararlanmanızı sağlar.
 2. Farklı yüzeylerde farklı bez kullanımı, "çapraz bulaşma" adı verilen; kir ve bakterilerin bir yerden başka bir yere bulaşmasını önler.
 3. Doğru ve kaliteli malzeme, size zamandan ve efordan tasarruf ettirir.
 4. Mikrofiber bezler, mikroskobik büyüklükteki yüzey pürüzlerini derinlemesine temizlediği için bakteri oluşumunu minimuma indirir.
 5. Mikrofiber bezler, yedi kata kadar suyu absorbe etme özelliği ve mikro lifleri sayesinde deterjan ve su kullanımını azaltır.
 6. Renk seçenekleri bulunan bir paket bez aldığınızda, renklerine göre kodlama yaparak farklı işlevlerde farklı bezleri kullanabilirsiniz.
 7. Temizlik bezleri ve mikrofiber bez fiyatı ve ürün adedi kıyaslaması yaparak bütçenize en uygun seçimi yapabilirsiniz.

 

Sizin İçin En İyi Temizlik Bezleri ve Mikrofiber Bez Hangisi?

Temizlik yapacağınız alana, süreye ve ihtiyaçlarınıza uygun olarak hangi ürünü seçeceğinizi belirlerken temizlik bezleri ve mikrofiber bez fiyatlarını ve miktarlarını göz önünde bulundurmayı unutmayın. Mikrofiber bezler tekli, üçlü ya da beşli olarak satılmaktadır.

Daha ayrıntılı temizlikten yanaysanız, özellikle ofis ortamlarında cam yüzeyler ve toz alınacak zeminler için ayrı ayrı bezler seçilebilir. Mikrofiberden vazgeçmeyenler için Avansas 3'lü Mikrofiber cam bezi, daha ekonomik davranmak isteyenler için Ceyhanlar Flanel Renkli Toz Bezi 12'li paketlerde satılmaktadır. Sürekli yoğun kirlerin oluştuğu veya geniş alanlara sahip iş yerlerinde %30 mikrofiber içeren Parex Perforeli Mega Rulo oldukça kullanışlıdır. İnsan trafiğinin az olduğu iş yerleri için tekli, beşli, onlu polyester ve %100 pamuk bez seçenekleri vardır. Temizlik bezleri ve mikrofiber bez fiyatı, aldığınız ürünün adedi ve içeriğine göre değişmektedir.

 

Avantajlı Temizlik Bezleri ve Mikrofiber Bez Fiyatları İçin Doğru Adres: Avansas

Avansas, mutfak, ofis içi ve banyo temizliği için Avansas markalı ürünlerinin yanı sıra Parex, Ceyhanlar, Sanifoam gibi bu alanda kalitesini kanıtlamış markaların satışını da yapmaktadır. Almak istediğiniz ürünün miktar ve fiyat karşılaştırmasını yaparak sizin için en uygun sonucu elde edebilirsiniz. İş yeriniz için gerekli olan her türlü ihtiyacınızı A'dan Z'ye bilip, yerinizden kalkmadan kolayca sipariş verebilmeniz için geniş bir ürün seçenekleri sunan Avansas, İnternet'te sıkça kullanacağınız bir sitedir. Satışa sunduğu ürünlerde marka güvenilirliğine ve kalitesine önem veren Avansas, kendi oluşturduğu markasıyla da hatırı sayılır bir rağbet görmektedir. Sektörel ürün kategorileri, iş yerlerinin kendi alanına uygun ürünleri toplu bir şekilde görebilmesini sağlar. Avansas'ın makul ödeme seçenekleri, kolay iade ve değişim özellikleri, ücretsiz teslimat avantajları sizin için bir satın alma standardı hâline gelecektir. Bütün bunların yanı sıra stoklu çalışması sayesinde siparişlerinizin ne kadar sürede tedarik edileceğine dair sorun da yaşamazsınız. 1 iş gününde teslimat yapma taahhüdü veren Avansas, iş yerinizin ve evinizin online alışveriş mağazasıdır.